Korzár logo Korzár Gemer
Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Rožňavský infoservis - 26. novembra - 2. decembra

Kam za kultúrou, športom a zdravím.

PODUJATIA, AKCIE

Charitánia

ROŽŇAVA. Jasanima – Domov sociálnych služieb Rožňava a Občianske združenie Milan Štefánik všetkých srdečne pozývajú dňa 26. novembra v utorok so začiatkom o 14.00 hod. na benefičné podujatie Charitánia, organizované pri príležitosti 20. výročia založenia Amalia – DSS, organizačnej súčasti Jasanima Rožňava. Koná sa v divadle Actores. Príjemné popoludnie s hudobne ladenou atmosférou podporí myšlienku odstrániť bariéry medzi handicapovanými a zdravými ľuďmi, ukáže cestu k vzájomnému porozumeniu, priateľstvu.
Charitániu svojím predprogramom už od 14.15 hod. odštartujú mladé dievčatá z Michaloviec v hudobnom zoskupení The Fusion. Hudobnú zložku svojimi výkonmi podporí spevák Adam Ďurica so svojou kapelou. Na pódiu ho vystrieda finalistka hlasu Česko Slovenska, Anna Veselovská. Dynamická slovenská punk-rock-popová hudobná skupina Smola a Hrušky zo Spišskej Novej Vsi zahrá v rámci prebiehajúceho turné aktuálny unpluged koncert. A na záver vystúpi speváčka Kristína.

Kométy – ozdoby či hrozby z neba

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

ROŽŇAVA. Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave a Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenia Košického samosprávneho kraja, organizujú spoločne pre širokú verejnosť dňa 27. novembra v stredu o 17.00 hod v priestoroch knižnice na Lipovej ulici 3 podujatie pod názvom Kométy - ozdoby či hrozby z neba. Príbeh kométy C/2012 S1 ISON a iných krás oblohy uvedie vo forme prednášky a prezentácie Juraj Lörinčík z úseku astronómie Gemerského osvetového strediska v Rožňave.

VOĽNÝ ČAS

Zimný štadión

ROŽŇAVA. Zimný štadión otvárajú v Rožňave 29. novembra v piatok o 17.00 hod. Pre verejnosť bude ľadová plocha k dispozícií v piatok od 17.00 do 19.00 hod., v sobotu a v nedeľu v čase od 14.00 do 16.00 hod. a v čase od 17.00 do 19.00 hod.

Strážna veža

Skryť Vypnúť reklamu

ROŽŇAVA. Neskororenesančná strážna veža je dominantou historického jadra Rožňavy. Vežu v roku 1997 opravili a sprístupnili pre turistov ako vyhliadkovú. Prehliadku zabezpečuje Turistické informačné centrum v Rožňave. Vstupy sú v pondelok až v piatok od 8.00 do 15.30 hod. V sobotu od 8.00 do 11.30 hod.

Umelecká tvorivosť

ROŽŇAVA. Gemerské osvetové stredisko vyhlasuje tradičné súťaže umeleckej tvorivosti pre výtvarníkov, fotografov a filmárov. Zapojte sa do súťaže, prípadne informujte ďalších záujemcov.

Pozvanie do Zóny M

ROŽŇAVA. Mladí Rožňavčania môžu prísť tráviť svoj voľný čas do Zóny M, ktorá sa nachádza na nádvorí Radnice, v priestoroch bývalej knižnice. Záujemcovia majú k dispozícií tvorivé dielne, stolný tenis, premietanie filmov a rôzne kurzy.

Skryť Vypnúť reklamu

DIVADLO

Komédia v maskách

ROŽŇAVA. Mestské divadlo Actores Rožňava pozýva na premiéru komédie Sally a Max alebo PERSONA NON GRATA. Komédia v maskách - groteska stvárnená na základe protikladného vzťahu Laurela a Hardyho. Predstavenie sa koná 30. novembra v sobotu o 19.00 hod. v hlavnej sále divadla. Pred predstavením o 18.30 h sa uskutoční vo foyeri divadla otvorenie výstavy “RE/VÍZIA” - autora Rolanda Neupauera.

TURISTIKA

Záverečná túra

ROŽŇAVA. Klub turistov Elán Rožňava pripravil na 30. novembra v sobotu záverečnú túru turistickej sezóny 2013. Odchod mimoriadneho autobusu je o 8.00 hod. z Autobusovej stanice v Rožňave.

VÝSTAVY

Štefan Kesi

ROŽŇAVA. Pix-XL fotoklub Rožňava pozýva na autorskú výstavu fotografií Štefana Kesiho. Výstavná kolekcia „AbstRust“ vznikla v rokoch 2012 - 2013. Väčšina fotografií bola zaznamenaná priamo v historickom centre Rožňavy. Niektoré objekty už v súčasnosti nie je možné nájsť v zachytenej podobe, iné sa môžu nenávratne stratiť už čoskoro. Hrdzavejúci dnešok sa tak stáva abstraktnou minulosťou. Výstava je sprístupnená do konca novembra v cukrárni Štefánia.

Fotoklub vystavuje

ROŽŇAVA. V Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského vystavuje fotoklub Pix – XL. Ide o ich 2. členskú výstavu pri príležitosti mesiaca fotografie. Výstava trvá do 14. januára 2014.

Baníctvo a hutníctvo

ROŽŇAVA. Od pondelka do piatku v čase od 8.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hod. môžu návštevníci vidieť stále expozície Baníckeho múzea.
Na Šafárikovej 43 môžete vidieť:
Expozíciu baníctva a hutníctva Gemera, Banské pracoviská, Expozíciu prírody Slovenského krasu a priľahlých oblastí.
Na Šafárikovej 31 je inštalovaná Historická expozícia – prezentačný múzejný depozitár.

Baníctvo v škole

NIŽNÁ SLANÁ. Stála expozícia baníctva a hutníctva v Nižnej Slanej sa nachádza v priestoroch budovy miestnej bývalej školy. Skladá sa z dvoch častí, a to baníckej a mineralogickej. Je sprístupnená na požiadanie počas celého roka. V zbierke je viac ako 2-tisíc minerálov.

OZNAMY

Turistické informačné centrum

ROŽŇAVA. Turistické informačné centrum v Rožňave je pre verejnosť otvorené v pondelok až piatok v čase od 8.00 do 16.00 hod. V sobotu je zase otvorené od 8.00 do 12.00 hod.

Dobšinské informácie

DOBŠINÁ. V turistickom informačnom centre v Dobšinej poskytnú informácie o kultúrnohistorických pamiatkach, prírodných atraktivitách, možnostiach športového vyžitia, relaxu a oddychu, pripravovaných podujatiach v meste a jeho okolí. Centrum je otvorené počas pracovného týždňa v čase od 7.00 do 15.30 hod., s výnimkou stredy, vtedy je tu otvorené do 16.00 hod. a v piatok len do 15.00 hod.

PAMIATKY

Kaštieľ v Betliari

BETLIAR. Expozícia kaštieľa je otvorená denne, vrátane pondelka v čase od 9.30 hod. Pravidelné vstupy sú o 9.30, 11.00, 12.30, 14.00 hod.
Expozícia v priestoroch kaštieľa Betliar je zameraná na život a bytovú kultúru uhorskej šľachty v 18. a 19. storočí. Vznikla z pôvodného mobiliáru a umeleckých zbierok viacerých príslušníkov grófskej rodiny Andrássyovcov, ktorí tu v minulosti žili a pôsobili. Po rozsiahlej rekonštrukcii kaštieľa, ktorá bola ukončená v roku 1994, vznikla nová muzeálna expozícia na interiérovej ploche 2 308 metrov štvorcových.

Mauzóleum

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE. Mauzóleum Andrássyovcov je otvorené denne vrátane pondelka od 9.30 do 15.30 hod.

Kaštieľ vo Vlachove

VLACHOVO. Kaštieľ je rozdelený na niekoľko častí. Nachádza sa tu divadelná a spoločenská miestnosť, konajú sa tu kultúrne podujatia. Je tu aj jedáleň v historickom štýle a obecné múzeum. Kaštieľ je možné navštíviť po dohode so správcom.

JASKYNE

SILICA. Jaskynná priepasť Silická ľadnica sa nachádza juhozápadne od obce Silica na Silickej planine - na jednej z planín Národného parku Slovenský kras, 17 km od Rožňavy. Priepasť je voľne prístupná vyznačeným turistickým chodníkom z parkoviska pred obcou Silica.

DOMICA. Patrí medzi najkrajšie kvapľové jaskyne v Európe. Je charakteristická svojimi kvapľovými štítmi, bubnami a kaskádovitými jazierkami zoradenými terasovito za sebou. Nachádza sa na juhozápadnom okraji Silickej planiny (Národný park Slovenský kras), 10 km juhovýchodne od Plešivca v blízkosti štátnych hraníc s Maďarskou republikou. Pravidelné vstupy okrem pondelka sú denne od 9.30 do 14.00 hod. pokiaľ ide o okruh s plavbou. Okruh bez plavby môžu návštevníci absolvovať v čase od 9.00 do 16.00 hod.

KRÁSNOHORSKÁ JASKYŇA. Jedna z najkrajších jaskýň na Slovensku sa nachádza v Slovenskom krase neďaleko Rožňavy pri obci Krásnohorská Dlhá Lúka. Objavili ju rožňavskí jaskyniari v roku 1964. Okrem klasickej kvapľovej výzdoby sú v jaskyni aj rozličné excentrické útvary. V sprievode skúsených vodcov, vystrojení v zapožičanom jaskyniarskom výstroji, môžete okúsiť nádherný pocit objavovania krásy podzemného sveta. Pohyb po lanách nie je ťažký a je nevšedným zážitkom. Jaskyňa je dlhá 1100 m. Vstupy do jaskyne sú v čase o 9.00, 11.30, a 14.00 hod. pre vopred ohlásených záujemcov.

Pamätné izby a domy

GEMER. Záujemcovia a návštevníci regiónu môžu na Gemeri navštíviť aj pamätné izby a domy významných osobností: Pamätný dom Pavla Jozefa Šafárika v obci Kobeliarovo, Pamätná izba Pavla Jozefa Šafárika v Slavošovciach, Pamätná izba Fraňa Kráľa vo Vyšnej Slanej, Pamätná izba Júliusa Bottu v Rozložnej, Pamätný dom Juraja Hronca v Gočove, Pamätná izba SNP v Čiernej Lehote, Vidiecka izba v Stratenej, Dom tradícií v Lipovníku, skanzen v obci Bretka.

Kostol v Štítniku

ŠTÍTNIK. Gotický evanjelický kostol v Štítniku, národná kultúrna pamiatka je jednou z najvýznamnejších pamiatok na Slovensku. Kostol má mohutnú vežu a tvorí tak výraznú dominantu celej štítnickej doliny. Z pohľadu stredovekých nástenných malieb je tento kostol v Gemeri najbohatší. Zvyšky malieb sa zachovali aj v exteriéri kostola. Prehliadku kostola je potrebné vopred ohlásiť.

HVEZDÁREŇ

Pozorovanie

Úsek astronómie Gemerského osvetového strediska v Rožňave vás pozýva v piatok 29. novembra 2013 od 18.00 hod. za priaznivého počasia na verejné pozorovanie nočnej oblohy z hvezdárne. Z organizačných dôvodov nebude prístupný interiér hvezdárne, iba exteriér s ďalekohľadmi.
Telefón: 058/7323650, 058/ 7345334 (v čase 7.30 - 15.30 a v piatok aj v čase 18.00 – 22.00 hod.)
e-mail: gos@gos.sk

Astroinfo

Slnko je v znamení Strelca, premieta sa do súhvezdia Škorpión a od 30. novembra do súhvezdia Hadonos. Mesiac cúva do novu v utorok 3. decembra a zmizne z nočnej oblohy. Planéta Merkúr vo Váhach je na rannej oblohe, vychádza okolo šiestej hodiny.

V utorok 26. novembra pred východom Slnka dôjde ku konjunkcii, tesnému uhlovému priblíženiu s planétou Saturn. Obe planéty budú od seba na zdanlivú vzdialenosť polovice priemeru Mesiaca. Je to výzva aj pre fotografických lovcov efektných záberov. Planéty hľadajte na juhovýchode vo výške menej ako 10 stupňov nad horizontom. Venuša v Strelcovi vďaka veľkej uhlovej vzdialenosti od Slnka je ešte dve aj trištvrte hodiny po jeho západe viditeľná asi 15 stupňov nízko nad juhozápadným obzorom. Zvyšok novembra bude zjasňovať, čo len zvýrazní jej zmenšujúcu sa fázu.

Mars v Panne vychádza o jednej hodine v noci, zvyšuje jasnosť, podmienky rannej viditeľnosti sa zlepšujú. Jupiter v Blížencoch vychádza okolo 19.30 hodine a je neprehliadnuteľnou dominantou nočnej oblohy. Pri troche šťastia na jasný východný obzor pred východom Slnka môžeme na oblohe vidieť až štyri planéty (Merkúr, Mars, Jupiter a Saturn). Neptún vo Vodnárovi je pozorovateľný za bezmesačnej časti noci, zapadá okolo 22. hodiny. Urán je v Rybách, zapadá hodinu po polnoci.

Kométa ISON extrémne zjasňuje, vychádza spolu so Slnkom. Je nebezpečné akýmkoľvek ďalekohľadom pokúsiť sa ju zachytiť blízko pri Slnku.

Medzinárodná kozmická stanica ISS lieta nad Rožňavou ráno medzi piatou a šiestou hodinou. Je to ten jasný, rýchlo sa pohybujúci bod od západu na východ. Presné časy preletov si môžete overiť na http://www.heavens-above.com, a podľa GPS si nastavte svoju presnú polohu.

ZDRAVIE

Pohotovosť lekární

Utorok 26. 11. Lekáreň ROŽŇAVA, Štítnická 9, 048 01 Rožňava, tel. č.: 058/7329008
Streda 27. 11. Dr. MAX, NsP Špitálska 1, Rožňava, tel. č.: 058/2858586
Štvrtok 28. 11. Dr. MAX, NsP Špitálska 1, Rožňava, tel. č.: 058/2858586
Piatok 29. 11. Dr. MAX, Šafárikova 16, Rožňava, tel. č.: 058/3219940
Sobota 30. 11. FARMÁCIA, Šafárikova 17, Rožňava, tel. č.: 058/7326390
Nedeľa 1. 12. POLI-PHARMA, Špitálska 2, Rožňava, tel. č.: 058/7326153
Pondelok 2. 12. Dr. MAX, Šafárikova 16, Rožňava, tel. č.: 058/3219940
Utorok 3. 12. AFRODITA, Námestie 1. mája 11, Rožňava, tel. č.: 058/7325979

Stomatologická pohotovosť

30. 11.- MUDr. Bánesová, NsP Rožňava
1. 12.- MUDr. Čopáková, ZS Jovická 2 Rožňava

OPUSTILI NÁS

Bc. Emília Sústriková, 57 r., Gem. Poloma,
Ladislav Magyar, 74 r., Rožňava,
Zoltán Rusznyák, 82 roč., DS Brzotín,
Oto Gajdoš, 57 r., Roštár
Oktavian Fehér, 86 r., Betliar,
Alexander Fazekaš, 76 r., Rožňava,
Ivan Čillik, 66 r., Rožňava
Mária Lázárová, 89 r.,Krh. Podhradie,
Juraj Cmier, 48 r., Rožňavské Bystré,
Ladislav Icsó, 74.roč., Rožňava

HOROSKOP NA DECEMBER

Baran (22.3. – 20.4.)
Tento mesiac budete mať šance urobiť naozaj pre seba niečo do budúcnosti. Na provokácie partnera odpovedajte triezvo, nenechajte sa vyprovokovať. Snažte sa cieľavedome realizovať svoje ciele a hlavne pomôže to vášmu vplyvu na okolie i v zamestnaní.

Býk (21.4. – 21.5.)
Predvianočné chystanie vám spôsobuje radosť a potešenie. Urobíte výhodné nákupy darčekov. Pri úprave a dekorácii bytu či domu na sviatky vám pomôže váš vrodený estetický cit. Malé nezrovnalosti či šarvátky nech vám nepokazia náladu.

Blíženci (22.5.21.6.)
V tomto mesiaci vám pribudne viacej problémov a starostí. Neriešte všetky problémy či úlohy naraz, lebo môžete oľutovať. Rozdeľte si ich na podstatne a nepodstatné a urobte kroky za vytýčeným cieľom.

Rak (22. 6. – 23.7.)
V tomto mesiaci to doma s opačným pohlavím nebude mať ľahké. Neprenáhlite sa! Celkovo máte tendencie k impulzívnemu správaniu. Nerobte nepremyslené zmeny, ktoré v zapätí oľutujete a budete ich chcieť vziať späť.

Lev (24.7. – 23.8.)
Ak ste mali dojem, že sa veci, dohovory a obchody hýbu pomaly, nastáva zrýchlenie, snažte sa s nimi udržať krok. Požiadajte o pomoc partnera, aby vám pomohol zbaviť sa problémov či ťažkostí, najmä týkajúce sa technických zariadení.

Panna (24.8. – 23.9.)
Možno si neviete vybrať správnych priateľov, lebo sa bojíte, že budete za nich trpieť. Slobodné Panny budú ťahať z ohňa horúce gaštany, lebo ich práca nebude dokonale ocenená a zaplatená.

Váhy (24.9. – 23.10)
Tento mesiac nehľadajte odpovede na otázky, ktoré vás trápia. Nájdite si čas zistiť pravdu, ako pripraviť príjemné, radostné Vianoce ako pomôcť rodine pri uprataní, či kúpe pekných darčekov. Staršie Váhy, pozor na hazardne hry, či stávkovanie, pretože nemáte šťastie. Mladšie Váhy by sa mali venovať svojmu zdraviu, hlavne tráveniu.

Škorpión (24.10. – 22.11.)
Máte pred sebou najkrajšie chvíle roka – Vianoce. Doprajte si dostatok času na premyslenie, ako koho prekvapíte. Mesiac plný zmien a prekvapení a možno v tom zhone zabudnete na svoje sľuby. Nájdite správnu cestu, ako zahladiť vaše zlé rozhodnutia.

Strelec (23.11. – 21.12.)
Pozor si dávajte celý mesiac, lebo ste niekedy ako ,,strelení“. Budete musieť sa ubrániť svojim náladám, aby ste sa nedostali do zlého svetla. Kontrolujte svoj každý krok a oporu hľadajte u svojej partnerky či priateľky.

Kozorožec (22.12. – 20.1.)
Prichádza váš sviatočný čas. Preukážte sa pekne voči blízkym, viete byť aj príjemní a milí. Viac dosiahnete ,,po dobrom, než po zlom“. Ženy, neprotirečte svojim partnerom, ale pekne ich požiadajte, že ako bude upratané pred Vianocami, také budú sviatky.

Vodnár (21.2. – 20.2.)
Koniec roka dobrý, všetko dobré! Budete sa musieť ukázať, že máte nielen dobré komunikatívne schopnosti, ale Merkúr vás obdaril i šikovnosťou. Niečo by vám mohlo uškodiť a dostanete sa do niekoľkých trápnych situácií, ale nájdete z nich východisko.

Ryby (21.2. – 20.3.)
Tento mesiac vám ľudia budú len ťažko veriť čo i len v jednej oblasti. Objaví sa náladovosť či kolísanie aktivity a ak máte niečo na starosti, tak to určite pokazíte. Všetko vám bude padať z rúk, a to kvôli nedostatočnej sústredenosti, ktorá pramení z povrchnosti.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 2. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 3. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 4. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 5. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 6. Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco
 7. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 8. Uhlíková stopa výrobku? Vyžiada si ju zákazník aj regulátor
 9. Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut
 10. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 1. Shell predstavuje vlastné riešenie pre nabíjanie elektromobilov
 2. Nezaočkovaní odmietajú umelú pľúcnu ventiláciu
 3. Vianoce v O2 nekončia, práve naopak, začína Dobroadvent
 4. Slováci si radi vychutnávajú jedlo v spoločnosti blízkych
 5. AAA AUTO zajtra otvorí pobočky s ponukou vyše 5 000 áut
 6. Reinoo chce na Vlčincoch postaviť 750 nových parkovacích miest
 7. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 10. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 10 441
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 9 663
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 7 470
 4. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 6 509
 5. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 6 178
 6. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 364
 7. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 658
 8. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 451
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu? 3 006
 10. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia 2 564

Blogy SME

 1. Inštitút strategických politík: Čo chce Putin dosiahnuť na Ukrajine?
 2. Barbora Kujundžić: Emmi Piklerová ako ju (ne)poznáme
 3. Rudolf Pado: ZMOS opäť vyplakáva, kým aktivisti konajú
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Ako inak nahliadať na emigráciu, občianske protesty alebo euroskepticizmus
 5. Tomáš Mihalík: Je Zuzana Smatanová čarodejnica, cestuje v čase alebo je len členkou Bilderbergu?
 6. Miroslav Galovič: Rozdelená spoločnosť a obchodníci s covidom (zápisky dezoláta). Prvá časť pandemickej trilógie.
 7. Věra Tepličková: Čau mami, stretneme sa na manikúre
 8. Anton Sládek: Bratislava - Panenská ulica - 1
 1. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 386
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 5 269
 3. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 4 142
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 091
 5. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 750
 6. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom. 3 608
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 513
 8. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 117
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Keby som dal demisiu, na podpore školstva sa nič nezmení.


a 1 ďalší 2 h
Miroslav Výboh (vpravo).

Fotka je na fanúšikovskom účte jazdca F1 Charlesa Leclerca.


a 1 ďalší 4 h

Blogy SME

 1. Inštitút strategických politík: Čo chce Putin dosiahnuť na Ukrajine?
 2. Barbora Kujundžić: Emmi Piklerová ako ju (ne)poznáme
 3. Rudolf Pado: ZMOS opäť vyplakáva, kým aktivisti konajú
 4. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Ako inak nahliadať na emigráciu, občianske protesty alebo euroskepticizmus
 5. Tomáš Mihalík: Je Zuzana Smatanová čarodejnica, cestuje v čase alebo je len členkou Bilderbergu?
 6. Miroslav Galovič: Rozdelená spoločnosť a obchodníci s covidom (zápisky dezoláta). Prvá časť pandemickej trilógie.
 7. Věra Tepličková: Čau mami, stretneme sa na manikúre
 8. Anton Sládek: Bratislava - Panenská ulica - 1
 1. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 386
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 5 269
 3. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 4 142
 4. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 091
 5. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 750
 6. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom. 3 608
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 513
 8. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 117
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop