Góly i karty. V Honciach sa skórovalo i vylučovalo.
Góly i karty. V Honciach sa skórovalo i vylučovalo. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|1. apr 2014 o 00:00

Cez víkend sa začala jarná časť okresných futbalových súťaží.

ROŽŇAVA. Odvetná časť sa začala v sobotu dvoma zápasmi. Slavošovce hostili Rož. Bystré. Domáci pokračovali tam, kde na jeseň skončili a proti strelecky rozbehnutému tandemu J. Urban ml. a M. Lompart nemali veľkú nádej. O ich čestný úspech sa postaral Dominik. Krh. Dlhá Lúka cestovala do Kunovej Teplice na zápas so Štítnikom s dvojicou posíl. V bráne sa objavil Motyka a útočné rady posilnil kanonier R. Klinko. Nezaostali však ani domáci a v ich radoch sa objavil skúsený hráč Ľ. Orabinec. Domáci sa síce ujali vedenia, Bodnár dvadsať minút pred koncom zabezpečil pre Krh. Dlhú Lúku aspoň bod.

Zaujímavý zápas videli diváci v Honciach. Streleckú potenciu znova ukázal R. Kuzma, ktorý v priebehu necelej štvrťhodiny na konci prvého polčasu dostal domácich do vedenia. Hostia ešte do prestávky stihli odpovedať gólom Salátu. No okrem gólov padali aj napomínania. Po druhej žltej karte musel predčasne v 67. min. odísť domáci Strelka. Jablonov n/T síce potom znížil, no J. Pástor znova natiahol náskok na dva góly. V závere ešte videl červenú kartu domáci M. Pástor.

Drnava zvládla dobre dohrávkový záver jesene, aj keď im v tom neúčasťou pomohli Slavošovce. Víťazstvo nad Rudnou ich mohlo posunúť vyššie. V tom duchu aj začali, keď už v 2. min. skóroval kanonier Rencsok. Ďalšie góly však už neprichádzali, tak sa po viac ako hodine hry podarilo Rudnej vyrovnať. Pokutový kop premenil L. Šimon.

Aj keď Hrhovčania začali nepremenenou penaltou, do polčasu dokázali získať dvojgólový náskok. Po prestávke sa k slovu dostali aj hráči Bohúňova, no Borbélyho gól desať minút pred koncom znamenal len korigovanie.
Vyšná Slaná hostila Dedinky a troma gólmi potvrdila úlohu favorita. Hostí síce prišli posilnení o S. Grančáka z Dobšinej, no v budúcom kole sa budú musieť zaobísť bez vylúčeného R. Sýkoru. Na pôde súpera nebodoval ani ďalší celok zo spodnej časti tabuľky. Vlachovo podľahlo Dlhej Vsi 0:2.

I. trieda, 15. kolo

Slavošovce – Rož. Bystré 1:9 (0:4)

Góly: 81. Dominik – 14., 75. a 78. Urban ml., 17., 25. a 50. Lompart, 34. Lipták Giba, 65. a 85. Fabian, ŽK: 15. Balco, 39. S. Lalik, 45. P. Oravec - 0, R: Macko, DZ: Hadar, D: 50.

Slavošovce: J. Karalo (46. Ľ. Karalo) – S. Lalik, Brdár, Dzureň, J. Karalo, Sklenár, P. Oravec, Balco (46. P. Lalik), Kudela, Dominik, Mihálik.

Rož. Bystré: Cs. Koncz – Dorkin, Demján (65. Galata), Fabian, Kuchta, Minčík (57. Valent), Lipták Giba, Jar. Gallo, Lompart, Urban ml., Ján Gonos (46. Krága).

Honce – Jablonov n/T 4:2 (3:1)

Góly: 31., 36. a 44. R. Kuzma, 75. J. Pástor – 40. a 73. Saláta, ŽK: 23. a 67. Strelka, 40. a 92. M. Pástor, 73. Pe. Gere – 0, ČK: 67. Strelka, 92. M. Pástor (obaja Honce), R: Iglai, DZ: Máté, d: 80.

Honce: Pe. Gere – M. Pástor, Vranec, J. Pástor, Kacara, Strelka, B. Kuzma, Molnár, R. Kuzma, O. Fabian, J. Drenko.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Kerekes, Viszlay, Saláta, Miliczky, Á. Kardos, Pál Balázs, Pa. Hutník.

Hrhov – Bohúňovo 2:1 (2:0)

Góly: 19. R. Kardos, 44. D. Dunka – 80. Borbély, ŽK: 40. Bodnár – 5. Šušán, 30. Váradi, R: Uharček, DZ: Vysoký, D: 110.

Hrhov: Saksoň – Ondernický, Š. Herceg, F. Bartók, Zsigrai (47. Bernáth), R. Kardos, M. Dunka, Bodnár (85. Szirotnyák), G. Veverica, D. Dunka, L. Grulyó.

Bohúňovo: G. Dókus – Doboš, T. Kovács, Šušán, Váradi, Borbély, Demeter (60. Izák), Antóny (84. R. Kováč), Csík (58. Ferencz), Kulik, Illés.

Dlhá Ves – Vlachovo 2:0 (1:0)

Góly: 15. Cs. Flander, 60. Blatník. ŽK: 0 – 41. Mil. Gál, 26. I. Gallo, 65. F. Šivec, R: Šalamon, DZ: Heveši, D: 50.

Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, Beke, Csótó, T. Segyo (61. Jakubecz), L. Novák ml. (78. Rákay), V. Ferdinand, Blatník, Makkai, Cs. Flander, Örvös.

Vlachovo: M. Pitoňák – I. Gallo, M. Ondrejčík (63. Mar. Gál), Urban, Marián Marciš, Vysoký, M. Šivec, F. Šivec, J. Galata, Bronďoš, Mil. Gál.

Drnava – Rudná 1:1 (1:0)

Góly: 2. Rencsok – 63. Šimon (11 m), ŽK: 18. Görgei, 54. P. Búlik – 0, R: Repaský, DZ: Bodnár, d: 100.

Drnava: Zakhar – R. Kovács, Görgei, M. Maliňák (46. B. Šoltés), J. Kovács, Slavkay, P. Búlik, J. Maliňák, K. Šoltés, Mázik Rencsok.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, Jakab, O. Sanisló, Kontra, Konček (58. Die), Molčan, Vysoký, Dávid, Pavlík, Čapó.

Štítnik – Krh. Dlhá Lúka 1:1 (1:0)

Góly: 14. Bene – 70. Bodnár, ŽK: 20. J. Kolesár, 28. Bene, 57. Milan Gallo – 13. Čižmár, 45. P. Klárik, 64. Anna, 85. Korintuš, R: L. Gyenes, DZ: Gonos, D: 100.

Štítnik: Čipka – R. Kolesár, Lukáč, Prokšej (61. Eltschläger), Ján Rochl, Krága, J. Kolesár (66. Gunár), Jak. Rochl, Bene, Milan Gallo, Orabinec (80. Dudáš).

Krh. Dlhá Lúka: D. Motyka – Klinko, Bošela, Luspaj, T. Hegedüs (71. Korintuš), Čižmár, Rigo, Bodnár, P. Klárik, Anna, J. Gebe.

Vyšná Slaná – Dedinky 3:0 (2:0)

Góly: 30. Mart. Gallo, 40. Fifik, 78. Zabrel, ŽK: 0 – 35. Grančák, 51. P. Revay, ČK: 55. Sýkora (Dedinky), R: Béreš, DZ: Šimšík, D: 60.

Vyšná Slaná: Lindák – Fifik, Liptai, Vido, Kračún (81. Hadar), Zabrel, J. Barnár, A. Rogos, P. Rogos, Mart. Gallo (75. Hric Jančo), Molčan.

Dedinky: M. Ogurčák – Tököly ml., Sýkora, S. Ogurčák, Tököly st., P. Revay, Grančák (81. Grigel), Putnocký, Repel, Majerčák ml. (46. T. Novák), Šipula.

II. trieda

Jarná odvetná časť odštartovala v II. triede 15. kolom, ktoré sa nezaobišlo bez červenej karty. Obdržal ju hráč rezervy Krh. Dlhej Lúky A. Emödi. Čoltovo bolo ŠTK ObFZ po jeseni vylúčené zo súťaže a jeho výsledky anulované. Hetrikom sa prezentovali jesenný líder kanonierov A. Polyák z Kružnej a M. Lovaš z Jovíc.

ROŽŇAVA. Dôvodom vylúčenia Čoltova zo súťaže boli skutočnosti o neoprávnených štartoch niektorých hráčov. V odvete tak uvidíme už iba desať mužstiev.

Na čele zostáva Lipovník pred Pačou a rezervou Krh. Dlhej Lúky. Tabuľku uzatvára Ml. Brzotín.

Rezervy iba nerozhodne

Rezerva Krh. Dlhej Lúky privítala neďalekú Pača. Diváci síce gól nevideli, ale v 67. min. domáci hráč A. Emödi uvidel po druhej žltej karte červenú za kritiku rozhodcu. Hostia početnú výhodu nevyužili a tak sa zrodila bezgólová remíza.

V Gemerskej Hôrke hostia z Kružnej už zásluhou A. Polyáka viedli rozdielom dvoch gólov. Lököš a Šofranko však ešte do polčasu dvojgólové manko zmazali.

Po prestávke boli šance na oboch stranách a tentoraz do vedenia šli domáci zásluhou Zsóriho gólu. Hosťujúci Polyák bol však proti a tri minúty pred koncom zavŕšil svoj hetrik vyrovnávajúcim gólom.

Hráč i rozhodca

Tretie stretnutie aktuálneho kola sa odohralo v Joviciach, ktoré hostilo Nižnú Slanú. Na zápas bol delegovaný rozhodca K. Chomjak, ale nakoľko sa tento arbiter dal opäť aj na hráčsku dráhu a pôsobí toho času práve v Joviciach, musel byť predelegovaný.

Domáci si do polčasu vytvorili dvojgólové vedenie a neskôr si hetrik pripísal aj strelec M. Lovaš. Hostia debakel korigovali iba gólom Valka.

Výsledky 15. kola: Krh. Dlhá Lúka B – Pača 0:0, ČK: A. Emödi; Gemerská Hôrka B – Kružná 3:3, G: Šofranko, Zsóri, Lököš – Al. Polyák 3; Jovice - Nižná Slaná 5:1, G: Z. Juhász 2, M. Lovaš 3 – Valko.

Poradie najlepších strelcov: 14 gólov - Al. Polyák (Kružná); 10 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B); 6 gólov - M. Podracký (Jovice), D. Klárik (Krh. Dlhá Lúka B), O. Vavrek (Ml. Brzotín), V. Karas (Nižná Slaná); 5 gólov - Gyuľkáš (Pača), G. Grecmacher (Jovice), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Volčko (Plešivec).

1. Lipovník 10 6 4 0 28:6 22
2. Pača 10 6 2 2 23:9 20
3. Krh. Dlhá Lúka B 11 5 2 4 28:23 17
4. Kružná 11 5 1 5 25:25 16
5. Jovice 11 5 1 5 24:24 16
6. Gem. Hôrka B 11 4 3 4 22:22 15
7. Nižná Slaná 11 5 0 6 19:28 15
8. Dobšiná B 9 4 0 5 21:28 12