Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Novým lídrom I. triedy sa stala Rudná

V šlágri 11. kola I. triedy sa stretli prvé dva celky poradia Krh. Dlhá Lúka a Rudná.

Rudná zatiaľ dostala len deväť gólov. Veľký podiel má na tom aj brankár R. Szöllös.(Zdroj: Peter Podolinský)

Víťazstvo zostalo doma, a tak sa Rudná stala novým lídrom. Na druhom konci poradia zdolalo Vlachovo Dedinky a vrátilo sa na predposlednú priečku. Hore sa derie Vyšná Slaná, naopak strácať začína Rož. Bystré.

ROŽŇAVA. Futbalisti Sokola Rudná začali v štvrtom kole víťaznú šnúru a ukončiť ju nedokázali ani hráči Krh. Dlhej Lúky. V prvom polčase sa ujali domáci vedenia hlavičkou Čapóa a mali aj ďalšie šance. Rovnako ako aj hostia, no R. Szöllös viackrát dobre zasiahol. V úvode druhého polčasu však presnú strelu Bodnára mohol len sledovať. Kanonier Krh. Dlhej Lúky Čižmár začal v obrane, no s postupom času sa čoraz viac vysúval dopredu. Našťastie pre domácich sa však k nemu lopta nie vždy dostala. Rozhodujúci gól padol zásluhou Čapóa, ktorý prekonal Mátého po hodine hry. Aj keď hostia pôsobili futbalovejšie, domáci sa umne bránili a tri body si udržali. Za hráčmi však trocha pokrivkával výkon rozhodcu.

Ani dve odpískané jedenástky nepomohli hráčom Hrhova v zápase s Vyšnou Slanou. Hostia sa ujali vedenia na konci polčasu, no v úvode druhého mohli Hrhovčania vyrovnať. M. Dunka však z penalty neskóroval. Potom pridal druhý gól Zabrel a L. Grulyó korigoval. O minútu potom pridal Zabrel druhý gól a za necelú štvrťhodinu aj tretí. Tri minúty pred koncom zahodil druhú penaltu domáci Hranyó.

Do streleckej formy sa začína dostávať kanonier minuloročnej II. triedy i Honiec R. Kuzma. Proti Dlhej Vsi dosiahol hetrik. Honce si vďaka tomu upevnili piate miesto a môžu sa vydať prenasledovať vedúcu štvoricu mužstiev. Na jej konci je niekdajší líder Rož. Bystré. Po domácej prehre s Rudnou síce v Bohúňove viedli od 31. min. gólom Minčíka, no sedem minút pred koncom im nádej na tri body vzal Doboš. To už oba celky hrali len o desiatich, pretože najprv musel po dvoch žltých kartách odísť hosťujúci Krága a o chvíľu na to ho nasledoval domáci Demeter.

V Jablonove n/T sa zápas začal premenenou penaltou hostí zo Štítnika, no v závere polčasu im to domáci oplatili rovnakou mincou. O víťazstve potom Jablonovčania rozhodli v poslednej štvrťhodine troma gólmi.
V súboji o posledné miesto sa stretli Vlachovo a Dedinky. Po vyrovnanom polčase museli hostia z Dediniek striedať pre zranenie strelca Nováka. To bola voda na mlyn Vlachovčanov a postupne troma gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Drnavčania sa s futbalom nerozlúčia ani v novembri. K dohrávke s Dedinkami im pribudla aj dohrávka so Slavošovcami. Po pohode klubov sa totiž zápas z tohto víkendu posunul na 16. novembra.

I. trieda, 11. kolo

Bohúňovo – Rož. Bystré 1:1 (0:1)

Góly: 83. Doboš – 31. Minčík, ŽK: 85. D. Csík – 30., 60. Krága, 35. Minčík, 64. Urban ml., ČK: 64. Demeter – 60. Krága, R: Repaský, DZ: Antal, D: 80.

Bohúňovo: G. Dókus – L. Kovács, T. Kovács, Váradi, Dorkin, Demeter, Illés, R. Kováč (62. Doboš), Ferencz, Kulik (65. Borbély), D. Csík.

Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Demján, Galata, Kuchta, Minčík, Lipták Giba, Jar. Gallo, Lompart (73. Hencel, 89. Čapó), Krága, Urban ml.

Honce – Dlhá Ves 4:2 (2:0)

Góly: 25., 30. a 63. R. Kuzma, 77. Vranec – 54. Cs. Flander, 83. L. Novák ml., ŽK: 0 – 35. Makkai, R: Gallík, DZ: Heveši, D: 60.

Honce: P. Gere – Kacara, P. Szöllös, Vranec (78. Mogyorósi), Strelka st., J. Pástor, Molnár, M. Pástor (56. Kilik), O. Fabian, R. Motyka, R. Kuzma.

Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, Makkai, G. Ferdinand, Örvös, Lörinc, V. Ferdinand, Cs. Flander, L. Novák ml., P. Ferdinand (79. T. Segyo), Bartók.

Slavošovce – Drnava nehralo sa (odložené na 16. 11. 2013)

Jablonov n/T – Štítnik 4:1 (1:1)

Góly: 34. (11 m), 75. Pál Balázs, 79. Ungváry, 88. R. Szöcs – 13. Ján Rochl (11 m), ŽK: 38. Zajdó, 80. Saláta – 20. Jak. Rochl, 34. Lukáč, 41. Z. Laven, 43., 88. Milan Gallo, 75. R. Kolesár, ČK: Milan Gallo (Štítnik), R: Iglai, DZ: Vysoký, D: 80.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Pe. Hutník (46. Ungváry), Saláta, Miliczky (65. Kerekes), Á. Kardos (50. A. Mezei), Pál Balázs, Szabó, R. Szöcs.

Štítnik: Čipka – Jak. Rochl (68. Viola), R. Kolesár (78. Dudáš), Lukáč, Prokšej, Ján Rochl, Z. Laven, Milan Gallo, P. Milko, Eltschläger (55. J. Kolesár), Krága.

Hrhov – Vyšná Slaná 1:4 (0:1)

Góly: 54. L. Grulyó – 41. Liptai, 51., 55. a 68. Zabrel, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Gonos, D: 50.

Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, M. Dunka, A. Herczeg, L. Grulyó, G. Veverica, Kuru (54. Hranyó), Bodnár.

Vyšná Slaná: Lindák – Molčan, J. Gallo, Mart, Gallo (84. Revúcky), Fifik, Liptai, Vido, Kračún, Zabrel, J. Barnák (73. M. Benedikty), A. Rogos.

Vlachovo – Dedinky 4:1 (1:1)

Góly: 17., 88. I. Gallo, 57., 77. Kožár – 20. Šipula, ŽK: 64. F. Šivec, 70. K. Klein – 6. Sýkora, 16. Majerčák ml., 70. Franko, R: Macko, DZ: Šmelko, D: 80.

Vlachovo: M. Pitoňák – I. Gallo, Bronďoš, Marián Marciš, T. Molda, Leskovjanský, Kožár, F. Šivec, K. Klein, Vysoký, T. Pitoňák.

Dedinky: M. Ogurčák – Tököly ml., Tököly st., Andrej (35. Grigel), Franko, P. Revay, S. Ogurčák, Sýkora, Novák (53. F. Korfanta), Majerčák ml., Šipula.

Rudná – Krh. Dlhá Lúka 2:1 (1:0)

Góly: 17., 57. Čapó – 52. Bodnár, ŽK: 0 – 63. Korintuš, R: Nemčko, DZ: Šmelko, D: 100.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, O. Sanisló, L. Rabas (85. Köteles), Molčan (71. Murza), Konček, Vysoký, Kontra, Dávid (83. J. Rabas), Čapó. Krh.

Dlhá Lúka: Máté – Albert, T. Hegedüs (27. Görgei), Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, Parditka, P. Klárik, J. Gebe, Zsilla.

Program 12. kola

I. trieda, 12. kolo 20. 10. 2013 o 14.00 hod. Rož. Bystré – Krh. Dlhá Lúka (Iglai, Petro, Gonos) Dedinky – Rudná (Gallo, Poťmák, Hadar) Vyšná Slaná – Vlachovo (Šalamon, Béreš, Antal) Štítnik – Hrhov (sobota 15.00 hod., J. Gyenes, Béreš, Máté) Drnava – Jablonov n/T (Gallík, Zsebik, Šmelko) Dlhá Ves – Slavošovce (Macko, Farkaš, Šimšík) Bohúňovo – Honce (Nemčko, Czakoi, Székely).

pp

II. trieda

V 11. kole II. triedy sa na trávnikoch darilo domácim mužstvám, ktoré si body udržali. Pača sa súpera z Dobšinej nedočkala. Dvakrát sa červenalo, keď arbitri vylúčili S. Váradiho z Čoltova a M. Doboša z Jovíc. Plešivčania v priebehu osemnástich minút nasúkali Kružnej štyri góly.

ROŽŇAVA. Líder z Lipovníka si udržuje náskok pred prenasledovateľmi z rezervy Krh. Dlhej Lúky a Čoltova, ktorý je už šesťbodový. Z dna tabuľky sa nedokáže odpútať Ml. Brzotín, ktorý stráca na trojicu z najnižších poschodí Dobšiná B, Nižná Slaná a Jovice tri body. Okrem troch domácich víťazstiev si pravdepodobne aj Pača zaknihuje víťazstvo nad rezervou Dobšinej, nakoľko súper na zápas nevycestoval.

V zápase dvoch mužstiev, ktoré prenasledujú Lipovník, sa očakával vyrovnaný duel. Vedenia sa ujali domáci z nariadenej penalty, ale následne aj hostia túto výhodu neskôr využili na vyrovnanie stavu. Domáci šli opäť do vedenia, ale Čoltovčania po druhýkrát vyrovnali, a to desať minút pred koncom. Na dôvažok ešte nevyužil Džobák druhú nariadenú penaltu na korigovanie stavu. To už hrali bez vylúčeného Váradiho, ktorého vyprevadila v 74. min. červená karta udelená po dvoch žltých. Na rad prišiel domáci Emödi, ktorým sa najskôr po tretíkrát ujali domáci vedenia a následne poistil tesný náskok aj päť minút pred záverečným hvizdom.
Až neuveriteľne ľahko si v Kružnej vytvorili futbalisti Plešivca štvorgólový náskok v priebehu úvodnej dvadsaťminútovky. Domáci následne ešte do polčasu znížili na kontaktný gól, neskôr vyrovnali a otočili zápas vo svoj prospech. Líder z Lipovníka si do polčasu vytvoril dvojgólové vedenie a po prestávke po tretíkrát skóroval. Hostia z Jovíc dosiahli čestný úspech a štvrťhodinu pred koncom dostal po druhej žltej karte červenú Doboš. Hostia tak už z početnej nevýhody nedokázali s výsledkom nič urobiť.

Fakty

Výsledkový sumár 11. kola: Krh. Dlhá Lúka B - Čoltovo 6:4 (1:1) G: Zsilla 2, Görgei 2 (1 z 11 m), Emödi 2 - Džobák (11 m), Orbán, Máte, Rocei, ČK: S. Váradi, Lipovník - Jovice 3:1 (2:0) G: Zubko 2, Barczi (11 m) - M. Podracký, ČK: M. Doboš, Kružná - Plešivec 5:4 (3:4) G: Polyak 2 (1 z 11 m), P. Fabián, Mezei, A. Rusnyák - Volčko 2, Fandák, Horváth, Pača - Dobšiná B nehralo sa (hostia nepricestovali).

Poradie najlepších strelcov: 15 gólov – Baláž (Čoltovo), 8 gólov - V. Zsóri (Gem. Hôrka B), 7 gólov - Róczei (Čoltovo), 6 gólov – M. Podracký (Jovice), A. Polyák (Kružná), Görgei, Emödi (obaja Krh. Dlhá Lúka B), 5 gólov - D. Klárik ( Krh. Dlhá Lúka B), Volčko (Plešivec), 4 góly - Kerekeš, Zagiba (obaja Lipovník), Gyuľkáš (Pača), A. Emödi (Krh. Dlhá Lúka B), 3 góly - T. Šofranko (Gem. Hôrka B), G. Grecmacher, R. Nagy (obaja Jovice), V. Karas, J. Gelda (obaja Nižná Slaná), R. Podracký (Krh. Dlhá Lúka B), Szücs, Erdély, Motyka( všetci Lipovník), S. Váradi (Čoltovo).

1. Lipovník 9 6 3 0 30:9 21
2. Krh. Dlhá Lúka B 8 5 0 3 31:20 15
3. Čoltovo 9 5 0 4 29:20 15
4. Gem. Hôrka B 8 4 2 2 18:14 14
5. Kružná 9 4 0 5 15:21 12
6. Plešivec 8 3 2 3 13:14 11
7. Pača 7 3 1 3 14:13 10
8. Jovice 8 3 0 5 15:19 9