Korzár logo Korzár Gemer
Nedeľa, 23. január, 2022 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Rožňavský infoservis - 17. decembra - 6. januára

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

PODUJATIA, AKCIE, ZÁBAVA

Vianočný trh

ROŽŇAVA. V utorok o 14. hod. sa na Námestí baníkov uskutoční slávnostné otvorenie Vianočného trhu. Podujatie otvorí Detský folklórny súbor Gemerčatá z Dobšinej s pásmom A či dovolíte s betlehemom? a Detský folklórny súbor Haviarik s pásmom vianočných kolied. Otvorenie trhov sa uskutoční na Námestí baníkov pred historickou radnicou pri vianočnom stromčeku.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V rámci Vianočného trhu sa vo štvrtok o 17. hod. uskutoční charitatívny Vianočný koncert v kostole Evanjelickej cirkvi v Rožňave. Výťažok z koncertu bude venovaný na pomoc ľuďom bez prístrešku v Rožňave. Počas celého Vianočného trhu sa bude pred Galériou Baníckeho múzea v Rožňave podávať primátorský grog.

Vianočný koncert v Gemerskej Polome

Skryť Vypnúť reklamu

GEMERSKÁ POLOMA. V nedeľu 22. decembra o 16. hod. sa v kine Rozvoj uskutoční Vianočný koncert. Účinkujú deti z miestnej materskej školy a FSk Dolina vo folklórnom pásme Vinšujeme vám šťastlivé sviatky. Vianočný koncert je spojený s krstom nového hudobného albumu Polomská svadba.

Vlachovská gubajka 2013

VLACHOVO. V stredu 25. decembra sa v obci Vlachovo uskutoční tradičné sviatočné podujatie Vlachovská gubajka. Tradičné spevné, tanečné a hudobné zvykoslovie spojené s pochôdzkou po obci. V obci Vlachovo pretrvali vianočné zvyky z čias valašskej kolonizácie až dodnes. Na ústrednom priestranstve obce sa bude aj tento rok odohrávať pásmo vianočných kolied a zvykov. Srdečne vás pozývame pozrieť si toto jedinečné divadlo! Tento starodávny zvyk vlachovskej gubajky sa udržal dodnes.

Vianoce v Ardove

Skryť Vypnúť reklamu

ARDOVO. V stredu 25. decembra pripravila obec Ardovo so začiatkom o 20. hod. Vianočné divadelné predstavenie a vo štvrtok 26. decembra to bude Štefanská zábava so začiatkom o 20. hod.

Polomská zima

GEMERSKÁ POLOMA. Obec Gemerská Poloma v rámci programu Polomská zima pripravila v úvode roka 2014 tieto podujatia: v sobotu 4. januára 2014 XXII. ročník stolnotenisového turnaja O pohár starostu obce, uskutoční sa v miestnej telocvični so začiatkom o 9.30 hod. V nedeľu 5. januára Šachový majstrovský turnaj. V sobotu o 7.30 hod. sa uskutoční Novoročný výstup na Volovec. V nedeľu 5. januára o 16. hod. to bude Trojkráľový koncert v Evanjelickom kostole v Gemerskej Polome. V pondelok a utorok 6. a 7. januára si môžete svoje nazbierané kilá cez sviatky vyskákať na aerobicu a zumbe v miestnej telocvični.

Silvestrovský bál

Skryť Vypnúť reklamu

GEMERSKÁ POLOMA. Obec Gemerská Poloma pripravila na utorok 31. decembra so začiatkom o 19.30 hod. Silvestrovský bál. Uskutoční sa v spoločenskej sále na Námestí SNP. O dobrú náladu sa postará hudba Relax z Vlachova.

Štefanská zábava v Dobšinej

DOBŠINÁ. Mestské kultúrne stredisko v Dobšinej pozýva vo štvrtok 26. decembra o 19. hod. na Štefanskú zábavu. Každý Štefan má spolu s manželkou polovičnú zľavu na vstupnom. Hrá hudobná skupina Relax.
Silvester v Dobšinej

DOBŠINÁ. Mestské kultúrne stredisko v Dobšinej pozýva v utorok 31. decembra na oslavy Silvestra 2013 so začiatkom o 19. hod.

Silvester v Betliari

BETLIAR. V utorok 31. decembra pripravila obec Betliar rozlúčku so starým rokom a privítanie nového roka na Námestí J. Pavlíka spojenú s ohňostrojom.

OZNAMY

Výzva v súvislosti so zimnou údržbou

ROŽŇAVA. Z dôvodu blížiaceho sa zimného obdobia mestská polícia vyzýva všetkých vodičov motorových vozidiel, ktorí parkujú so svojimi vozidlami na území mesta, aby odstavovali svoje vozidlá spôsobom, ktorý nie je v rozpore s ustanoveniami Zákona NR SR č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov a spôsobom, aby netvorili prekážku pre mechanizmy vykonávajúce zimnú údržbu cestných komunikácii a chodníkov. Tolerantným správaním uľahčíte prácu pri odpratávaní snehu a pri vykonávaní protišmykového posypu mechanizmami a následne tým zvýšite bezpečnosť cestnej premávky a umožníte bezpečný pohyb chodcov po upravených cestách a chodníkoch.

Stránkové dni

ROŽŇAVA. V stredu 18. decembra stránkové dni na oddelení evidencie obyvateľstva Mestského úradu v Rožňave nebudú z dôvodu účasti na školení.

Pomoc pre Filipíny

ROŽŇAVA. Slovenský Červený kríž sa pridáva k medzinárodnému hnutiu na podporu obyvateľov Filipín a vypísal zbierku na tento účel. Zbierka Pomoc pre Filipíny potrvá do 18. decembra.

Oslávte 10. výročie knižnice

ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave oslavuje 10. výročie svojho presťahovania do budovy na ul. Lipová č. 3. Zrekonštruovaná budova poskytuje priestor nielen pre tých najmenších, ale i mládež, dospelých a seniorov. Pri príležitosti 10. výročia „pod jednou strechou“ ponúka knižnica širokej verejnosti nasledovné možnosti v oblasti získania členstva – zápisné v rôznej podobe: december pre dospelých zľavnené zápisné za 1,-€. Výnimočné zápisné zdarma získajú aj účastníci podujatí, ktoré budeme organizovať pre verejnosť do konca roka 2013.

Darček z knižnice

ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave má pre svojich priaznivcov aj v poslednom mesiaci kalendárneho roka prekvapenie. Do piatka 20. decembra môžu záujemcovia prísť do knižnice pre originálny darček v podobe čitateľského preukazu pre svojich najbližších, rodinných príslušníkov či priateľov.

Zatvorená

ROŽŇAVA. Centrálna knižnica aj pobočka JUH bude zatvorená v dňoch 23. decembra a 31. decembra. Všetky dokumenty a časopisy s pôvodným termínom vrátenia do 23. decembra 2013 sú predĺžené do piatka 27. decembra 2013.

KULTÚRA

Divadlo Actores

ROŽŇAVA. V stredu o 19. hod. ponúka Divadlo Actores divadelné predstavenie Komorného divadla v Martine Sedem dní do pohrebu. V hlavnej úlohe najlepšej divadelnej inscenácie roku 2012 sa predstaví Jana Oľhová. Ďalej hrajú Ján Kožuch, Daniel Heriban, Renáta Rundová, Karol Čičmanec. Východiskom dramatizácie Petra Pavlaca je román Jána Roznera, ktorý vyšiel v roku 2009 a stal sa Knihou roka na Slovensku. Ústrednými postavami hry sú autor predlohy Ján Rozner a jeho mŕtva manželka Zora Jesenská, martinská rodáčka, významná prekladateľka a intelektuálka.

VÝSTAVY

Baníctvo a hutníctvo

ROŽŇAVA. Od pondelka do piatka si v čase od 8. do 12. hod. a od 13. do 16. hod. môžu návštevníci vidieť stále expozície baníckeho múzea na Šafárikovej ulici 43 – Expozícia baníctva a hutníctva na Gemeri, Banské pracoviská. Expozícia prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí. Na Šafárikovej ulici 31 je inštalovaná Historická expozícia – prezentačný muzejný depozitár.

2. členská výstava fotoklubu Pix - XL

ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského a fotoklub Pix – XL pripravili na piatok otvorenie 2. členskej výstavy fotoklubu Pix – XL. V rámci mesiaca fotografie. Výstava potrvá do 15. januára 2014. Vystavujú: Bibiana Bystrenová, Martin Dulay, Štefan Fábián, Štefan Kesi, Ivan Kerekes a iní.

Kolorgie

ROŽŇAVA. Fotoklub Pix-XL uzatvára rok výstavnou expozíciou Kolorgie. Kolekcia pochádza z rozsiahleho súboru diel, ktoré boli uložené v akejsi “časovej kapsule” a čakali na svoje znovuzrodenie. Projekt Kolorgie je určité performance a veríme, že aktuálna prezentácia nie je jediným výstupom z neho. Výstava vzdáva úctu všetkým živlom, navyše tým, ktorí sa na ňu prídu pozrieť, prinesie šťastie. Kurátori výstavy: Zoltán Korcsmáros, Štefan Kesi. Výstava je sprístupnená v cukrárni Štefánia na Námestí baníkov, potrvá do 31. januára 2014.

TURISTIKA

Zimný výstup na Stolicu

GEMER. V nedeľu 29. decembra sa uskutoční XXXXIII. ročník Zimného výstupu na Stolicu. Smer trasy: Javorinka – Stolica – Rejdová.

HVEZDÁREŇ

Pozorovanie

Úsek astronómie Gemerského osvetového strediska v Rožňave vás pozýva v piatok 20. decembra 2013 od 18.00 hod za priaznivého počasia na verejné pozorovanie nočnej oblohy z hvezdárne. Z organizačných dôvodov nebude prístupný interiér hvezdárne, iba exteriér s ďalekohľadmi.
Telefón: 058/ 7323650, 058/ 7345334 (v čase 7.30 - 15.30 a v piatok aj v čase 18.00 – 22.00 hod.), e-mail: gos@gos.sk.

Astroinfo

Zem sa na svojej dráhe blíži k Slnku, v sobotu 4. januára 2014 dosiahne perihélium, čo je asi 147 miliónov kilometrov od Slnka. Zimný slnovrat – solstícium - nastane v sobotu 21. decembra večer a v astronomickom kalendári sa začne zima.

Dni sú najkratšie, asi 8 hodín, noci najdlhšie, asi 16 hodín. Severná zemská pologuľa je najviac odklonená od Slnka. Stred jeho obrazu je v najjužnejšom bode od svetového rovníka. Je v znamení Kozorožca, ale premieta sa do blízkosti tzv. zimného bodu v súhvezdí Strelca. Za severnou polárnou kružnicou, v Arktíde, začala polárna noc a za južnou polárnou kružnicou, v Antarktíde, začal polárny deň. Mesiac cúva zo splnu, na oblohe bude po polnoci.

Planéta Merkúr v Hadonosovi vychádza už tesne pred Slnkom, blíži sa do konjunkcie a prestala byť pozorovateľná. Venuša v Strelcovi vďaka veľkej uhlovej vzdialenosti od Slnka je ešte takmer dve aj pol hodiny po jeho západe viditeľná asi 15 stupňov nízko nad juhozápadným obzorom. V tomto období je najjasnejšia, hovoríme, že má zápornú magnitúdu.

Mars v Panne vychádza pol hodiny po polnoci, zvyšuje jasnosť, podmienky rannej viditeľnosti sa zlepšujú. Jupiter v Blížencoch sa blíži do januárovej opozície, po západe Venuše je neprehliadnuteľnou dominantou nočnej oblohy. Neptún vo Vodnárovi zapadajúci po 20. hodine a Urán v Rybách zapadajúci pred polnocou nebudú pozorovateľné pre veľký Mesiac.

Na Vianoce žiadny médiami sľubovaný mimoriadny úkaz na oblohe neuvidíte. Funkciu betlehemskej hviezdy postupne na seba preberie z večera planéta Venuša, po nej Jupiter, hlboko v noci Mars, cúvajúci Mesiac, nadránom Saturn a hlavne medzinárodná kozmická stanica ISS, ktorá bude lietať nad Rožňavou vo večerných hodinách medzi 18. a 20. hodinou. Je to ten jasný rýchlo sa pohybujúci bod od západu na východ. Presné časy preletov si môžete overiť na http://www.heavens-above.com, a podľa GPS si nastavte svoju presnú polohu.

PAMIATKY

Hrad Krásna Hôrka

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Hrad je toho času pre rekonštrukciu zatvorený.

Mauzóleum

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Mauzóleum Andrássyovcov je otvorené denne od 9.30 hod. do 15.30 hod.

Kaštieľ vo Vlachove

VLACHOVO. Je tu jedáleň v historickom štýle a obecné múzeum. Kaštieľ je možné navštíviť po dohode so správcom.

Kostol v Štítniku

ŠTÍTNIK. Gotický evanjelický kostol, národná kultúrna pamiatka. Má bohaté stredoveké nástenné maľby. Prehliadku kostola je potrebné vopred ohlásiť.

Kaštieľ v Betliari

BETLIAR. Expozícia kaštieľa Betliar je otvorená denne, vrátane pondelka v čase od 9. 30 hod. do 15.30 hod. Zákaz vstupu návštevníkov do parku platí len pre úsek parku za kaštieľom. História je úzko spätá so šľachtickým rodom Bebekovcov a Andrássyovcov. Interiér kaštieľa predstavuje expozíciu života šľachty, nechýba unikátna knižnica s 15-tisíc knižnými zväzkami. Park ponúka vzácne druhy drevín, fontánky, jazierka i plastiky.

Pamätné izby a domy

GEMER. Záujemcovia a návštevníci regiónu môžu v Gemeri navštíviť aj pamätné izby a domy významných osobností. Pamätný dom Pavla Jozefa Šafárika v Kobeliarove, Pamätná izba Pavla Emanuela Dobšinského v Slavošovciach, Pamätná izba Fraňa Kráľa vo Vyšnej Slanej, Pamätná izba Júliusa Bottu v Rozložnej, Pamätný dom Juraja Hronca v Gočove, Pamätná izba Slovenského národného povstania v Čiernej Lehote.

Vidiecka izba

STRATENÁ. V maličkej obci Stratená sa hneď vedľa obecného úradu nachádza vidiecka izba. Ponúka pohľad na históriu obci aj tradičný ľudový nábytok. Sprístupnená je počas celého roka na požiadanie na obecnom úrade.

JASKYNE

Silická ľadnica

Leží na Silickej planine, cca 17 km od Rožňavy. Zaujímavá je celoročnou ľadovou výzdobou v spodnej časti priepasti, sprístupnená schodiskom. Priepasť je voľne prístupná vyznačeným turistickým chodníkom z parkoviska pred obcou Silica.

Gombasecká jaskyňa

Najkrajšia z jaskýň na území Slovenského krasu, nachádza sa cca 11 km od Rožňavy. Vstupy do jaskyne sú denne okrem pondelka od 10. do 14.30 hod.

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Je unikátnym výtvorom so svojou aragonitovou výzdobou – v podobe ružíc, trsov, trávy a zhlukov kryštálov aragonitu. Je jediná svojho druhu v Európe. Vstup do jaskyne je každú hodinu od 9.30 do 14.00 hod., okrem pondelka.

Jaskyňa Domica

Patrí medzi najkrajšie kvapľové jaskyne v Európe. Charakteristické je svojimi kvapľovými štítmi, bubnami a kaskádovitými jazierkami. Pravidelné vstupy do jaskyne – denne okrem pondelka od 9.30 hod. do 14.00 hod.

ZDRAVIE

Pohotovosť zubárov

Sobota 21.12.2013 MUDr. Kováčová, Čuč. Dlhá, Rožňava
Nedeľa 22. 12. 2013 MUDr. Krivanský, ZŠ Dobšiná
Štedrý deň 24. 12. 2013 MUDr. Kneslová, Nadabula 128
Prvý SV 25.12.2013 MUDr. Končeková, Jablonov nad Turňou
Druhý SV 26.12.2013 MUDR. Potocká, NsP Rožňava
Sobota 28.12.2013 MUDr. Kočár, Nám. baníkov Rožňava
Nedeľa 29.12.2013 MUDr. Kočárová, Nám. baníkov Rožňava
Nový rok .1.2014 MUDr. Mattoš, J. Kráľa 3, Rožňava
Sobota 4.1.2014 MUDr. Nováková, Krh. Podhradie
Nedeľa 5.1.2014 MUDr. Kneslová Nadabula 128
Štátny sviatok 6.1.2014 MUDr. Šoltés, NsP Rožňava

Pohotovosť lekární

Utorok 17.12. Dr. MAX, Šafárikova 16, Rožňava, 058/3219940
Streda 18.12. EKOLEKÁREŇ, Ul. Krásnohorská 5, TESCO Rožňava, 058/7882272
Štvrtok 19.12. Dr. MAX, Ns P Špitálska 1, Rožňava, 058/2858586
Piatok 20.12. Dr. MAX, Ns P Špitálska 1, Rožňava, 058/2858586
Sobota 21.12. HELIOS, NsP Špitálska 1 , Rožňava, 058/7885816
Nedeľa 22.12. EKOLEKÁREŇ, Ul. Krásnohorská 5, TESCO Rožňava, 058/7882272
Pondelok 23.12. Dr. MAX, Šafárikova 16, Rožňava, 058/3219940
Utorok 24.12. POLI-PHARMA, Špitálska 2, Rožňava, 058/7326153
Streda 25.12. KIM, Ul. Akademika Hronca 15, Rožňava, 058/7331618
Štvrtok 26.12. FARMÁCIA, Šafárikova 17, Rožňava, 058/7326390
Piatok 27.12. Dr. MAX, Šafárikova, 16, Rožňava, 058/3219940
Sobota 28.12. EKOLEKÁREŇ, Ul. Krasnohorská 5, TESCO, Rožňava, 058/7882272 4
Nedeľa 29.12. Lek. ROŽŇAVA, Štítnická 9, Rožňava, 058/7329008
Pondelok 30.12. AFRODITA, Námestie 1. mája 11, Rožňava 058/7325979
Utorok 31.12. Dr. MAX, NsP Špitálska 1, Rožňava, 058/2858586
Streda 1.1.2014 HELIOS, NsP Špitálska 1 , Rožňava, 058/7885816

OPUSTILI NÁS

Milada Nemčková, 34 r., Kobeliarovo
Helena Korintušová, 72 r., Rakovnica
Mária Smetánková, 90 r., Rožňava
Štefan Lukáč, 48 r., Rožňava
Štefan Mlynár,85 r. Gočovo
Magdaléna Jarošová, 79 r. Krásnohorské Podhradie

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 2. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 9. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 10. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 1. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 2. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 3. Ak sa chcete zotaviť po Covide, zamerajte sa na podporu zdravia
 4. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 5. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 7. Ekologicky sa zeleniť je časom overený hit
 8. Pripomíname dôležitý dátum –31. januára 2022
 9. Vysoká spotreba vody? Môže to byť nepovšimnutý únik vody
 10. 7 predsavzatí, ktoré pomôžu nielen vám
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 746
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 5 048
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 4 905
 4. Marrákeš je červená perla Maroka 3 561
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 3 171
 6. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 2 936
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 2 760
 8. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 2 449
 9. Mecom ide na zelenú 1 946
 10. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 1 614

Blogy SME

 1. Tomáš Tenczer: Čo robíme na mobiloch 5 hodín denne?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 27. - Heroické dobývanie Antarktídy - Dosiahnutie južného pólu (1910 - 1913) - časť 1/2
 3. Jozef Legény: Mestské lesy Revúca 2012-2021: Šklbanie sliepky čo znáša zlaté vajcia. Rok 2026 - predaj vopred určenému záujemcovi?
 4. Viktor Pamula: Čo nám dali čiastočné výsledky sčítania obyvateľstva
 5. Dušan Vršanský: Informačná spoločnosť 21. storočia - ako RTVS zarába peniaze
 6. Anna Milanová: Parfém... 2021
 7. Anton Kaiser: Vzácne archeologické objavy germánskej kultúry
 8. Věra Tepličková: 2 roky s COVIDom mojimi očami...
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 076
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 8 932
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 6 039
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 802
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 401
 6. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 4 191
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 226
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 2 703
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Tomáš Tenczer: Čo robíme na mobiloch 5 hodín denne?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 27. - Heroické dobývanie Antarktídy - Dosiahnutie južného pólu (1910 - 1913) - časť 1/2
 3. Jozef Legény: Mestské lesy Revúca 2012-2021: Šklbanie sliepky čo znáša zlaté vajcia. Rok 2026 - predaj vopred určenému záujemcovi?
 4. Viktor Pamula: Čo nám dali čiastočné výsledky sčítania obyvateľstva
 5. Dušan Vršanský: Informačná spoločnosť 21. storočia - ako RTVS zarába peniaze
 6. Anna Milanová: Parfém... 2021
 7. Anton Kaiser: Vzácne archeologické objavy germánskej kultúry
 8. Věra Tepličková: 2 roky s COVIDom mojimi očami...
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 076
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 8 932
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 6 039
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 802
 5. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 401
 6. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 4 191
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 226
 8. Daniel Bíro: 10 zaujímavostí, o ktorých ste, možno, nevedeli 2 703
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop