Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Na prvej priečke sa usadila Dlhá Ves

Po troch kolách sa na čele I. triedy trochu prekvapivo, ale zaslúžene usadila Dlhá Ves.

Ide príkladom. Tréner SP MFK Rožňava B. Kuzma hráva za FK Honce. V ostatnom kole strelil dva góly, akoby chcel ukázať svojim zverencom ako na to.(Zdroj: Peter Podolinský)

Nasledovaná Rož. Bystrým a Drnavou. Prvé víťazstvá si pripísali Štítnik i Slavošovce. Koniec tabuľky znova patrí Vlachovu a Dedinkám.

ROŽŇAVA. Zaujímavý priebeh malo susedské derby medzi Drnavou a Krh. Dlhou Lúkou. Domáci nastúpili vzhľadom na zostavu s jednoznačnou taktikou rozhodnú zápas čím skôr. To sa im podarilo do bodky splniť. Strelecky disponovaní Rencsok a Mázik dali každý po dva góly. Zaskočení hostia sa však v druhej polovici zápasu chopili iniciatívy. Pohyb priniesol striedajúci J. Gebe a strelecká chuť sa vrátila J. Čižmárovi. Domáci však víťazstvo udržali a skúsený kanonier Krh. Dlhej Lúky len korigoval výsledok.

Veľa gólov a zápas ako na hojdačke videli diváci v Dlhej Vsi. Domáci získali príchodom N. Kövesdiho nebezpečného strelca, čo sa prejavuje aj v zápasoch. Do 20. min. tak viedli 2:0. Vzhľadom sa zďaleka nie optimálnu zostavu Rudnej sa zdalo, že body by bez väčších problémov zostať doma. No druhý polčas ukázal niečo iné. Domáci akoby „nechali srdce v kabíne“ a hrajúci tréner L. Dávid vyrovnal. Potom prišiel nešťastný vlastenec Jakaba, no hostia sa gólom Kontru znova vrátili k bodu. Body však nakoniec zostali doma. O víťazný gól sa postaral striedajúci L. Novák ml.

Svoje prvé víťazstvo v súťaži sa postaral Štítničania parádnym spôsobom. V priebehu deviatich minút, od 32. do 41. min. piatimi gólmi zlomili súpera z Dediniek. Nadôvažok musel na konci polčasu po dvoch napomínaniach odísť Majerčák st. Po prestávke ešte nováčik pridal ďalšie dva góly.

Keď Jablonovčania nepremenili v úvode zápasu so Slavošovcami penaltu, ponúkli domácim možnosť bodovať. Mladé mužstvo bojovalo a vo vyrovnanom zápase boli šance na oboch stranách. Šťastie sa však priklonilo na stranu domáceho tímu, ktorý po góle J. Tomiho v úvode druhého polčasu vyhral najtesnejším rozdielom.
Honce viedli po góloch B. Kuzmu 2:0, no Hrhovčania dokázali do polčasu vyrovnať. Aj po prestávke vstúpili domáci do lepšie, ale po chybe v obrannej činnosti mužstva vyrovnali hostia na 3:3. V závere Honce zavreli súpera do šestnástky, no vytúžený víťazný gól už neprišiel.

Po striedavý výkonoch v predchádzajúcich kolách si vzhľadom na postavenie v tabuľke pripísali hráči Bohúňova povinné víťazstvo nad Vlachovom. Dobrý štart do nového ročníka potvrdilo Rož. Bystré ziskom bodu vo Vyšnej Slanej. Do kariet im zahralo aj neúplná zostava domácich.

I. trieda, 3. kolo

Vyšná Slaná – Rož. Bystré 1:1 (0:0)

Góly: 57. Kračún – 47. Minčík. ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Šimšík, D: 150.

Vyšná Slaná: Lindák – Vido, Molčan, Revaj, Mart. Gallo, Fifik, Kračún, J. Gallo (M. Benedikty), Barnák, Zábrel, J. Ambrúž (Mat. Gallo, Revúcky).

Rož. Bystré: Koncz – Demjan, Fabian, Jar. Gallo, Kuchta, Dorkin, Lipták Giba, Krága (Galata, Očkaik), Lompart, Minčík (Tomko), Urban ml.

Štítnik – Dedinky 7:0 (5:0)

Góly: 32., 34. Krága, 35. (11 m), 41. Ján Rochl, 38. Prokšej, 52. P. Milko, 66. Eltschläger, ŽK: 11. R. Kolesár, 69. Krága – 11. , 45. Majerčák st., 69. Andrej, ČK: 45. Majerčák st. (Dedinky), R: Gallík, DZ: Bodnár, D: 150.

Štítnik: Čipka – Gunár, Lukáč (69. Viola), Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger, Milan Gallo, Krága, P. Milko, Jakub Rochl, R. Kolesár (46. J. Kolesár).

Dedinky: Horváth – Tököly st., Putnocký, Palan, S. Ogurčák, F. Korfanta, Andrej, Sýkora, P. Revay, Franko, Majerčák st.

Drnava – Krh. Dlhá Lúka 4:2 (4:0)

Góly: 6., 17. Rencsok, 34., 41. Mázik – 46., 80. Čižmár, ŽK: 0 – 51. Anna, R: K. Chomjak, DZ: Gonos, D: 130.

Drnava: Zakhar – Vozár, Görgei, Čeľovský, P. Búlik, M. Kakalejčík, Orbán, Rencsok, J. Kovács, Kömlei (90. Bakos), Mázik.

Krh. Dlhá Lúka: Máté – Kovács, T. Hegedüs, Gyenes, Korintuš (46. J. Gebe), Čižmár, Rigó, Bodnár, Anna, Albert (46. Klárik), Szaniszló.

Dlhá Ves – Rudná 4:3 (2:1)

Góly: 19. N. Kövesdi, 21. Cs. Flander, 72. Jakab (vlastný), 82. L. Novák ml. - 32. Čapó, 64. Dávid, 74. Kontra, ŽK: 5. G. Ferdinand, 65. P. Ferdinand – 0, R: Gallo, DZ: Kovács, D: 80.

Dlhá Ves: G. Pomaj – Blatník, V. Ferdinand, G. Ferdinand (82. Jakubecz), P. Ferdinand (67. L. Novák ml.), Cs. Flander, N. Kövesdi, Lörinc, Makkai, Labina, Beke.

Rudná: B. Kurian – Šimon, Köteles, Jakab, O. Sanisló, Vysoký, Kontra, Murza, Orbán, Čapó, Dávid.

Bohúňovo – Vlachovo 3:0 (2:0)

Góly: 18., 70. Dorkin, 35. Demeter, ŽK: 2. Borbély – 36. M. Šivec, 80. K. Klein, R: Uharček, DZ: Máté, D: 60.

Bohúňovo: Ferencz – Doboš, Šušán, Antóny (72. Jánosdeák), Illés, Borbély, Váradi, Dorkin, Demeter, L. Kovács (54. Izák), Kulik (88. Mázik).

Vlachovo: Leško – M. Ondrejčík (46. Bronďoš), Marián Marciš, M. Šivec, T. Molda, Vysoký, Kožár, T. Pitoňák, K. Klein, Leskovjanský, I. Gallo.

Honce – Hrhov 3:3 (2:2)

Góly: 25., 26. B. Kuzma, 49. J. Drenko – 31. Bernáth, 32. Ľ. Kardos, 70. N. Bodnár, ŽK: 32. P. Gere, 34. Strelka st., 38. B. Kuzma, 38. J. Pástor, 79. Adamec - 0, R: L. Gyenes, DZ: Heveši, D: 80.

Honce: P. Gere – P. Szöllös, V. Gallo, Vranec, Kacara, M. Pástor (64. Adamec), J. Pástor, R. Kuzma (28. J. Drenko), Molnár, B. Kuzma, Strelka st.

Hrhov: Saksoň – Herczeg (50. N. Bodnár), Bernáth, F. Bartók, Ľ. Kardos, Zsigrai, M. Dunka, Kuru, Hranyó, G. Veverica, L. Grulyó.

Slavošovce – Jablonov n/T 1:0 (0:0)

Gól: 49. J. Tomi, ŽK: 7. Dzureň, 38. Balco – 87. Salata, R: Drenko, DZ: Džubák, D: 30.

Slavošovce: Joz. Karalo – J. Tomi, Dzureň, Oravec (81. M. Roháľ), Kúdela (66. Brdár), Sklenár, J. Lalik (46. Ján Karalo), E. Tomi, Dominik, Balco, Mihálik.

Jablonov n/T: Ungváry – Fifik, Zs. Mezei, Viszlay, Salata, Miliczky, Á. Kardos, Pál Balázs (38. A. Mezei), Kerekes, Szabó, Pa. Hutník (66. Cseh).

pp

II. trieda

V treťom kole sa na trávnikoch II. triedy opäť viac darilo domácim mužstvám, keď zo štyroch duelov trikrát zvíťazili a iba raz si plný počet bodov odviezlo z pôdy rezervy Dobšinej Čoltovo.

ROŽŇAVA. Po treťom kole sa do čela prepracoval Lipovník, ktorý má na konte sedem bodov a ešte neprehral. V tesnom závese sa nachádza rezerva Krh. Dlhej Lúky a Gemerskej Hôrky. Na opačnom póle sídli Ml. Brzotín a rezerva Dobšinej bez bodového zápisu.

Rozhodli po prestávke

Lipovník po nerozhodnom polčase s Kružnou po obrátke dominoval a zaťažil konto súperovho brankára štyrmi gólmi. Skóre mohlo byť aj výraznejšie, nakoľko niekoľko domácich tutoviek ostalo nevyužitých. Kým domáci kolektív zložený zo starších, skúsenejších hráčov s ligovými štartmi z minulosti hral umne celoplošný futbal, v tábore hostí mali niektorí hráči problémy aj s kondíciou a túžobne očakávali záverečný hvizd. Futbalisti Pače na ihrisku rezervy Gemerskej Hôrky polčas o gól vyhrali. Po prestávke sa už situácia zmenila a podobne ako v Lipovníku druhý polčas patril domácim. Tí najprv jednogólové manko zmazali a následne dvakrát skórovali, čím rozhodli o plnom bodovom zisku. Úspešnými zakončovateľmi domácich bolo skúsený V. Zsóri a mladý T. Šofranko, ktorí si štyri góly svorne podelili.

Baláž zdolal Dobšinú B

Rezerva Krásnohorskej Dlhej Lúky už do polčasu viedla nad Ml. Brzotín rozdielom triedy. Po prestávke domáci ešte jeden gól pre istotu pridali a hostia už iba korigovali nepriaznivý stav. Rezerva Dobšinej po prvýkrát v novej sezóne zasiahla do bojov o majstrovské body. Vstup do sezóny sa im nevydaril, keď sa proti Čoltovu nepresadli a už do polčasu prehrávali rozdielom dvoch gólov. Po obrátke už gól nepadol a tak si Čoltovčania zásluhou M. Baláža tri body odviezli.

Výsledkový sumár 3. kola

Lipovník - Kružná 5:1 (1:1) G: R. Szücs 2, Németh, Lázár, Motyka - A. Polyák, Gemerská Hôrka B - Pača 4:2 (1:2) G: V. Zsóri 2, T. Šofranko 2 - Gyulkáš, Ádám (11 m), Dobšiná B - Čoltovo 0:2 (0:2) G: M. Baláž, Krh. Dlhá Lúka B - Ml. Brzotín 4:2 (3:0) G: Podracký 2, D. Klárik (11 m), Görgei - ?.

Poradie najlepších strelcov: 5 gólov - M. Baláž (Čoltovo), 3 góly - V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), R. Zagiba, O. Kerekeš (obaja Lipovník).