Streda, 19. december, 2018 | Meniny má Judita
Nájdete nás na webe

So starým rokom sa lúčili prehrami

Tesne pred sviatkami pokračovala basketbalová 1. liga žien zápasmi 13. a 14. kola.

Pri pohľade na tabuľku boli Rožňavčanky miernymi favoritkami, no túto pozíciu na palubovke Bardejova potvrdiť nedokázali. Aj keď tesne, v oboch zápasoch prehrali.

ROŽŇAVA. Oba zápasy odohrali družstvá v jeden deň, a to sa pri tréningových výpadkoch vypomstilo hlavne Rožňavčankám. Sily im totiž v závere druhého zápasu už nestačili.

Prvý zápas bol do polčasu vyrovnaný. Do kabín odchádzali hráčky za stavu 30:30. Bola to dobrá východisková pozícia, aj keď v zostave Rožňavy hrali len dve z košických posíl. Zlom však prišiel v tretej štvrtine. V jej prvej časti si výsledkom 18:4 urobili hráčky Bardejova rozhodujúci náskok. Ten síce Rožňavčanky sťahovali, no zvrátiť už nedokázali. Nakoniec prehrali 66:68.

Aj druhý zápas mal spočiatku podobný priebeh ako prvý. Po vyrovnanom polčase 23:22 si už rožňavské basketbalistky tretiu štvrtinu ustrážili, dokonca v nej vyhrali. Do poslednej časti hry tak išli za stavu 39:40. V nej im však už na súperky sily nestačili a prehrali ju 4:15, a tým pádom aj celý zápas v pomere 44:54.

Ako sa stalo zvykom, o body sa znova starali hlavne košické posily. Havrilová dala 21 resp. 17 bodov, Petrušová 17 resp. 10 bodov. Z domácich sa vytiahla Krajcová 10 resp. 6 bodov.

Tréner L. Šimko bol po zápase smutný. Rátal totiž s dvoma víťazstvami. „Žiaľ, chýbali nám dve hráčky z Košíc. Sťahovanie náskoku súpera v prvom zápase nás stálo veľa síl, ktoré mám neskôr chýbali. Navyše isté zlepšenie prišlo až po dôraznom dohovore. Hráčky začali bojovať, no na zvrat to nestačilo. V druhom zápase sme v závere už kondične nestačili súperkám,“ uviedol tréner MBK Región Rožňava Ladislav Šimko.

Kameňom úrazu bola rovnako ako aj v predchádzajúcich zápasoch streľba. K výkonu dvojice Košičaniek sa snáď dokázala priblížiť len mladučká Krajcová. „Ukázalo sa, že dve hráčky to strelecky utiahnuť nemohli. Škoda, čakal som, že zvíťazíme. No verím, že v domácej odvete si to vynahradíme,“ zakončil optimisticky L. Šimko.

Ďalšie dvojkolo je o necelý mesiac, tretí januárový víkend. Dovtedy by v Rožňave radi skonsolidovali tím.