Revúckeho stopli dve „prasiatka“

Stolný tenista. Vozíčkar Rastislav Revúcky.
Stolný tenista. Vozíčkar Rastislav Revúcky. (Autor: pp)
Sportnet|2. okt 2013 o 00:00

Po včerajšom dni voľna je dnes na majstrovstvách telesne postihnutých stolných tenistov na programe súťaž družstiev.

Po včerajšom dni voľna je dnes na majstrovstvách telesne postihnutých stolných tenistov v talianskom Lignane na programe súťaž družstiev. V nej by si slovenský tím v kategórii TT2 rád napravil chuť po výsledkoch v súťaži jednotlivcov.

ROŽŇAVA/LIGNANO. Víkendová súťaž jednotlivcov sa pre R. Revúckeho začala nadmieru dobre. Najprv zdolal Petkoviča, potom Rusa Poddubného a uzavrel to víťazstvom nad Talianom Lampacherom.

„So skupinou som bol spokojný. Súperov som poznal a vedel som, čo ma čaká. Teší ma hlavne víťazstvo nad Sergejom Poddubným, ktorému som tak vrátil prehru z paralympiády,“ začal sympatický vozičkár z Vyšnej Slanej. Podobne si počínali aj jeho kolegovia, J. Riapoš aj M. Ludrovský.

Súťaž sa pre neho skončila

V pavúku narazil R. Revúcky na Ukrajinca Jezyka. „Bolo to už dávno, čo som proti nemu hral, no vedel som, čo ma čaká,“ povedal R. Revúcky.

Po víťazstve v prvom sete však v druhom získal len dva body. „Bol to taký smolný set. Nepadlo mi nič, loptička lietala vedľa,“ vrátil sa k setu R. Revúcky.

V treťom vyhral, no vo štvrtom mu to súper znova vrátil. V piatom sete sa navyše od slovenského reprezentanta odklonilo aj šťastie. „Piaty set je často tak trochu lotéria. Za stavu 10:10 som dostal od súpera dve prasiatka,“ povedal k rozhodujúcemu setu

V kategórii TT2 nebola núdza aj o ďalšie prekvapenia. Svetová dvojka Molliens nepostúpil zo skupiny, rovnako ako osmička Poddubnyj, vo štvrťfinále skončili štvorka Lamirault i päťka Ludrovský.

Zo Slovákov ďalej pokračoval len Riapoš, ktorý v semifinále podľahol Čechovi Suchánkovi.

Druhú dvojicu tvorili Jezyk a Poliak Czuper, aktuálne 17. hráč svetového rebríčka. A práve on zdolal vo finále Suchánka 3:2.

Riapoš skončil na treťom mieste.

„Viacerí favoriti vypadli. Prekvapení však boli všetci, aj favoriti, aj tí čo vyhrali,“ komentoval R. Revúcky.

Dnes sa rozbiehajú súboje v súťaži družstiev. Slovensko bude hrať v skupine B, kde postupne nastúpi najprv proti Taliansku, popoludní proti Rakúsku. Prvú časť potom vo štvrtok čaká zápas s Írskom.

„Chceme uspieť a dať si tak náplasť na výsledky medzi jednotlivcami,“ uzavrel R. Revúcky.

Slovenský tím medzi družstvami na európskom fóre od roku 2005 neprehral a stále bral len najcennejšiu medailu.