Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
Nájdete nás na webe

Česť hostí ratovala Pača

V 12. kole sa na trávnikoch II. triedy raz červenalo, keď predčasne odchádzal pod sprchy hráč Jovíc O. Parada.

Rezerva Dobšinej nasúkala Ml. Brzotín sedmičku. Dobšinčan P. Fabián zaznamenal hetrik a J. Barnák strelil o gól viac. V Krh. Dlhej Lúke rozhodol o troch domácich bodoch Ulman a v Plešivci vybojoval víťazstvo pre Paču Gyuľkáš.

ROŽŇAVA. Lipovník, ktorý mal v kole voľno, si naďalej udržuje post lídra. S trojbodovou stratou sa na druhom mieste usadila rezerva Krh. Dlhej Lúky a tretiu priečku okupuje nateraz Pača. Na opačnom póle bojujú Nižná Slaná a Ml. Brzotín.

Dobšinčanom zmena prospela

Rezerva Dobšinej požiadala ŠTK ObFZ o zmenu hracieho dňa a tak káder mohli posilniť aj pendlujúci hráči zo šiestoligového „áčka“. Tí napokon zápas proti Ml. Brzotín aj rozhodli, keď J. Barnák štyrikrát a P. Fabián trikrát skórovali.

Rezerva Krh. Dlhej Lúky hostila rezervu Gemerskej Hôrky. V tomto stretnutí o domácom víťazstve rozhodol Ulman, ktorý dvakrát skóroval. Na prvý dokázal odpovedať vyrovnávajúcom gólom hosťujúci Zsóri, ale sedem minút pred koncom Ulman po druhýkrát skóroval, čím duel rozhodol.

Skóre otvorili hostia

V Joviciach hostili Kružnú, ktorá sa ujala vedenia gólom R. Szendiho. Za domácich vyrovnal stav Parada, ktorý zároveň stanovil polčasové skóre. Hostia šli po druhýkrát do vedenia Ivančom, ale to bolo z ich strany všetko. Následne už vlnili sieť iba domáci futbalisti. Skóre vyrovnal Albert, do vedenia dostal domácich Kočiš a tesný náskok poistil Tomi. To už domáci hrali bez vylúčeného Paradu, ktorý v 81. min. uvidel červenú kartu za kopnutie protihráča neprimeranou intenzitou.

V Plešivci viedli futbalisti Pače zásluhou gólu M. Zagibu. Domáci po obrátke vyrovnali skóre Horváthom, ale v poslednej minúte o trojbodovom zisku pre hostí rozhodol gól v podaní Gyuľkáša. Hostia sa tešili trom bodom a domácim ostali oči iba pre plač.

Fakty II. trieda

Výsledkový servis 12. kola: Krh. Dlhá Lúka B - Gemerská Hôrka B 2:1 (0:0) G: Ulman 2 - V. Zsóri, Dobšiná B - Ml. Brzotín 7:0 (3:0) G: J. Barnák 4, P. Fabián 3, Plešivec - Pača 1:2 (0:1) G: L. Horváth - M. Zagiba, J. Gyuľkáš, Jovice - Kružná 4:2 (1:1) G: O. Parada, F. Albert, Kočiš, P. Tomi - R. Szendi, Ľ. Ivančo, ČK: O. Parada (Jovice).

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov – Baláž (Čoltovo), 9 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 7 gólov - Rocei (Čoltovo), A. Polyák (Kružná), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 6 gólov - M. Podracký (Jovice), Emödi (Krh. Dlhá Lúka B), 5 gólov - D. Klárik (obaja Krh. Dlhá Lúka B), Volčko (Plešivec), Gyuľkáš (Pača).

1. Lipovník 9 6 3 0 30:9 21
2. Krh. Dlhá Lúka B 9 6 0 3 33:21 18
3. Pača 9 5 1 3 19:14 16
4. Čoltovo 9 5 0 4 29:20 15
5. Gem. Hôrka B 9 4 2 3 19:16 14
6. Jovice 9 4 0 5 19:21 12
7. Dobšiná B 9 4 0 5 18:26 12
8. Kružná 10 4 0 6 17:25 12