Kečovo a FK Brzotín odstúpili zo súťaže

Sportnet|13. aug 2013 o 00:00

Deň pred štartom úvodného kola II. triedy sa ŠTK ObFZ oficiálne dozvedela, že kluby Kečovo a FK Brzotín už nenastúpia.

Deň pred štartom úvodného kola II. triedy nového súťažného ročníka 2013/2014 sa ŠTK ObFZ oficiálne dozvedela o skutočnosti, že kluby Kečovo a FK Brzotín do nového súťažného ročníka už nenastúpia.

ROŽŇAVA. Na jednej strane oznámiť túto skutočnosť na poslednú chvíľu a po vyžrebovaní súťaže nie je fér voči ostatným klubom ako i k samotnému zriaďovateľovi.

Niektoré mužstvá tak zbytočne budú stáť aj dva zápasy a rozpis súťaže je tým totálne znehodnotený.

Množstvo kôl tak bude zároveň neúplných a prakticky sa odohrajú iba štyri stretnutia. Mužstvá, ktoré majú za súperov odstupujúce kolektívy budú mať voľno ako aj jedenásty účastník súťaže.

Na druhej strane treba uznať, že tieto kluby v poslednom ročníku zaplatili najviac za prehrešky Kečovo 442 eur a FK Brzotín 360 eur.

Sú to nemalé sumy a klubové kasy výrazne ochudobnili. Treba však poďakovať predsedovi klubu FK Kečovo a zároveň starostovi obce J. Lörinczovi za vynaloženie úsilie a pomoc pri fungovaní futbalu v obci.

Veď už v dobách minulých práve v Kečove sa funkcionári dokázali vysporiadať aj so zavedením vody do svojho športového stánku, čo bolo nemalou investíciou.

V Brzotíne mal všetko na svojich bedrách v poslednom čase R. Dókus a jednoznačne jeden človek klub pri dnešných nárokoch už riadiť nezvláda a nedokáže.

V oboch prípadoch je to na škodu veci, pretože tam, kde futbal raz zanikne ťažko sa neskôr obnovuje.

A čo hráči spomínaných klubov? Nuž tí sa presťahovali ďalej do iných mužstiev a tí, čo vedia a môžu, budú na športoviskách aj naďalej hrávať.

Prežrebovanie

S ohľadom na odstúpenie spomínaných celkov sa objavili úvahy o prežrebovaní súťaže.

„Na základe podnetov sa uvažuje o prežrebovaní súťaže II. triedy, ale k tomu je potrebné zvolať zástupcov všetkých zainteresovaných klubov, ktorí sa jednoznačne musia vyjadriť a súhlasiť s prežrebovaním. Stačí ak jeden nesúhlasí a už vyžrebovaná súťaž sa prežrebovať nemôže,“ uviedol predseda ŠTK Ján Šmelko.

Možné prežrebovanie však komplikuje aj elektronický systém evidencie súťaží, na ktorý od nového ročníka v oblastnom zväze resp. na celom Slovensku prešli. Technicky je to dosť zložité riešenie.

Odštartovali súťaž

V jednotlivých kolách odohrajú najviac štyri stretnutia a v jednom prípade päť. Prvú červenú kartu si pripísal na konto Székely z Gemerskej Hôrky B.

ROŽŇAVA. V súťažnom ročníku k stálym účastníkom pribudol staronový nováčik z Lipovníka a rezerva Dobšinej.

V úvodnom kole trikrát bodovali naplno domáci a iba nováčik z Lipovníka uchmatol bod na pôde rezervy Gemerskej Hôrky. Nováčik Dobšiná B, Pača a Čoltovo mali voľno.

Rezerva Krh. Dlhej Lúky zdolala rozdielom triedy Kružnú. Hostia sa síce ujali vedenia Liptákom, ale následne domáci skóre vyrovnali a po prestávke ešte trikrát rozvlnili sieť brány hostí. V Plešivci padol iba jediný gól do siete hostí z Nižnej Slanej po polhodine hry. Ten však domácim stačil na zisk troch bodov.

V Joviciach sa po bezgólovom polčase ujali vedenia domáci, ale hostia z Ml. Brzotín po hodine hry manko zmazali. Osem minút pred koncom z kopačky domáceho Nagya padol nakoniec víťazný gól.

O desiatich

V Hôrke, ktorá hostila nováčika z Lipovníka, sa vedenia ujali hostia gólom Zubka z pokutového kopu. Po prestávke svoju penaltu využili aj domáci na vyrovnanie skóre. Hostia šli po druhýkrát do vedenia, ale domáci V. Zsóri bol proti a druhým gólom rozhodol o deľbe bodov. Desať minút pred koncom si po druhej žltej karte za faul vyslúžil červenú A. Székely a stal sa tak prvým vylúčeným hráčom v novej sezóne.

Výsledkový sumár 1. kola:

Gemerská Hôrka B - Lipovník 2:2 (0:1) G: T. Lörinc (11 m), V. Zsóri - Zubko (11 m), Erdélyi, ČK: A. Székely (Gemerská Hôrka B),

Plešivec - Nižná Slaná 1:0 (1:0) G: Sendrei,

Jovice - Ml. Brzotín 2:1 (0:0) G: Podracký, Nagy - Lázok,

Krh. Dlhá Lúka - Kružná 4:1 (1:1) G: J. Gebe 2, P. Klárik 2 - K. Lipták.