Krutá prehra Honiec

Hráči Rudnej nedokázali do prestávky prekonať J. Karala v bráne Slavošoviec.
Hráči Rudnej nedokázali do prestávky prekonať J. Karala v bráne Slavošoviec. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|10. sep 2013 o 00:00

Prvá polovica jesene ani jednému z dvojice nováčikov nevyšla.

Potvrdilo to aj ostatné kolo, v ktorom Štítnik prehral na domácej pôde s Drnavou a Honce si pricestovali po debakel do Krh. Dlhej Lúky. Z minulosezónnej silnej skupiny sa vpredu držia Rož. Bystré a Krh. Dlhá Lúka, stíha ich Rudná. S miernym odstupom sú Vyšná Slaná a Drnava.

ROŽŇAVA. Prekvapením úvodných kôl je určite umiestnenie a dvanásť bodov Dlhej Vsi. V nedeľu však tvrdo narazila vo Vyšnej Slanej. Domáci už do polčasu viedli o štyri góly a aj keď po prestávke prestriedali, pridali dva góly a množstvo šancí. Za hostí využil chybu domácich Cs. Flander.

Samé hetriky

Honce sa v Krh. Dlhej Lúke objavili v bráne s R. Kuzmom. Zranenie mu nedovoľovalo hrať naplno v poli, tak si vymenil miesto s brankárom P. Gerem. Obranná taktika vychádzala hosťom len v prvom polčase, keď na pôde favorita dostali len dva góly. Po prestávke však už streleckej potencii domácich odolávať nedokázali. Podľa očakávania vynikol Čižmár, ktorému však dobre sekundoval Zsilla. Obaja sa vytiahli hetrikom. Inak uplynulé šieste kolo bolo na hetriky bohaté. Okrem spomínaných dvoch sa podarili aj O. Liptaiovi z Vyšnej Slanej a J. Urbanovi ml. z Rož. Bystrého.

Práve Bystrania sa usadili na čele tabuľky, keď stratili len bod po remíze vo Vyšnej Slanej. J. Urban ml. sa v ostatných dvoch zápasoch postaral o všetky góly mužstva. Aj keď Hrhov prehrával v Rož. Bystrom do polčasu o dva góly, po prestávke si na pár minút vzali iniciatívu a znížili. Body však domáci už nepustili. Okrem gólov videli diváci niekoľko nastrelených tyčí či brvien i neuznaný gól domácich.

Majstri druhých polčasov

V Rudnej sa v ostatných kolách stalo zvykom, že góly prichádzajú až po polčase. Rovnako to bolo aj v súboji so Slavošovcami. Prvý polčas priniesol len šance. Aj keď ich mali viac domáci, nebezpečnejšie boli v podaní hostí. V druhom polčase mali domáci aj početnú výhodu, keď Ján Karalo po prvom góle domácich vyzliekol dres a odišiel z ihriska.

Jediná remíza sa zrodila na Dedinkách. Vedenia sa do prestávky ujali hostia z Bohúňova, no aj keď mali viac z hry a i šance, domáci si nakoniec vybojovali bod. To sa naopak nepodarilo hráčom Vlachova, ktorí s Jablonovom n/T stav 2:2 neudržali. Hosťom patril prvý polčas, v druhom mali spočiatku viac z hry domáci, no prišla osudná chyba a s ňou aj tretí gól v sieti. V drese Drnavy ukázal svoj futbalový talent Rencsok, ktorý sa spolu s Mázikom postarali o víťazstvo nad Štítnikom.

Štatistika, I. trieda, 6. kolo

Rož. Bystré – Hrhov 3:1 (2:0)

Góly: 25., 30. a 73. Urban ml. - 62. M. Dunka, ŽK: 52. Urban ml. - 57., 78. G. Veverica, ČK: 78. G. Veverica,R: Gallík, DZ: Džubák, D: 200. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin (80. Krága), Demján, Kuchta, Lipták-Giba, Tomko (46. Minčík), Jar. Gallo, Lompart, Urban ml., Galata (89. Očkaik), F. Čapó. Hrhov: Saksoň – Š. Herczeg (46. A. Herczeg), F. Bartók, Ľ. Kardos (68. Kocsík), Zsigrai, Hranyó, M. Dunka, L. Grulyó, Tankó, Kuru, G. Veverica.

Vlachovo – Jablonov n/T 2:3 (1:1)

Góly: 16. Kožár, 57. Vysoký – 12., 74. Fifik, 72. Zajdó, ŽK: 0 – 46. Páll, R: Macko, DZ: Vysoký, D: 80. Vlachovo: M. Pitoňák – I. Gallo (46. Leskovjanský), Hricko, Marián Marciš, M. Šivec, T. Molda, Gál, F. Šivec, Vysoký, Kožár, T. Pitoňák (72. Šalmík). Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Páll, Viszlay, Salata, Miliczky, Á. Kardos (75. Ungváry), F. Szöcs (60. A. Mezei), Szabó, Pa. Hutník (60. Kerekes).

Rudná - Slavošovce 3:0 (0:0)

Góly: 53., 79. Molčan, 71. Konček, ŽK: 41. O. Sanisló – 46. J. Tomi, ČK: 89. Vysoký – 55. Ján Karalo, R: Repaský, DZ: Heveši, D: 50. Rudná: R. Szöllös – S. Ďuriček, O. Sanisló, Murza, L. Rabas, Molčan, Konček, Vysoký, Kontra, Čapó, Dávid. Slavošovce: Joz. Karalo, J. Tomi, Oravec, Sklenár, J. Lalik, E. Tomi, Ján Karalo, Kúdela, Mihálik, Dominik, Šimko.

Krh. Dlhá Lúka – Honce 9:0 (2:0)

Góly: 32., 62. a 87. Zsilla, 40. Korintuš, 49., 85. a 88. (11 m) Čižmár, 64. J. Gebe, 75. Bodnár, ŽK: 78. Zsilla – 65. P. Gere, R: J. Gyenes, DZ: Bodnár, D: 100. Krh. Dlhá Lúka: Máté – J. Gebe, Korintuš (68. Parditka), Čižmár, P. Klárik, Bodnár, T. Hegedüs (68. D. Klárik), Kovács, Zsilla, Bošela, Rigó. Honce: R. Kuzma – P. Gere, Kacara, P. Szöllös, V. Gallo, Vranec, J. Pástor, Strelka st., R. Motyka, Molnár, O. Fabian.

Dedinky – Bohúňovo 1:1 (0:1)

Góly: 55. Majerčák ml. - 41. D. Csík, ŽK: 4. Sýkora, 64. Majerčák ml. - 45. Dorkin, R: Šalamon, DZ: Székely, D: 50. Dedinky: Horváth – Tököly st., Putnocký, S. Ogurčák, F. Korfanta, Andrej, Sýkora, P. Revay, Franko, Tököly ml., Majerčák (73. Grígel). Bohúňovo: Makai – Doboš, T. Kovács, Váradi, Dorkin, Borbély, Demeter, Csík, Illés (68. Ferencz), Izák, R. Kovács.

Vyšná Slaná – Dlhá Ves 6:1 (4:0)

Góly: 15., 41. a 77. Liptai, 23. Mart. Gallo, 35., 55. J. Barnák – 74. Cs. Flander, ŽK: 0 – 43. Jakubecz, R: Gallo, DZ: Kovács, D: 50. Vyšná Slaná: Lindák – P. Rogos, Sekerka, Mart. Gallo (65. M. Benedikty), Zábrel, Liptai, A. Rogos, Vido, Revaj, J. Barnák (65. Kračún), Fifik (46. Hric Jančo). Dlhá Ves: Pavlínyi – L. Novák ml. (62. F. Bartók), Csótó, Beke, Lörinc, P. Ferdinand, Jakubecz, V. Ferdinand, Blatník, Cs. Flander, G. Ferdinand.

Štítnik – Drnava 3:4 (2:2)

Góly: 20. Bakos (vlastný), 30. Z. Laven, 66. Z. Zdechovan – 5., 35. Mázik, 47., 61. Rencsok, ŽK: 75. Kolesár – 66. R. Dókus, 71. Ičo, R: Nemčko, DZ: Antal, D: 110. Štítnik: Čipka – Z. Zdechovan, Jak. Rochl (71. Gunár), Kolesár, Z. Laven, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, Milan Gallo, Krága (71. Bene), P. Milko (46. Lukáč). Drnava: Zakhar – Ičo, Čeľovský, P. Búlik, R. Dókus, Ra. Znak, Rencsok, Šoltés, Bakos, Mázik, R. Kovács.

II. trieda

V šiestom kole na trávnikoch II. triedy dominovali hosťujúce mužstvá, ktoré tri stretnutia vyhrali a iba Čoltovu sa doma podarilo udržať body. Čistým hetrikom sa prezentovali A. Polyák z Kružnej a M. Baláž z Čoltova, ktorý zároveň vedie tabuľku strelcov.

ROŽŇAVA. Na poste lídra sa naďalej nachádza Lipovník, ktorý je ako jediné mužstvo v súťaži bez prehry. Na druhej priečke sa drží rezerva Gemerskej Hôrky a o tretie miesto sa delia Čoltovo s Jovicami. Na opačnom póle Ml. Brzotín naďalej uzatvára tabuľku a usiluje o prvý bod.

Dvakrát zlepence

Zaujímavý priebeh mal zápas v Čoltove, ktoré hostilo Paču. Domáci najprv v 26. min. otvorili skóre Röceim, ktorý o minútu neskôr vedenie aj poistil. Po prestávke pridal tretí domáci gól Baláž, na ktorý dokázal odpovedať hosťujúci G. Polyák. Druhý zlepenec padol v predposlednej a poslednej minúte duelu, ktorý dosiahol Baláž a pripísal si tak čistý hetrik. Trojgólovým zápisom si zároveň upevnil postavenie na poste lídra v streleckej štatistike.

Nasúkali im poltucet

Do Nižnej Slanej pocestoval aktuálny líder z Lipovníka. V domácom tábore absentovalo viac hráčov, nakoľko nastúpili iba v predpísanom počte bez možnosti striedania. Hostia už po desiatich minútach zaťažili konto domáceho brankára dvoma gólmi a ďalšie dva pridali neskôr ešte do polčasu. Po obrátke dvakrát skóre prikrášlili, ale domácim nebolo súdené streliť ani čestný úspech.

Netrafil medzi tyče

Z Plešivca putovali tri body do Jovíc, ktoré o víťazstve rozhodli po bezgólovom polčase až v druhej časti hry. Na ihrisku Ml. Brzotín sa konalo susedské derby s Kružnou. Hostia si do polčasu vytvorili dvojgólové vedie, ale domácim sa podarilo po prestávke streliť kontaktný gól. Osem minút pred záverom mali výhodu penalty a možnosť skóre vyrovnať, ale O. Vavrek neuspel a medzi tyče netrafil. Nedáš - dostaneš platilo a hostia v samom závere ešte dvakrát rozvlnili sieť domáceho gólmana.

Fakty

Výsledkový servis 6. kola: Plešivec - Jovice 3:0 (0:0) G: M. Podracký 2 (1 z 11 m), G. Grecmacher, Čoltovo - Pača 5:1 (2:0) G: Baláž 3, Rócei 2, Ml. Brzotín - Kružná 1:4 (0:2) G: O. Lázok - Al. Polyák 3, P. Fabián, Nižná Slaná - Lipovník 0:6 (0:4) G: Zupko, Kerekeš, Zagiba, Barczi 2 (1 z 11 m), Ľ. Zatroch.

Poradie najlepších strelcov: 10 gólov - Baláž (Čoltovo), 6 gólov - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), 5 gólov - M. Podracký (Jovice), 4 góly - Kerekeš, Zagiba (obaja Lipovník), A. Polyák (Kružná), 3 góly - G. Grecmacher (Jovice), T. Šofranko (Gemerská Hôrka B), Rócei (Čoltovo), Gyuľkáš (Pača).

1. Lipovník 6 4 2 0 22:8 14
2. Gem. Hôrka B 5 3 1 1 13:9 10
3. Čoltovo 5 3 0 2 14:9 9
4. Plešivec 4 3 0 1 7:2 9
5. Pača 5 2 1 2 8:11 7
6. Krh. Dlhá Lúka B 4 2 0 2 10:9 6
7. Jovice 4 2 0 2 7:9 6
8. Nižná Slaná 5 2 0 3 9:13 6