Korzár logo Korzár Gemer

Strážca firmy daniel Danko miluje ohorky

Zvláštny pár strážcov tvorí aj daniel, ktorého domáci volajú jednoducho Dany alebo Danko.

Miláčik. Danko je krotký, dobrotu si berie priamo z ruky svojho majiteľa.Miláčik. Danko je krotký, dobrotu si berie priamo z ruky svojho majiteľa. (Zdroj: Erika Karasová)

Ladislav Spišák z Plešivca má zaujímavých domácich miláčikov a strážcov zároveň. Je to diviak Miki, o ktorom už Korzár informoval. Zvláštny pár dopĺňa daniel, ktorého domáci volajú jednoducho Dany alebo Danko.

PLEŠIVEC. Obaja sú miláčikmi domáceho pána a zároveň veľmi dobrí strážcovia jeho zberne druhotných surovín. Domáci pán tvrdí, že na pohľad priateľský daniel ako nič parohami rozbil aj betónový múrik.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď sa blížime k pozemku, na ktorom je pustený daniel, nastáva atypická scéna.

Dany naradostene beží z veľkej diaľky k svojmu majiteľovi, keď sa k nemu priblíži, jemne a s radosťou doňho strká svojím ňufákom.

SkryťVypnúť reklamu

Radosť sa znásobí, keď mu domáci pán servíruje priamo z ruky dobroty, ako sú jablká či šupky z uhoriek.

Zamatové, ale nebezpečné

Danyho dostal L. Spišák od svojho priateľa, diviaka Mikiho zase našli poľovníci v lese bez matky. Keďže je albín, nádej na prežitie v lese bola minimálna.

Teraz obaja strážia firmu svojho pána a veruže účinne. Hoci ozrutný Miki vyzerá oveľa hrozivejšie ako jeho parťák Danko, zdanie vraj klame.

„Daniel je pri kontakte s človekom nebezpečnejší. Jeho parohy dokážu mať účinok ako ostrý nôž. Dokonca to daniel nemusí brať ani ako útok, skôr ako hru, a dokáže ublížiť. Preto aj ja musím byť pri ňom na pozore,“ opisuje domáci pán.

Parohy Danyho vyzerajú v tomto období doslova ako umelecké dielo. Pôsobia, ako by boli obtiahnuté zamatom. Domáci pán hovorí, že práve teraz naberajú na veľkosti, denne je to asi dva centimetre. V apríli parohy zhodí.

SkryťVypnúť reklamu

Robia rovnakú prácu, nemôžu byť spolu

Domáci miláčikovia L. Spišáka ročne skonzumujú asi päť metrákov stravy. Je to kukurica, pšenica, jablká... Dany si dokonca rád pomaškrtí aj na cigaretách, s obľubou vraj žuje ohorky, ktoré nájde. Domáci nevedia, prečo si obľúbil práve takúto maškrtu.

Miki a Dany napriek tomu, že vykonávajú rovnakú prácu, nemôžu byť spolu, inak by došlo ku konfliktu. Podobne sa k zvieratám radšej nepribližujú ani ostatní členovia domácnosti.

Miki a Dany prejavujú radosť, len keď vidia L. Spišáka. Pre svojich miláčikov tento majiteľ zberne ani nedovolenkuje mimo domova.

Najčítanejšie na Gemer Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 018
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 000
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 812
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 926
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 605
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 553
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 932
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 533
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video