Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Dlhá Ves prekvapivo obrala lídra o body

Prvú jarnú stratu bodov zaznamenali futbalisti Betliara. Kríza zasiahla aj Jablonov n/T.

Nevyšlo to. Záverečný tlak vyrovnanie nepriniesol. Vyšná Slaná podľahla Rudnej 1:2.(Zdroj: pp)

Prvú jarnú stratu bodov zaznamenali futbalisti Betliara. Kríza zasiahla aj Jablonov n/T, ktorý v súboji o druhé miesto v jarnej tabuľke vysoko prehral v Krh. Dlhej Lúke. Bohúňovo si vybojovalo bod v Rož. Bystrom a Slavošovce nadelili Brzotínu deväť gólov.

ROŽŇAVA. Okresná I. trieda sa dostáva do svoje poslednej časti. Pred mužstvami sú ešte tri kolá, dve riadne a jedna dohrávka, ktorá príde na rad po 26. kole. Tabuľkové predpoklady hovorili, že Betliar môže natiahnuť svoj náskok, no nakoniec z toho na ťažkom teréne v Dlhej Vsi bola remíza. S premočeným terénom bojovali aj v Krh. Dlhej Lúke. So sťaženými podmienkami sa lepšie vysporiadali domáci a gólom na 3:1 v prvej minúte druhého polčasu dali základ víťazstvu 6:1.

Druhá remíza kola sa zrodila v Rož. Bystrom. Do prestávky domáci prehrávali po penalte, no v úvode druhého polčasu vývoj obrátili. Desať minút pred koncom bol vylúčený Urban ml. a hostia to využili na vyrovnanie. Brzotín tentoraz síce prišiel do Slavošoviec s jedenástimi hráčmi, no už do polčasu prehrával o štyri góly. Konečných 9:1 hovorí samo za seba.

Vyšná Slaná neprišla do Rudnej v optimálnej zostave, no od zisku bodov nemala ďaleko. Domácich však podržal brankár Szöllös, ktorý zmaril štyri vyložené šance hostí. Nos na góly ukázal dvoma presnými zásahmi kanonier Rudnej Čapó. Na Dedinkách padali góly len v prvom polčase. Domácim prialo aj šťastie, keď zo štyroch striel dali tri góly. „Čakali sme, že to príde samo a aj prišlo,“ konštatoval po zápase funkcionár Lok. Dedinky. Po vyrovnanom polčase dostal Bartók z Hrhova v úvode druhého červenú kartu a Drnava potom početnú prevahu zúžitkovala na víťazstvo.

Štatistika I. trieda, 24. kolo

Rož. Bystré – Bohúňovo 2:2 (0:1)

Góly: Dorkin (11 m), Urban ml. - Dorkin, Illes, ŽK: Urban ml. 2, Krága – T. Kovács, Borbély, ČK: Urban ml. (Rož. Bystré), R: Iglai, DZ: Antal, D:80.

Rož. Bystré: Koncz – Š. Dorkin, Fabian, Galata, Kuchta, Krága, Urban ml., Ján Gonos, Máťáš, Tomko, Minčík, striedal Ujházi.

Bohúňovo: Makay – Doboš, T. Kovács, Šušán, Jánosdeák, M. Dorkin, Izák, Csík, Borbély, Illes, R. Kovács.

Rudná – Vyšná Slaná 2:1 (1:0)

Góly: Čapó 2 – Zábrel, ŽK: bez, R: Haviarik, DZ: Vysoký, D: 100.

Rudná: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Óvary, Konček, Németh, Čapó, Vysoký, Kontra, O. Sanisló, striedali J. Rabas, Vanyo.

Vyšná Slaná: Mart. Gallo – J. Gallo, Molčan, P. !Rogos, Mat. Gallo, Fifik, Liptai, Vido, Zábrel, J. Barnák, A. Rogos, striedal Revúcky.

Slavošovce – Brzotín 9:1 (4:0)

Góly: Balco 4, Lipták Giba 2, Lompart 2, J. Lalik – Kerekeš, ŽK: ? - Demeter, R: Drenko, DZ: ?, D: 60.

Slavošovce: J. Karalo – Kúdela, Sklenár, Dzureň, J. Tomi, Domik, Lipták Giba, J. Lalik, Lompart, E. Tomi, Balco, striedali Rohaľ, P. Lalik, L. Lalik.

Brzotín: Ro. Znak – Kočiš, Demeter, Ra. Znak, L. Polyák, Erik Polyák, R. Polyák, R. Dókus, Vavrek, A. Polyák, Kerekeš.

Krh. Dlhá Lúka - Jablonov n/T 6:1 (2:1)

Góly: Albert 3, Szaniszló, Rigó, Bodnár – Viszlay, ŽK: T. Hegedüs – T. Szöcs, R: Molnár, DZ: Bodnár, D: 100.

Kr. D. Lúka: Máté – Szaniszló, Kovács, Jurini, T. Hegedüs, Korintuš, Rigó, Bodnár, Anna, Albert, Čižmár, striedal J. Gebe.

Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Viszlay, Zs. Mezei, Szabó, Salata, Strama, A. Kardos, Pál Balázs, Páll, Kerekes, striedali T. Szöcs, F. Szöcs.

Drnava – Hrhov 4:2 (1:1)

Góly: Ičo, Zakhar (11 m), Jak. Maliňák, Rencsok – M. Dunka 2, ŽK: Jak. Maliňák – R. Kardos, Bernáth, G. Veverica, Hranyo, Z. Veverica, ČK: F. Bartók (Hrhov), R: Gallík, DZ: Nagy, D: 100.

Drnava: Zakhar – J. Kovács, Jak. Maliňák, Ičo, Čelovský, Vozár, Szücs, Orbán, Rencsok, Bukovič, Mázik, striedal Görgei.

Hrhov: A. Bartók – R. Kardos, Zsigrai, Bernáth, F. Bartók, Bodnár, Tanko, M. Dunka, G. Veverica, Hranyo, Körtvély, striedali Z. Veverica, Lengyel.

Dedinky – Vlachovo 3:1 (3:1)

Góly: Majerčák 2, Poliak – K. Klein, ŽK: Poliak, Sýkora, Putnocký – Leskovjanský 2, Hricko, ČK: Leskovjanský (Vlachovo), R: Macko, DZ: Šmelko, D: 80.

Dedinky: Horváth – Andrej, Sýkora, Tököly ml., Franko, J. Chabada, Poliak, Putnocký, S. Ogurčák, Majerčák, Tököly st., striedal P. Revay.

Vlachovo: Leško – M. Ondrejčík, Hricko, Marián Marciš, Vysoký, T. Molda, Leskovjanský, Gál, F. Šivec, K. Klein, Muller, striedal M. Pitoňák.

Dlhá Ves – Betliar 2:2 (1:2)

Góly: Cs. Flander, Örvös – I. Lörincz, L. Lörincz, ŽK: bez, R: Gallo, DZ: Székely, D: 70.

Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, G. Ferdinand, Csotó, Beke, Blatník, Lörinc, Örvös, P. Ferdinand, Cs. Flander, L. Novák ml., striedali F. Bartók, T. Segyo.

Betliar: Kelíšek – Cilovič, I. Lörincz, Varga, Herchl, Benedikty, Barkasz, Vávra, Demeter, L. Lörincz, M. Árvay.

• 28 gólov - J. Rencsok (Drnava).
  • 27 gólov - J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka).
  • 19 gólov - P. Bulík (Drnava).
  • 16 gólov - O. Salata (Jablonov n/T).
  • 15 gólov - J. Lipták Giba (Slavošovce).
  • 14 gólov - M. Mázik (Drnava), O. Liptai (Vyšná Slaná).
  • 13 gólov - M. Demeter, I. Lörincz (obaja Betliar), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
  • 12 gólov - M. Balco (Slavošovce), Cs. Flander (Dlhá Ves).
  • 11 gólov - E. Rigó (Krh. Dlhá Lúka), M. Árvay (Betliar).
  • 10 gólov – F. Čapó (3 góly za Rož. Bystré) (Rudná).
  • 9 gólov - M. Putnocký (Dedinky), T. Anna (Krh. Dlhá Lúka), P. Zábrel (Vyšná Slaná), Zs. Barkasz, L. Lörincz (obaja Betliar).
  • 8 gólov – M. Poliak (Dedinky), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka), D. Csík (Bohúňovo), Mar. Gallo, J. Gallo (obaja Vyšná Slaná).
  • 7 gólov - M. Majerčák ml.(Dedinky), K. Albert, A. Szaniszló (obaja Krh. Dlhá Lúka), O. Vysoký (Rudná), Z. Hric Jančo (Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), L. Grulyó (Hrhov).
  • 6 gólov - Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka), L. Šimon (Rudná), V. Vávra (Betliar).
  • 5 gólov - M. Chabada (Dedinky), M. Lompart (Slavošovce), J. Barnák, Mat. Gallo (obaja Vyšná Slaná), O. Kerekeš (Brzotín), Pa. Hutník (Jablonov n/T), Ľ. Kardoš (Hrhov), T. Pitoňák, Marián Marciš (obaja Vlachovo), Jar. Gonos (Betliar), A. Örvös (Dlhá Ves), Ján Gonos, P. Minčík (obaja Rož. Bystré).
  • 4 góly - T. Petro, J. Kovács (obaja Drnava), T. Domik (Rudná), J. Váradi, M. Dorkin (obaja Bohúňovo), M. Vido (Vyšná Slaná), M. Szabó (Jablonov n/T), M. Dunka (Hrhov), Ľ. Kožár (Vlachovo), L. Varga (Betliar), G. Ferdinand (Dlhá Ves), P. Šimon, J. Tomko, Š. Dorkin (všetci Rož. Bystré).
  • 3 góly – T. Novák (Dedinky), R. Szöcs, R. Orbán Jak. Maliňák, P. Ičo (všetci Drnava), R. Šimko (Slavošovce), V. Konček (Rudná), R. Doboš (Bohúňovo), M. Fifik (Vyšná Slaná), O. Vavrek (Brzotín), F. Szöcs, M. Fifik, P. Pál Balázs, L. Zajdó A. Viszlay (všetci Jablonov n/T), G. Veverica, M. Hranyo (obaja Hrhov), O. Leskovjanský, J. Lipták (obaja Vlachovo), L. Poťmák, R. Kováč (obaja Betliar).
  • 2 góly – R. Sýkora (Dedinky), G. Bakoš, Š. Maliňák (obaja Drnava), A. Ičo, A. Kovács (obaja Krh. Dlhá Lúka), O. Sanisló, P. Kontra, M. Deméň, Z. Molčan, F. Németh (všetci Rudná), F. Beke, R. Švajko, T. Antóny, L. Kovács, P. Dusza, K. Illés (všetci Bohúňovo), P. Rogos, P. Bolaček (obaja Vyšná Slaná), I. Harabin, R. Dókus, Ra. Znak, A. Polyák, Erik Polyák (všetci Brzotín), A. Kardos (Jablonov n/T), D. Dunka, D. Körtvély, A. Kocsík, E. Varga (všetci Hrhov), I. Gallo, K. Klein (obaja Vlachovo), A. Cilovič (Betliar), Zs. Blatník (Dlhá Ves), M. Leng (Rož. Bystré).
  • 1 gól – P. Revay, I. Tököly st., J. Majerík, J. Chabada, S. Ogurčák, M. Chochol (všetci Dedinky), R. Szücs, G. Petro, J. Görgei, D. Zakhar (všetci Drnava), J. Gebe, T. Hegedüs, Cs. Korintuš (všetci Krh. Dlhá Lúka), M. Vranec, O. Varga, R. Sklenár, Kúdela, J. Lalik (všetci Slavošovce), S. Székely, R. Jakab, T. Pavlík (všetci Rudná), R. Kulik, M. Izák,, T. Kovács (všetci Bohúňovo), Pa. Čarnoký, R. Lindák, R. Revúcky (všetci Vyšná Slaná), M. Kakalejčík, O. Kočiš, M. Hegedüs (všetci Brzotín), G. Mezei, A. Kerekes (obaja Jablonov n/T), T. Zsigrai, F. Bartók, K. Demeter, Z. Szabó, N. Bodnár, R. Bernáth (všetci Hrhov), M. Šivec, F. Šivec, M. Gál, Marek Marciš, M. Pitoňák (všetci Vlachovo), V. Kováč, E. Herchl (obaja Betliar), T. Segyo, L. Jonas, M. Lörinc, M. Makkai, N. Csótó, L. Novák ml. (všetci Dlhá Ves), P. Krága, Jar. Gallo (obaja Rož. Bystré).
  • Vlastné: T. Hegedüs (Krh. Dlhá Lúka), E. Tomi (Slavošovce), M. Vido (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), F. Szöcs (Jablonov n/T), Šomšák (Vlachovo), Jar. Gallo (Rož. Bystré).

pp

II. trieda

V ostatnom kole sa na trávnikoch II. triedy darilo domácim, keď iba Kečovo uchmatlo bod na ihrisku rezervy Gemerskej Hôrky. So štyrmi gólmi sa blysol P. Milko a hetrik zdobí D. Valka z Nižnej Slanej. Kolo sa po dlhšom čase zaobišlo bez vylúčeného hráča, čo je kladom víkendových zápasov.

Kým aktuálny líder z Honiec mal voľno, šlágrom kola bolo bezpochyby prestížne derby medzi druhým Štítnikom a tretím Plešivcom. Domáci si už do polčasu vypracovali dvojgólové vedenie, ktoré však hostia po prestávke v priebehu troch minút (od 50. do 53. min) zmazali. Boj o víťaza bol tak otvorený. „Po vyrovnávajúcom góle sme najprv nastrelili tyč a neskôr vytvorili aj tlak na domácu bránu. Osem minút pred koncom však obrancovia na čela s našim gólmanom pochybili a domácim sa podarilo streliť rozhodujúci gól,“ konštatoval vedúci mužstva FK Štítnik I. Minčev.

Začiatok i koniec patril Milkovi

Nižnoslančania, ktorí sa postupne prepracovali medzi elitnú päťku, hostili predposledný celok Ml. Brzotín. Prítomní diváci mohli vidieť až jedenásť gólov pričom všetky padli iba do hosťujúcej siete. Ten prvý strelil P. Milko a neskôr jeho štvrtý gól dal bodku za stretnutím, v ktorom jednoznačne dominovali domáci futbalisti. Do streleckej listiny sa zapísalo ešte päť domácich strelcov, pričom hetrik zaznamenal D. Valko.

Bod ratoval Székely, tri Baláž

Rezerva Gemerskej Hôrky privítala posledné Kečovo. Polčasové skóre stanovili hostia a o deľbe bodov rozhodol až dvadsať minút pred koncom domáci Székely, ktorému sa podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Pača rozdielom triedy zdolala Jovice. Po hodine hry aspoň čestný úspech hostí zaznamenal Szopóczy. Čoltovo odohralo vyrovnaný duel s rezervou Krh. Dlhej Lúky. Po nerozhodnom polčase, keď do vedenia šli najprv hostia a domáci vyrovnávali si Čoltovčania po obrátke vytvorili dvojgólové vedenie. Hostia však toto manko zmazali a štvrťhodinu pred koncom bol stav nerozhodný. S týmto výsledkom sa nechcel uspokojiť Baláž, skóroval sedem minút pred záverom a rozhodol tak o domácom najtesnejšom víťazstve.

Fakty

24. kolo:
Pača - Jovice 5:1 (2:0) G: Gajdoš, M. Zagiba 2, Adam 2 – Szopóczy,
Gemerská Hôrka B - Kečovo 1:1 (0:1) G: Székely - T. Lörinc,
Plešivec - Štítnik 3:2 (2:0) G: Volčko 2, D. Horváth - Elsléger, Ikri,
Nižná Slaná - Ml. Brzotín 11:0 (5:0) G: P. Milko 4, D. Valko 3, Die, Leštach, Ján Gelda, O. Junger,
Čoltovo – Krh. Dlhá Lúka B 4:3 (1:1) G: Baláž 2, Váradi, Orbán - Görgei 2, V. Danko.

Poradie najlepších strelcov: 47 gólov - R. Kuzma (Honce), 20 gólov - J. Rochl (Štítnik), 18 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 16 gólov - J. Strelka st. (Honce), 14 gólov - Zsilla (Krh Dlhá Lúka B), 12 gólov - V. Zsóri (Gem. Hôrka B), Volčko (Plešivec), 11 gólov - Gelda, Valko (obaja Nižná Slaná), 10 gólov - L. Varga (Kružná), Milko (Nižná Slaná), 9 gólov - O. Junger (Nižná Slaná), Zagiba (Pača), Baláž (Čoltovo), 8 gólov - M. Lovaš (Jovice), Bene (Štítnik), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), 7 gólov - T. Šofranko, Lökös (obaja Gem. Hôrka B), A. Krága, Elschléger (obaja Štítnik), J. Pástor (Honce), Gajdoš (Pača).

kcs

IV. liga Košicko-gemerská dorast 20. kolo:Drnava – Poproč 4:0 (3:0) G: Šimon, Zatroch, Szücs, Šoltés (11 m).

I. trieda dorast 18. kolo: Gemerská Hôrka – Plešivec 3:2, Krh. Podhradie – Vlachovo 10:0, Krh. Dlhá Lúka – Dlhá Ves 3:2, Dobšiná – Gemerská Poloma nehralo sa (preložené).

9. Vyšná Slaná 14 2 0 12 17:94 6

II. liga Juh starší a mladší žiaci 24. kolo: starší Veľké Kapušany – Rožňava 5:3 (2:1) G: Gyure 2, Balog 2, Chudý - Revúcky 2, Vajda (vlastný), mladší Veľké Kapušany – Rožňava 0:17 (0:8) G: Kelemen 8, Harabín 6, Horváth, Ákos, Dovik.

I. trieda žiaci 18. kolo: Drnava – Bohúňovo 3:3, Krh. Podhradie – Rož. Bystré 4:0, Gemerská Poloma – Štítnik 1:0.

8. Dobšiná 11 0 2 9 7:43 2

Gemercup (miniihrisko Gemerská Poloma), semifinále: Los Galacticos Rožňava – Tatran Betliar 11:6 (G: Jestrebi 3, Gere 3, Bodnár 2, Šikúr, Havko, vlastný - Špiner 3, Kudela 2, J. Benedikty) WoW team Rožňava – Sharks Gemerská Poloma 4:18 (G: Lörincz, Kušnier, Šebajl, vlastný – Kováč 9, Dorčák 4, Lükö 3, Kozák 2) Žochares Dobšiná – Výpekári Nižná Slaná 7:8 (Revúcky 3, Šipula 2, Timár, vlastný – Tomášik 3, Ďuriček 2, Gelda 2, Šubovič) Dream Team Rožňava – Maistre Gemerská Poloma 43:0 (G: Fabián 27, Chochol 6, Boroš 4, Hajdúk 3, Molnár 2, vlastný). Do finálovej skupiny postupujú Dream Team Rožňava, Výperkári Nižná Slaná, Sharks Gemerská Poloma, Los Galacticos Rožňava.