Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav
Nájdete nás na webe

Drnava aj s deviatimi udržala v Rudnej bod

Druhé kolo prinieslo v I. triede viacero dramatických, no i na góly bohatých zápasov.

Na šance zvíťazili. Rudná zahodila viacero šancí, Drnava si tak odviezla bod.(Zdroj: Peter Podolinský)

Streleckú pohodu našli v Rož. Bystrom i Jablonove n/T. V Rudnej siahali Drnavčania na tri body, nakoniec si odviezli jeden. Viac sa darilo Hrhovu, Dlhej Vsi i Vyšnej Slanej, ktoré získali na pôde súpera plný počet bodov.

ROŽŇAVA. Kolo začalo už v sobotu. V Bohúňove boli oslavy, tak sa zápas s Hrhovom stal ich súčasťou. Mužstvá si kvôli tomu prehodili aj poradie, pôvodne sa prvý zápas mal hrať v Hrhove. Hostia boli futbalovejší a do polčasu viedli o gól. Domáci prišli o výlúčeného T. Kovácsa, čo ešte viac oslabilo zadné rady, kde chýbal Doboš. Navyše v polčase musel striedať Borbély. No paradoxne, oslabení o jedného boli Bohúňovčania lepší. Podarilo sa im dotiahnuť náskok Hrhova, no záver patril N. Bodnárovi, ktorý dvoma gólmi zabezpečil tri body pre hostí.
Dramatický bol aj zápas v nedeľu predpoludním. Výsledky favorizovali Drnavu, no Rudná nastúpila s elánom. Prichádzali aj šance, no raz skončila lopta na brvne, raz na tyči alebo nad. Na druhej strane tých šancí síce nebolo veľa, ale Rencsok bol stálym nebezpečenstvom. Postaral sa aj o prvý gól zápasu. Domáci ešte to polčasu vyrovnali, ale vstup do druhej časti hry vyšiel lepšie Drnave a druhým gólom Rencsoka sa znova ujali vedenia. To už však v bráne Rudnej stál J. Rabas, pretože R. Szöllös sa na konci polčasu zranil. S pribúdajúcimi minútami sa zvyšovala nervozita na ihrisku. Štvrťhodinu pred koncom odpískal rozhodca po ruke v šestnástke penaltu proti Drnave. Následne za urážku rozhodcu vylúčil M. Maliňáka. Šimon pokutový kop premenil. Po chvíli už hrali hostia len deviati, pretože po druhej žltej karte musel odísť R. Dókus. Napriek snahe domácich sa však už skóre nezmenilo.

Až nečakane hladké a vysoké víťazstvá sa zrodili v Rož. Bystrom a Jablonove n/T. V oboch zápasoch nadelili súperom po šesť gólov. V súboji dvoch oslabených mužstiev sa Dedinky síce ujali vedenia, ale postupne doplatili na chyby a Vyšná Slaná otočila na 1:3. V závere domáci už len korigovali na 2:3. Rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas vo Vlachove. Domáci sa síce ujali vedenia, no hostia ešte do prestávky vyrovnali. Po hodine hry sa strelecky presadila nová posila Dlhej Vsi N. Kövesdi. Domáci znova už len korigovali výsledok. Krh. Dlhá Lúka sa do prestávky so Štítnikom potrápila. No šťastie stálo na ich strane, keď hostie trikrát mierili do tyče. Polčas tak skončil nerozhodne 1:1. Po prestávke už domáci prevzali iniciatívu a Čižmár dvoma gólmi zabezpečil víťazstvo.

Štatistika I. trieda, 2. kolo

Rož. Bystré – Slavošovce 6:0 (2:0)

Góly: 29. Minčík, 31., 52. a 79. Urban ml., 74., 85. Lipták -Giba, ŽK: 18. Lompart – 30. Mihálik, R: Macko, DZ: Šmelko, D: 60.

Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Demján, Fabian, Kuchta, Krága (62. Galata), Minčík (56. Tomko), Lipták – Giba, Jar. Gallo, Limpart, Urban ml.

Slavošovce: Joz. Karalo – J. Tomi (46. P. Lalik), Dzureň, Sklenár, Kudela, J. Lalik, Mihálik, Oravec (82. Brdár), L. Lalik (46. Ján Karalo), Balco, E. Tomi.

Jablonov n/T – Honce 6:0 (3:0)

Góly: 7., 36. (11 m) a 86. Pál Balázs, 18., 56. Salata, 70. Fifik, ŽK: 10. Pál Balázs – 1. J. Drenko, 10. Kacara, R: Molnár, DZ: Máté, D: 60.

Jablonov n/T: Spišák – Fifik, Viszlay, Zajdó, Tamás (3. Páll), Á. Kardos, Szabó (86. Ungváry), Miliczky, Salata, Pál Balázs, Pa. Hutník (83. F. Szöcs).

Honce: P. Gere – R. Motyka, Kacara, P. Szöllös, V. Gallo, Vranec, J. Strelka st., J. Pástor, R. Kuzma, J. Drenko, Molnár.

Bohúňovo – Hrhov 2:4 (0:1)

Góly: 70. F. Demeter, 72. D. Csík – 17. L. Grulyó, 64. M. Dunka, 78., 86. N. Bodnár, ŽK: 20., 41. T. Kovács – 42. F. Bartók, 58. M. Dunka, 65. K. Demeter, 68. Tankó, 70. N. Bodnár, ČK: 41. T. Kovács (Bohúňovo), R: Iglai, DZ: Székely, D: 250.

Bohúňovo: Makai – T. Kovács, Šušán, Demeter, Illés, Váradi, Csík, Borbély, Dorkin, R. Kovács, striedali Beke, Mázik.

Hrhov: A. Bartók – R. Kardos, Demeter, Bernáth, F. Bartók, M. Dunka, Tankó, N. Bodnár, G. Veverica, L. Grulyó, Kuru, striedal Ľ. Kardos.

Vlachovo – Dlhá Ves 2:3 (1:1)

Góly: 20. Vysoký, 79. T. Pitoňák – 30. Lörinc, 63., 68. N. Kövesdi, ŽK: 38. M. Šivec, 51. T. Molda – 28. Cs. Flander, 90. Blatník, R: Gallo, DZ: Hadar, D: 30.

Vlachovo: Leško – M. Ondrejčík, M. Pitoňák (72. Brondoš), Marián Marciš, M. Šivec, T. Molda, Gál (70. Šomšák), Vysoký, K. Klein, T. Pitoňák, Kožár.

Dlhá Ves: G. Pomaj – Csótó, Labina, N. Kövesdi, Cs. Flander, Lörinc (73. L. Novák ml.), P. Ferdinand (90. Jakubecz), V. Ferdinand, Blatník, Makkai, G. Ferdinand.

Rudná – Drnava 2:2 (1:1)

Góly: 27. Čapó, 74. Šimon (11 m) – 17., 48. Rencsok, ŽK: 80. Jakab – 9. M. Kakalejčík, 33. Mázik, 35. Rencsok, 53., 78. R. Dókus, ČK: 73. M. Maliňák, 78. R. Dókus (obaja Drnava), R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D: 120.

Rudná: R. Szöllös (38. J. Rabas) – S. Ďuriček, O. Sanisló, P. Sanisló (64. Dávid), Molčan, Pavlík (46. Šimon), Konček, Jakab, Čapó, Vysoký, Kontra.

Drnava: Zakhar – M. Maliňák, Vozár, Ičo, Čeľovský, P. Búlik, M. Kakalejčík (18. G. Bakos, 87. Slavkay), R. Dókus, Ra. Znak, Rencsok, Mázik.

Krh. Dlhá Lúka – Štítnik 3:1 (1:1)

Góly: 30. Korintuš, 49., 65. Čižmár – 9. Ján Rochl, ŽK: 71. T. Hegedüs – 56. Gunár, 66. Lukáč, R: Gallík, DZ: Vysoký, D: 100.

Krh. Dlhá Lúka: Máté – T. Hegedüs, Kovács, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, Anna, Zsilla, (83. J. Gebe), Albert, Gyenes.

Štítnik: Čipka – Gunár, Lukáč, Prokšej, Ján Rochl, Eltschläger (81. Viola), Milan Gallo, Krága, P. Milko, Jakub Rochl, Kolesár.

Dedinky – Vyšná Slaná 2:3 (1:1)

Góly: 30. P. Revay, 80. Novák – 31. Mat. Gallo, 55. Kračún, 65. Liptai, ŽK: bez, R: Repaský, DZ: Antal, D: 80.

Dedinky: M. Ogurčák – Tököly ml., Putnocký, Majerčák st. (46. M. Franko), Horváth, Palan, S. Ogurčák, Grigel, F. Korfanta, T. Novák, P. Revay.

Vyšná Slaná: Mart. Gallo – M. Benedikty, Molčan, P. Rogos, Mat. Gallo (58. R. Revúcky), J. Gallo, Liptai, Kračún, Revaj, Zábrel, J. Barnák.

pp

V Čoltove desiatka a tri hetriky

V druhom kole na trávnikoch II. triedy dominovali domáci, ktorí tri stretnutia vyhrali a iba nováčik z Lipovníka uhral tri body na pôde Čoltova. Hetrikom sa prezentovali dvaja hráči z Lipovníka Kerekeš a Zagiba. K dvojici sa pridal aj Baláž z Čoltova. Na premiérový zápas čaká stále rezerva Dobšinej.

ROŽŇAVA. Po dvoch kolách sa o lídrovi súťaže nedá ešte hovoriť, ale najlepšie na tom je nováčik z Lipovníka, ktorý z dvoch stretnutí na súperových ihriskách získal štyri body. Toto mužstvo disponuje staršími hráčmi, ktorí majú skúsenosti aj z ligových trávnikov ako Kasper, Lázár, Hajdúk, Barczi, Dávid a ďalší. Tieto skúsenosti mužstvo zúročilo aj na pôde Čoltova v druhom jesennom vystúpení. Hostia do polčasu viedli už rozdielom triedy a nakoniec zaslúžene zvíťazili. Domáci dvakrát dokázali dotiahnuť na kontaktný gól, ale v závere už iba korigovali výsledok. Hetrikom sa prezentovali Baláž a z tábora hostí Kerekeš so Zagibom.

Štvrťhodinu hrali o desiatich

Na ihrisku Pače sa predstavila rezerva Krh. Dlhej Lúky. Hostia pricestovali iba v predpísanom počte a na dôvažok bez brankára, ktorého post zaujal F. Emödi. Po štvrťhodine sa hosťom zranil Klárik a tak následnú štvrťhodinu hrali hostia o desiatich. Po polhodine dobehol oneskorenec R. Csobády, ktorý ešte do polčasu odpovedal na dvojgólové domáce vedenie kontaktným gólom. Po obrátke sa hosťom zranil A. Emödi, ktorý sa ale vystriedal v bráne a F. Emödiho poslal za seba do poľa. Po týchto peripetiách hostia inkasovali už iba jeden gól.

Kružná si dva góly, ktoré strelila rezerve Gemerskej Hôrky rovnomerne rozdelila do oboch polčasov. Podobne to riešili Nižnoslančania, ktorí však nasúkali hosťom z Jovíc o dva góly viac.

Výsledkový sumár 2. kola

Čoltovo - Lipovník 4:6 (2:5) G: Baláž 3, Róczei - Kerekeš 3, Zagiba 3, Kružná - Gemerská Hôrka B 2:0 1:0) G: Imre 2, Pača - Krh. Dlhá Lúka B 3:1 (2:1) G: Gyulkáš, Adam, R. Žiga - Csobády, Nižná Slaná - Jovice 4:1 (2:0) G: V. Karas 2, Ján Junger, Ján Gelda - M. Podracký.

1. Lipovník 2 1 1 0 8:6 4
2. Nižná Slaná 2 1 0 1 4:2 3
3. Pača 1 1 0 0 3:1 3
4. Krh. Dlhá Lúka B 2 1 0 1 5:4 3
5. Plešivec 1 1 0 0 1:0 3
6. Kružná 2 1 0 1 3:4 3
7. Jovice 2 1 0 1 3:5 3
8. Gem. Hôrka B 2 0 1 1 2:4 1