Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Juniori na gelnickom ľade neuspeli

Juniori HKM vstúpili do novej sezóny zápasom na gelnickom ľade. V premiérovom stretnutí si domáci body udržali.

ROŽŇAVA. Rožňavskí juniori naskočili do novej druholigovej sezóny zápasom šiesteho kola. Podobne ako v predošlých sezónach úvodné kolá sa budú dohrávať neskôr, keďže štart sezóny je už tradične skôr, ako účastníci majú svoj ľad.

Okolo štartu Sabinova sa vedú dohady, ale jasné je, že Sabinovčania sa doposiaľ do súťaže nezapojili, i keď riadiaci zväz tvrdí opak. Budú tak v minisúťaži bojovať opäť iba tri mužstvá.

Úvod i záver patrili hosťom

V prvom vystúpení sa hokejisti HKM viac–menej zohrávali, ale v stretnutí bolo i zopár svetlých momentov a pekných akcií.

„V prvej tretine sme si vytvorili vedenie, ale neskôr chlapci spálili čisté šance a tesný náskok tak nedokázali poistiť. Gelničania zvýšili obrátky vyrovnali a v závere tretiny otočili skóre vo svoj prospech. V druhej časti sme mali viac vylúčení, čo nás oslabilo a dokázali sme na domáce góly odpovedať iba čiastočným korigovaním. Do záverečnej tretiny sme nastupovali s trojgólovým mankom. Hra i tlak síce boli na našich hokejkách, ale strelili sme iba gól, čo bolo príliš málo,“ komentoval vedúci mužstva HKM 98 mládeže Rožňava Rastislav Griger.

O týždeň cestujú juniori HKM za súperom do Sp. Novej Vsi, kde zohrajú zápas s Kežmarkom.

Fakty

Gelnica - Rožňava 5:3 (2:1, 3:1, 0:1) góly za Rožňavu Gazdík 2, Šoltés. Rožňava: Horváth - Gazdík, Griger, Földeš, Vanyo, Révay, Lukáč, Luca, Šoltész, Murza, J. Benedik.

1. Kežmarok 2 2 0 0 17:7 4
2. Gelnica 3 1 0 2 12:20 2
3. Rožňava 1 0 0 1 3:5 0

Doterajšie výsledky, 2. kolo: Gelnica - Kežmarok 5:10 (0:2, 3:4, 2:4), 5. kolo: Kežmarok - Gelnica 7:2.