Streda, 13. december, 2017 | Meniny má Lucia

Tatran Betliar už má rozhodujúci náskok

Dvoma víťazstvami so skóre 15:0 si futbalisti Tatrana Betliar upevnili prvú priečku.

Ako diváci. Pri góle I. Lörincza sa hráči Dediniek len pozerali. Betliar po ňom viedol 4:0.(Zdroj: Peter Podolinský)

Dvoma víťazstvami so skóre 15:0 si futbalisti Tatrana Betliar upevnili prvú priečku a dve kolá pred koncom súťaže majú už nedostihnuteľný, desaťbodový náskok. Aj keď v Betliari padlo veľa gólov, strelcom kola sa stal Csaba Flander z Dlhej Vsi. Aj keď ho v tejto sezóne nebolo až tak vidieť, v súboji s Rož. Bystrým sa postaral o všetkých päť gólov svojho tímu.

ROŽŇAVA. Uplynulý futbalový víkend sa začal už v piatok podvečer. Betliar privítal v dohrávke 16. kola Rudnú. Prvý gól hrajúceho trénera V. Vávru v 5. min. naznačil, že to pre hostí nebude veselý zápas. Od 20. resp. 48. min. nasledovali v priebehu necelých desiatich minút dve trojgólové šnúry. Betliarčania tak za necelú hodinu viedli 7:0. Nakoniec vyhrali 9:0. V nedeľu potom Tatran hostil Dedinky, ktoré ako jediné na jeseň dokázali aktuálneho lídra zdolať výraznejším výsledkom. K víťazstvu 6:2 sa však hráči Lokomotívy nedokázali priblížiť ani zďaleka. Už do prestávky totiž prehrávali o päť gólov.

V Dlhej Vsi si zápas proti Rož. Bystrému „ukradol“ pre seba kanonier domácich Cs. Flander. Za dvadsať minút viedli domáci o tri góly a polčas skončil 4:1. O všetky góly domácich sa postaral spomínaný strelec. Na konci polčasu navyše hostia prišli o vylúčeného brankára Koncza, ktorého nahradil Ujházi. Po prestávke sa však obraz hry zmenil. Hostia boli nebezpečnejší a po penalte a ďalšom góle, bolo štvrťhodinu pred koncom 4:3. Potom však Cs. Flander upokojil spoluhráčov piatym gólom a domáci už víťazstvo nepustili.

Na pôde súpera neuspelo ani ďalšie mužstvo z prvej päťky. Krh. Dlhá Lúka nevedela nájsť zbraň na rýchle útoky hráčov Hrhova a po necelej štvrťhodine prehrávali o dva góly. V závere polčasu síce Rigó korigoval, no domáci si poistili vedenie ďalšími dvoma gólmi. Na konečných 4:2 potom upravil znova Rigó. Napriek prehre si však Krh. Dlhá Lúka udržala druhú priečku.

Bodovo sa však na nich dotiahli hráči Vyšnej Slanej, ktorí doma hostili Bohúňovo. Hostia sa už pár kôl trápia so zraneniami hráčov a postupne klesajú v tabuľke. V pokojnom zápase mali domáci navrch, no svoju prevahu dokázali vyjadriť len dvoma gólmi O. Liptaia.

Jesenný suverén Drnava sa na pôde zachraňujúceho sa Vlachova dlho nevedela presadiť. Do prestávky zlikvidoval domáci brankár Leško tri vyložené šance hostí. Po prestávke sa hra o niečo vyrovnala, prišli aj šance domácich, no prišiel priamy kop Rencsoka a Drnava si odviezla najtesnejšie víťazstvo. Aj keď má Vlachovo na Brzotín trojbodový náskok, vzájomné zápasy hovoria v jeho neprospech. Dve kolá pred koncom je tak otázky zostupujúceho stále otvorená.

Spomínaný Brzotín hostil doma Rudnú a hráči Sokola po prehre v Betliari potrebovali posilniť sebavedomie. Aj keď polčas skončil 1:1, po prestávke sa už proti poslednému celku tabuľky presadili.

Tretí najlepší celok jarnej časti Jablonov n/T začal gólom Szabóa, no potom ďalšie šance zostali nepremenené. Slavošovce tak do polčasu vyrovnali. Aj keď Salatovu penaltu v úvode druhej časti hry brankár Karalo zmaril, domáci sa po góloch Pál Balázsa a Zajdóa priblížili k víťazstvu. Aj keď hostia potom znížili, dobrý zápas sa skončil víťazstvom Jablonova n/T.

I. trieda

Štatistika 25. kolo + dohrávka 16. kolo

Betliar – Rudná 9:0 (4:0)

dohrávka Góly: Varga 2. I. Lörincz 2, Demeter 2, Vávra, V. Kováč, R. Kováč, ŽK: L. Lörincz, Vávra – Konček, J. Rabas, R: L. Gyenes, DZ: Bodnár, D: 120.

Betliar: Kelíšek – L. Poťmák, Varga, I. Lörincz, M. Árvay, Barkasz, Demeter, Vávra, V. Kováč, Herchl, I. Lörincz, striedali R. Kováč, J. Benedikty, Ľ. Árvay.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Konček, Molčan, Vysoký, Čapó, Óvary, Kontra, O. Sanisló, striedal J. Rabas.

Dlhá Ves – Rož. Bystré 5:3 (4:1)

Góly: Cs. Flander 5 – Jar. Gallo, Ján Gonos (11 m), Minčík, ŽK: bez, ČK: Koncz (Rož. Bystré), R: Šalamon, DZ: Antal, D: 70.

Dlhá Ves: Pavlínyi – Makkai, Csotó, Beke, G. Ferdinand, V. Ferdinand, Blatník, Lörinc, Örvös, Cs. Flander, P. Ferdinand, striedali L. Novák ml., F. Bartók.

Rož. Bystré: Koncz – Galata, Fabian, Dorkin, Máťáš, Ujházi, Jar. Gallo, Ján Gonos, Krága, Tomko, Minčík.

Betliar – Dedinky 6:0 (5:0)

Góly: Barkasz 2, Demeter (11 m), M. Árvay, I. Lörincz, Varga, ŽK: 0 – Andrej, R: J. Gyenes, DZ: Šimšík, D: 100.

Betliar: Kelíšek – M. Árvay, L. Poťmák, Herchl, I. Lörincz, Barkasz, L. Árvay, R. Kováč, L. Lörincz, Demeter, Varga, striedali J. Benedikty, Tököly.

Dedinky: Horváth – Andrej, Grígel, Tököly, Franko, J. Chabada, P. Revay, Putnocký, S. Ogurčák, Majerčák, Kičura.

Vlachovo – Drnava 0:1 (0:0)

Gól: Rencsok, ŽK: Gál, K. Klein 2 – Krága, ČK: K. Klein (Vlachovo), R: Macko, DZ: Máté, D: 90.

Vlachovo: Leško – M. Ondrejčík, J. Lipták, Marián Marčiš, F. Šivec, T. Molda, Vysoký, Gál, M. Šivec, K. Klein, Kožár, striedali I. Gallo, M. Pitoňák.

Drnava: Zakhar – Ičo, Čelovský, Vozár, Szücs, Orbán, Šoltés, Rencsok, Krága, Bukovič, R. Kovács, striedali Z. Bulik, Görgei, Kömlei.

Hrhov – Krh. Dlhá Lúka 4:2 (2:1)

Góly: L. Grulyó, M. Dunka, Ľ. Kardos, Hranyo – Rigó 2, ŽK: 0 – Szaniszló, R: K. Chomjak, DZ: Hadar, D: 150.

Hrhov: A. Bartók – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, M. Dunka, Tanko, L. Grulyó, G. Veverica, Hranyo, Varga, striedali Ľ. Kardos, Bodnár, Körtvély.

Krh. Dlhá Lúka: Bačo – Korintuš, T. Hegedüs, Čižmár, Rigó, Bodnár, Szaniszló, Anna, Jurini, Kovács, Zsilla, striedali Albert, Parditka, J. Gebe.

Jablonov n/T – Slavošovce 3:2 (1:1)

Góly: Szabó, Pál Balázs, Zajdó – J. Lalik, Lompart, ŽK: Zajdó – J. Karalo, P. Lalik, R: Gallík, DZ: Heveši, D: 50.

Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Fifik, Páll, Viszlay, Salata, Strama, A. Kardos, Pál Balázs, Szabó, Kerekes, striedali Pa. Hutník, T. Szöcs, Szillasi.

Slavošovce: J. Karalo – J. Tomi, Dzureň, Roháľ, Kúdela, P. Lalik, Domik, Lipták Giba, J. Lalik, Balco, Lompart.

Brzotín – Rudná 2:5 (1:1)

Góly: Ra. Znak (11 m), Kerekeš – Kontra, Vysoký (11 m), Čapó, S. Ďuriček, Németh, ŽK: Kerekeš, Emil Polyák, G. Dókus, A. Polyák -Jakab, R: Gallo, DZ: Bobrík, D: 70.

Brzotín: G. Dókus – Demeter, Ra. Znak, L. Polyák, R. Polyák, Vavrek, Erik Polyák, Emil Polyák, R. Dókus, Kerekeš, A. Polyák.

Rudná: R. Szöllös – O. Sanisló, Šimon, Jakab, Köteles, Óvary, S. Ďuriček, Vysoký, Kontra, Domik, Čapó, striedali Németh, L. Rabas, J. Rabas.

Vyšná Slaná – Bohúňovo 2:0 (1:0)

Góly: Liptai 2, ŽK: 0 – Dusza, R: Uharček, DZ: Kovács, D: 80.

Vyšná Slaná: Lindák – Vido, Revaj, A. Rogos, Fifik, P. Rogos, Mart. Gallo, Liptai, Barnák, Valko Krišťák, Zábrel, striedal Mat. Gallo.

Bohúňovo: Makay – Doboš, T. Kovács, Jánosdeák, Dorkin, Izák, Kulik, Váradi, Dusza, D. Csík, R. Kovács, striedal Ferencz.

II. trieda

V ostatnom kole sa domácim mužstvám na trávnikoch II. triedy darilo striedavo, keď v troch stretnutiach zvíťazili a v dvoch ťahali za kratší koniec. Posledné Kečovo doma v stretnutí proti Pači utrpelo debakel, naopak výrazné víťazstvo si zaknihoval Štítnik. Hetrikom sa prezentovali Ján Rochl zo Štítnika a Gyuľkáš z Pače. Valka z Nižnej Slanej poslala červená karta po hodine hry pod sprchy.

ROŽŇAVA. Líder a víťaz súťaže Honce sa predstavili na ihrisku Ml. Brzotín. I keď sa očakávalo viac gólov postupujúce Honce sa uspokojili iba s dvoma presnými zásahmi, ktoré im stačilo k ďalším trom bodom. Tri tyčky tak ušetrili domácich od výraznejšieho debaklu.

Začali s desiatimi hráčmi

V sobotňajšej predohrávke sa rezerva Krh. Dlhej Lúky stretla s tabuľkovým susedom z Nižnej Slanej. Domáci asi štvrťhodinu hrali o desiatich, nakoľko sa Jaro Gebe zo základu opozdil, ale neskôr bol výraznou oporou svojich farieb. Úvod tak patril aktívnejším hosťom, ktorí šli do vedenia, ale do šatní na polčas odchádzali spokojnejší domáci, ktorí stav otočili vo svoj prospech. Po prestávke sa domáci lepšie dokázali pohybovať na klzkom teréne a zápas dotiahli do víťazného konca aj vďaka dobre chytajúcemu gólmanovi Mátéovi, ktorý vyrazil aj pokutový kop v podaní hosťujúceho Dieho. Hostia po hodine hry už hrali iba desiati, nakoľko po druhej žltej karte šiel predčasne pod sprchy Valko.

Zápas otočili za osem minút

Futbalisti Jovíc sa bezpochyby postarali o najväčší futbalový zážitok kola. Všetko podstatné sa udialo po bezgólovom polčase. Dvojgólové vedenie si vytvorili hostia z Kružnej. Domáci sa začali gólovo realizovať až v 83. min, keď znížili na kontaktný gól Albertom. V poslednej minúte zápasu skóre vyrovnali zásluhou Lovaša a v nastavenom čase Podracký dosiahol víťazný gól domáceho celku.

Výrazné víťazstvá

Z vysokého víťazstva sa radovala Pača, ktorá aj zásluhou hetriku Gyuľkáša nasúkala vonku poslednému Kečovu sedmičku, keď gólostroj roztočil Dlugoš. Podobne si počínal Štítnik, ktorý však oproti Pače ťažil z výhody domáceho prostredia. Aj zásluhou hetriku kapitána Janka Rochla vyprevadil rezervu Gemerskej Hôrky s osmičkou, ktorá však dokázala trikrát rozvlniť domácu sieť.

Výsledkový servis

25. kolo:

Krh. Dlhá Lúka - Nižná Slaná 4:2 (2:1) G: Zsilla 2, K. Albert, R. Klárik (11 m) - Valko, J. Gelda, ČK: Valko (Nižná Slaná),

Ml. Brzotín - Honce 0:2 (0:1) G: Strelka, R. Kuzma,

Štítnik - Gemerská Hôrka B 8:3 (5:2) G: Ján Rochl 3, Jakub Rochl, Kolesár, Krága, Bene, Prokšej - Halász, Ragyina, Kövesdi,

Kečovo - Pača 0:7 (0:3) G: Gyulkáš 3, Gajdoš (11 m), Liška, Zagiba, Dlugoš,

Jovice - Kružná 3:2 (0:0) G: F. Albert, Lovaš, Podracký - Szendi, Imre.

Poradie najlepších strelcov: 48 gólov - R. Kuzma (Honce), 23 gólov - Ján Rochl (Štítnik), 18 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 17 gólov - J. Strelka (Honce), Zsilla (Krh. Dlhá Lúka), 12 gólov – V. Zsóri (Gemerská Hôrka B), Volčko (Plešivec), Valko, Gelda (obaja Nižná Slaná), 10 gólov - L. Varga (Kružná), Milko (Nižná Slaná), M. Zagiba (Pača), 9 gólov - Baláž (Čoltovo), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), O. Junger (Nižná Slaná), Lovaš (Jovice), Bene (Štítnik), Gyuľkáš (Pača), 8 gólov - M. Lovaš (Jovice), Krága (Štítnik), 7 gólov - T. Šofranko, Lökös (obaja Gemerská Hôrka B), Gajdoš (Pača), Elschléger, Prokšej (obaja Štítnik), J. Pástor (Honce), K. Albert (Krh. Dlhá Lúka B), 6 gólov - G. Grecmacher (Jovice), J. Drenko ( Honce), Gubo, Džobák (obaja Čoltovo), Szendi (Kružná).

kcs

I. trieda dorast, dohrávka 10. kolo: G. Poloma – K. D. Lúka 1:3, D. Ves – K. Podhradie 4:8, Vlachovo – G. Hôrka 6:1, Plešivec – Vyš. Slaná 9:4.

9. Vyšná Slaná 15 2 0 13 21:103 6

I. trieda žiaci, dohrávka 10. kolo: Slavošovce – Dobšiná 1:0, Štítnik – Krh. Podhradie 1:1, Rož. Bystré – Drnava 1:0.