Gregor Gallo: Chýbala už len čerešnička na torte

Hrdinom extraligového víkend v drese rožňavského Geológa bol Gregor Gallo.

Radosť G. Galla po poslednej loptičke v zápase so Slováčikom.Radosť G. Galla po poslednej loptičke v zápase so Slováčikom. (Zdroj: pp)

V ťažký zápasoch ukázal dušu nezlomného bojovníka a výraznom mierou prispel k obom remízam s Vydranmi aj Galantou.

ROŽŇAVA. Stolní tenisti extraligového Geológa hostili doma Vydrany a Galantu. V oboch celkoch pôsobia skúsení a kvalitní hráči, či už Kriston a Vími vo Vydranoch, alebo Slováčik a Wiltschka v Galante. Rožňave na sile vzali zdravotné problémy Gumáňa, no do veľkej miery ho zastúpil G. Gallo. V súbojoch zdolal aj rebríčkovo vyššie postavených súperov. Hráči Geológa dokázali v oboch zápasoch zvrátiť nepriaznivý stav 3:5 resp. 2:5 a získať cenné remízy. O tom, ako vnímal zápasy a ako sa mu hralo, sme sa porozprávali s Gregorom Gallom.

V zápase s Vydranmi ste hneď v prvom zápase nastupovali proti skúsenému Vímimu. Máte s ním negatívnu bilanciu. Čo rozhodlo v tomto zápase?

„Prvý zápas s Vímim bol veľmi ťažký s psychického hľadiska. Po prehranej štvorhre som vedel, že keď prehrám, tak tento zápas už nemôžeme vzhľadom na maďarského reprezentanta Kristona v ich drese vyhrať. Prvé dva sety som vyhral po bojovnom výkone,v dlhších loptičkách som mal navrch a preto som sa ho snažil držať vo výmenách. Bol to a stále je veľký hráč zo zázračnou rukou, preto som ho potreboval dostať do dlhších výmen čo sa mi v treťom a štvrtom sete darilo menej. Aj v piatom mal navrch, ale diváci ma v koncovke vyhecovali a troška so šťastím som ten zápas zvládol.“

Na svoj posledný zápas proti Vydranom ste nastupovali za stavu 3:5. Zápas s Gajdoschíkom sa po prvom sete zdal byť záležitosťou hostí, no v druhom prišiel obrat, na ktorý súper nedokázal adekvátne reagovať. Čo sa zmenilo?

„Zmenilo sa len to, že som sa začal koncentrovať len na svoj zápas. Počas prvého setu som stále sledoval vedľajší zápas a súperovi to tam všetko padalo. V ďalších setoch som spresnil hru, pritvrdil som, viac som sa tlačil do forhendového útoku, čo nakoniec rozhodlo. Bolo vidieť že Gajdoschík, aj keď predtým zdolal Paľovčíka hladko 3:0, nemá toľko skúseností z rozhodujúcimi zápasmi. To sa naplno ukázalo v piatom sete, kde som ho presnou hrou doslova znechutil a hladko som si sním poradil. Som rád, že sme nakoniec po veľmi zlom priebehu tento zápas neprehrali.“

V zápase s Galantou ste v päťsetovom zápase zdolal Wiltschku. Aký to zápas?

„Wiltchka je ohromne skúsený hráč, s ktorým je každý zápas veľmi ťažký. Stále mení variáciu hry a je z každej pozície veľmi nebezpečný. Prvý set ma doslova rozobral svojou hrou a nevyzeralo to veľmi dobre. V ďalšom priebehu som sa snažil tlačiť viac do útoku a viac držať loptičku v hre, čo sa mi darilo. V piatom sete som si naňho veril. Presne na tom istom stole pred dvomi rokmi v boji o záchranu som s ním rozhodujúci zápas tiež zvládol v piatom sete. Aj keď po dramatickejšom priebehu. Rozhodla moja bojovnosť a v závere sa jednoduchšími loptami súper sám vyhádzal. Každé víťazstvo nad takto kvalitným hráčom dodá veľké sebavedomie a istotu do ďalších zápasov.“

V ďalšom stretnutí sa do veľkej miery opakovala situácia z piatka. S Galantou ste už prehrávali 2:5, keď Gumáň zázračne otočil z 0:2 na 3:2. Do zápasu s jednotkou súpera ste išli doslova už zo šatne. Slováčik zdolal 3:0 Gumáňa aj Paľovčíka. Ako sa vám nastupovalo do tohto zápasu?

„Áno, situácia bola doslova na uterák a už som ani nedúfal, že sa dostanem na ďalší zápas. Sledoval som zápas Wiltchku s Gumáňom, ktorý vedel o jeho problémoch s krížami a naplno toho využíval. Dva a pol setu bol pri stole len jeden hráč. Prišiel som sklamaný do šatne a nadával som na nepriaznivý priebeh, už už som sa prezliekal. Vtedy prišiel za mnou jeden z funkcionárov, Pavol Krajec a po jeho optimistickom päťminútovom monológu, ako sa to ešte dá otočiť a ako mi verí aj proti tak vynikajúcemu súperovi, ktorý ma čakal, ma priviedol na iné myšlienky a nakopol ma tak, že aj ja som začal veriť v obrat. Keď Gumáň otočil zápas na 2:2, prezliekol som si tričko a vybehol som zo šatne ako znovuzrodený proti súperovi, ktorý je v širšom reprezentačnom kádri mužov a predtým doslova zničil obidvoch našich legionárov.“

Za stavu 1:1 ste potom v treťom sete vyhrali 11:5. Bolo to rozhodujúce, resp. kde sa lámal zápas?

„Zápas to bol ťažký a zároveň určite krásny. Slováčik má doslova nechutnú hru, väčšinou na jeden úder a keď mu to vychádza, tak s ním len zbierate loptičky. No vedel som, že keď ho dostanem do dlhších výmen, mám s ním šancu, pretože som mal veľkú istotu vo výmenách a cítil som sa veľmi dobre. Viedol som 2:1 a vedel som, že ho nesmiem pustiť do väčšieho vedenia, lebo potom sa s ním hrá veľmi ťažko. Vyhovovalo mi, že sme sa celý štvrtý set ťahali doslova o každú jednu loptičku. Aj keď som v závere stále len doťahoval a odvracal asi štyri setboly súpera, stále som si veril. Po urputne vybojovanom druhom mečbole za stavu 15:14, som ho aj na radosť všetkých prítomných premenil a mohli sme oslovovať remízu z doslova strateného zápasu.“

Ako hodnotíte celkovo uplynulý víkend.

„Víkend hodnotím po priebehu obidvoch zápasov kladne, aj keď pred zápasmi sme chceli určite s Vydranmi vyhrať a potrápiť Galantu, ale prišli viaceré aj zdravotné komplikácie, kedy naša jednotka Martin Gumáň mal veľký problém s krížami a obidve zápasy hral pod liekmi a veľkým sebazaprením. V dvojhrách nesklamal, až na hladkú prehru zo Slováčikom hral podľa možností dobre. Za svojimi výkonmi z prebiehajúcej sezóny však na našu škodu zaostal Martin Paľovčík, ktorý sa nevedel celý víkend chytiť a bolo vidieť, že sa na stoloch len hľadal. Urobil v každom zápase povinný bod, ale v jeho silách bolo určite viac, čo dúfam ukáže v ďalších kolách. Veľká škoda je, že sme prehrali v obidvoch zápasoch štvorhry 2:3. Tento bod je extra dôležitý a pri troške viac šťastia sme mohli obidve zápasy po vyhraných štvorhrách vyhrať. Tým pádom by sme mali veľkú šancu vyhnúť sa boju o záchranu a hrať o play off o prvú šestku, čo bol náš taký tajný sen pred sezónou.

Môj výkon by mali hodnotiť asi iní, ale ja som veľmi spokojný zo svojim prístupom ku zápasom a aj s prevedenou hrou. Bolo to asi maximum, čo som mohol predviesť, chýbala len čerešnička na torte, ktorá by bola výhra nad Bírom. V zápase so mnou predviedol neskutočne koncentrovaný a taktický výkon podporovaný s kvalitnou hrou aj na desať topspinov vo výmene, čo ma veľmi prekvapilo u tak mladého hráča. Suma sumárum som spokojný z obidvoma zápasmi a rád, že sme neprerušili sériu neprehier v domácom prostredí. Musíme zlepšiť a možnože aj zmeniť štvorhru, ktorá je veľmi dôležitá v zápase. Dúfam, že v ďalšom kole už bude zdravotne v poriadku Martin Gumáň a že Paľovčík sa vráti ku svojim výkonom s predchádzajúcich kôl. Potom o najbližší dôležitý zápas v Nitre nemám obavy. Na záver chcem poďakovať verným fanúšikom, ktorí si našli opäť cestu na stolný tenis v hojnom počte hlavne v piatkovom večernom zápase. Veľmi nám pomohli zvrátiť nepriaznivé stavy v oboch zápasov a veľmi rád ich uvidím opäť 6. a 7. decembra pri dôležitých zápasoch so Starou Ľubovňou a Ružomberkom, na ktoré sa už veľmi teším.“