Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

V I. triede je dobojované

Dohrávkou 17. kola sa cez víkend definitívne skončila sezóna 2012/2013 aj pre futbalistov v rožňavskom okrese.

Pohár pre víťaza I. triedy triedy odovzdal Betliarčanom predseda ObFZ Ján Džubák.(Zdroj: vv)

ROŽŇAVA. Záverečné kolo bolo roztiahnuté do oboch víkendových dní. V sobotu si najprv o pol jedenástej poradila Rudná s Dlhou Vsou a potvrdila tak výborný finiš. Ten ju vyniesol na konečné šieste miesto. Navyše v Dlhej Vsi boli cez víkend dni obce a hráči už boli mysľou skôr tam. V druhom zápase si Slavošovce hladko poradili s Dedinkami. Pričom domáci brankár J. Karalo znova potvrdil svoje schopnosti a zlikvidoval penaltu Sýkora. V tejto sezóne to už bola tretia úspešne zlikvidovaná.

Nedeľňajšiu časť začal o tretej zápas v Bohúňove. Víťaz súťaže Betliar to potvrdil svoju dominanciu. Pred zápasom im predseda ObFZ J. Džubák odovzdal pohár. O „ohňostroj“ sa postarala príroda. Po polhodine totiž prišla búrka, ktorá si vynútila asi dvadsaťminútovú prestávku. Domáci sa síce nevzdávali ani za stavu 0:4, no lídra podržal zaskakujúci brankár Tököly. V poslednej desaťminútovke Betliarčania uzavrel stav na 0:7.
Sériu „gulášových“ zápasov potom uzavrelo stretnutie v Jablonove n/T. Pri hocijakom výsledku sa už žiadny zo súperov nemohol posúvať v tabuľke. Hostia z Rož. Bystrého navyše prišli desiati a aj v tých málo šanciach, ktoré si vypracovali, mali vychýlenú mušku. Dobrý výkon podala rozhodcovská trojica. Víťazstvom 6:0 Jablonovčania potvrdili vzostup formy v jarnej časti.

Zvyšná trojica zápasov však už bolo „iné kafe“. Rozdiel medzi Vlachovom a posledným Brzotínom bol len dva body. Pri ich rovnosti mali Brzotínčania lepšie skóre, takže Vlachovo sa vo Vyšnej Slanej nemohlo spoliehať na remízu. Nakoniec sa im podarilo vyhrať 3:1, keď v polčase viedli 2:1. Dramatickejšia bola situácia v Brzotíne. V polčase zápasu s Hrhovom bolo 1:1. V druhej časti hry bolo 1:2, 2:2, 2:3, 3:3. Do konca chýbalo asi päť minút, keď hostia pridali ešte dva góly.

Početnú divácku kulisu prilákalo derby v Krh. Dlhej Lúke. Na jeseň vyhrali Drnavčania doma 4:2, v odvete im teda chceli domáci prehru vrátiť. V polčase bolo 1:1, pričom domáci museli občas hasiť na poslednú chvíľu. Druhý gól v úvode druhého polčasu naštartoval domácich, ktorý už viedli päť minút pred koncom 6:1. Prispelo k tomu aj to, že sa domácemu Jurinimu podarilo ubrániť nebezpečného kanoniera Drnavy Rencsoka. Zároveň tak potom aj spoluhráčovi J. Čižmárovi k obhajobe kráľa strelcov I. triedy. Ten najprv dvoma gólmi zmazal náskok Rencsoka a tretím, 31. gólov, si zabezpečil víťazstvo.

I. trieda, dohrávka 17. kolo

Jablonov n/T – Rož. Bystré 6:0 (3:0)

Góly: A. Kardos, F. Szöcs, Szabó, Pál Balázs, Viszlay, Szillasi (11 m), ŽK: ? - Máťáš, R: Gallo, DZ: Antal, D: 60.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Viszlay, Páll, Miliczký, A. Kardos, Pa. Hutník, Szabó, Pál Balázs, F. Szöcs, striedali T. Szöcs, Szillasi.

Rož. Bystré: Kuchta – Galata, Jar. Gallo, Dorkin, Máťáš, Krága, Ján Gonos, Urban ml., Ujházi, Tomko.

Brzotín – Hrhov 3:5 (1:1)

Góly: Ra. Znak (11 m), Kerekeš, A. Polyák – Bodnár 3 (1 z 11 m), Ľ. Kardos, Kocsík, ŽK: ? – Demeter, R: A. Farkaš, DZ: Vysoký, D: 60.

Brzotín: G. Dókus – L. Polyák, Mihály, Ra. Znak, Emil Polyák, Vavrek, R. Polyák, R. Dókus, Demeter, Kerekeš, A. Polyák, striedal Erik Polyák.

Hrhov: A. Bartók – R. Kardos, G. Veverica, Demeter, F. Bartók, Hranyo, Tanko, M. Dunka, Bernáth, Ľ. Kardos, Zsigrai, striedali Bodnár, Kocsík, Z. Veverica.

Vyšná Slaná – Vlachovo 1:3 (1:2)

Góly: Zábrel – Leskovjanský, Vysoký, Gál, ŽK: bez, R: Rási, DZ: Székely, D: 80.

Vyšná Slaná: Lindák – Vido, P. Rogos, Molčan, A. Rogos, Revaj, Fifik, J. Gallo, Barnák, Zábrel, Mat. Gallo, striedali Revúcky, Benedikty.

Vlachovo: Leško – T. Molda, Marián Marciš, M. Šivec, Marek Marciš, K. Klein, B. Vysoký, Gál, M. Ondrejčík, Lipták, Leskovjanský, striedali M. Pitoňák, Bronďoš.

Bohúňovo – Betliar 0:7 (0:4)

Góly: L. Lörincz 2, Barkasz 2, J. Benedikty, Vávra, I. Lörincz, ŽK: Antony - Barkasz, R: L. Gyenes, DZ: Šmelko, D: 70.

Bohúňovo: Makay – T. Kovács, Ferencz, Kulik, Dorkin, Izák, Váradi, Antony, Csík, R. Kovács, L. Kovács, striedal Jánosdeák.

Betliar: Tököly – Cilovič, L. Poťmák, Herchl, Varga, I. Lörincz, J. Benedikty, Barkasz, M. Árvay, Vávra, L. Lörincz.

Rudná – Dlhá Ves 5:1 (3:0)

Góly: Čapó 3, Vysoký, Óvary – Örvös, ŽK: bez, R: Poťmák, DZ: ??, D: 70.

Rudná: R. Szöllös – Óvary, Deméň, O. Sanisló, Köteles, Vysoký, S. Ďuriček, J. Rabas, L. Rabas, Čapó, Domik, striedali Orbán, Vaňo.

Dlhá Ves: Labina – Makkai, Cvíba, G. Ferdinand, Beke, Lörinc, V. Ferdinand, Örvös, L. Novák ml., P. Ferdinand, Cs. Flander, striedali T. Segyo, Jonás.

Slavošovce – Dedinky 7:0 (2:0)

Góly: Balco 3, Lipták Giba 2, J. Lalik, Dominik, ŽK: Kúdela – Kičura, Putnocký, R: Macko, DZ: Šimšík, D: 60.

Slavošovce: J. Karalo – Kúdela, Dzureň, Roháľ, P. Lalik, Dominik, Lipták Giba, J. Lalik, Lompart, Balco, E. Tomi, striedali J. Tomi, M. Karalo.

Dedinky: Horváth – Tököly, Sýkora, S. Ogurčák, Franko, P. Revay, Poliak, Putnocký, J. Chabada, Majerčák, M. Chabada, striedali Grígel, Kičura, M. Ogurčák.

Krh. Dlhá Lúka – Drnava 6:2 (1:1)

Góly: Čižmár 3 (1 z 11 m), Zsilla, Rigó, Anna – Mázik 2, ŽK: Kovács, Bodnár – 0, R: Drenko, DZ: Džubák, D: 200.

Krh. Dlhá Lúka: Máté – Kovács, Szaniszló, Parditka, Jurini, Bodnár, Rigó, Anna, J. Gebe, Čižmár, Zsilla, striedali Albert, Klárik, T. Hegedüs.

Drnava: Zakhar – Vozár, Icso, Čelovský, Szücs, Orbán, Rencsok, M. Maliňák, Bukovič, Bakoš, Mázik, striedali Krága, Šoltés.

II. trieda

Dohrávka 17. kola dala bodku za futbalom aj v najnižšej okresnej súťaži. V Joviciach sa hralo iba polhodinu pre pokles hráčov hostí pod sedem. Vylúčeným hráčom bol Schvarz z Nižnej Slanej a Plešivec v boji o druhú priečku podľahol doma Honciam najtesnejším skóre. Kráľom strelcov sa stal R. Kuzma z Honiec. Hertikom sa blysli Zsóri, Podracký a Lovaš a o gól viac si pripísal na konto Gajdoš.

ROŽŇAVA. Futbalisti Honiec si už prakticky postup i prvenstvo vybojovali pred niekoľkými kolami a v poslednom zápase cestovali do Plešivca. Tento duel sa dá považovať za šláger kola, nakoľko v hre bola druhá priečka a eventuálny postup z nej. I keď favoritmi boli Honce očakávalo sa domáce víťazstvo, ktoré sa však nakoniec nekonalo. Honce brali tri body po jedinom góle striedajúceho R. Kuzmu, ktorý je zároveň aj kráľom strelcov II. triedy. Tak Plešivec skončil na treťom mieste za Štítnikom. O druhom postupujúcom je však v tejto chvíli ešte predčasné hovoriť.

Schvarz svojvoľne zišiel z ihriska

Nižnoslančania sa predstavili na pôde rezervy Gemerskej Hôrky, kde sa ujali aj vedenia po góle Nemca. To však bolo z ich strany všetko, nakoľko následne inkasovali päť gólov a o jednoznačnom domácom víťazstve bolo rozhodnuté. Kurióznu červenú kartu si vyslúžil hosťujúci hráč Miloš Schvarz. Prvú žltú dostal po hodine hry za faul, po ktorom mali domáci výhodu penalty. O desať minút však svojvoľne opustil hraciu plochu, za čo mu arbiter udelil najprv druhú žltú kartu a následne červenú. Po nej sa už oficiálne pohol vzdialiť z ihriska.

V Joviciach sa hralo polhodinu

Do Jovíc cestovali futbalisti Ml. Brzotín v počte osem statočných. Po polhodine, keď už inkasovali sedem gólov aj zásluhou hetriku Podrackého a Lovaša ich počet klesol pod sedem a tak arbiter zápas predčasne ukončil. Futbalisti Pače hostili Čoltovo, ktoré inkasovalo osem gólov. Hostia síce majú v zápise čestný úspech, ale ten prináleží hráčovi domácich Milošovi Zagibovi, ktorý dosiahol vlastenca. V Kružnej, ktorá hostila rezervu Krh. Dlhej Lúky bol zápas vcelku vyrovnaný, ale nakoniec sa hosťujúcemu Klárikovi desať minút pred koncom podarilo streliť víťazný gól, ktorý im v konečnom účte vyniesol štvrtú priečku.

Fakty

Výsledkový servis dohrávaného 17. kola:

Gemerská Hôrka B - Nižná Slaná 5:1 (1:1) G: V. Zsóri 3 (1 z 11 m), R. Vajda, Bodnár – Nemec, ČK: Miloš Schvarz,

Pača - Čoltovo 8:1 (2:0) G: Gajdoš 4, Gyulkáš 2, Adam, Mart. Zagiba - Mil. Zagiba (vlastný),

Kružná - Krh. Dlhá Lúka B 2:3 (0:1) G: P. Fabián, R. Garaj - Emödi, R. Podracký, D. Klárik, R: Iglai, DZ: Nagy,

Jovice - Ml .Brzotín 7:0 nedohrané G: Podracký 3, M. Lovaš 3, R. Genči (11 m),

Plešivec - Honce 0:1 (0:0) G: R. Kuzma.

Poradie najlepších strelcov: 51 gólov - R. Kuzma (Honce), 23 gólov - J. Rochl (Štítnik), 19 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 17 gólov - J. Strelka st. (Honce), 16 gólov – Zsilla (Krh. Dlhá Lúka B), 15 gólov – V. Zsóri (Gem. Hôrka B), 13 gólov – Gajdoš (Pača), 12 gólov - Volčko (Plešivec), D. Valko, Gelda (obaja N. Slaná), Lovaš (Jovice), 11 gólov – Gyuľkáš, M. Zagiba (obaja Pača), 10 gólov - L. Varga (Kružná), Milko (Nižná Slaná), Baláž (Čoltovo), 9 gólov -Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), Bene (Štítnik), 8 gólov - A. Krága (Štítnik), J. Pástor (Honce), Szendi (Kružná), O. Junger (Nižná slaná), 7 gólov - T. Šofranko, Lökös ( obaja Gem. Hôrka B), Elschléger (Štítnik), 6 gólov - G. Grecmacher (Jovice), J. Drenko (Honce), Gubo, Džobák (obaja Čoltovo), K. Albert, F. Albert ( obaja Krh. Dlhá Lúka B), Prokšej (Štítnik), 5 gólov - T. Gebe (Jovice), D. Hajči (Nižná Slaná), E. Lázok (Ml. Brzotín), Z. Laven ml. (Plešivec), Adam (Pača), 4 góly - Klárik (Krh. Dlhá Lúka B), Gotlibet (Kečovo), J. Drenko (Honce), Rezeš (Kečovo).

kcs

I. trieda dorast: Krh. Dlhá Lúka – Dobšiná 2:6, Vyšná Slaná – Vlachovo 2:1, Krh. Podhradie – G. Poloma 2:0.

1. Krh. Podhradie 16 13 2 1 85:21 41
2. Dobšiná 16 13 2 1 73:16 41
3. Vlachovo 16 9 0 7 65:40 27
4. Krh. Dlhá Lúka 16 7 1 8 39:49 22
5. Plešivec 16 6 3 7 39:41 21
6. Dlhá Ves 16 6 2 8 45:55 20
7. Gem. Poloma 16 6 1 9 31:51 19
8. Gem. Hôrka 16 3 1 12 25:48 10