Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Vlachovčania vyhrali prvýkrát v sezóne

Štvrté jarné kolo v I. triede prinieslo víťazstvá len domácim celkom. Najvýraznejšie to bolo v Drnave, najtesnejšie v Betliari.

Takmer do konca. Jablonovčania dlho odolávali tlaku Betliara.(Zdroj: Peter Podolinský)

Z prvého víťazstva v sezóne sa radovali vo Vlachove, prvýkrát na jar zvíťazila Dlhá Ves i Dedinky.

ROŽŇAVA. Jablonovčania urobili na jar veľký krok dopredu a zápas v Betliari bol pre nich určite výzvou. Pod dohľadom skúseného J. Baltu prišli na pôdu lídra s defenzívnou taktikou. Poctivo ju dodržiavali celý zápas a takmer im priniesla bod. Do polčasu mali domáci tlak a viacero šancí, ale hostí podržal Dányi, alebo lopta skončila na tyči. V úvode druhého polčasu mali hostia veľkú šancu, no Kelíšek sa prekvapiť nedal. S blížiacim sa koncom domáci svoj tlak stupňovali a dve minúty pred koncom prišla chyba. Fifik zastavil Demetera len za cenu faulu a nariadenú penaltu Varga premenil.

Vlachovčania siahali po bodoch už v Rudnej, no z premiérového víťazstva sa tešili až doma. Proti Hrhovu začali dobre a už do polčasu hetrikom kapitána Mariána Marciša viedli získali rozhodujúci náskok. Po prestávke ho ešte prikrášlili na konečných 5:1.

„Máme tu karneval,“ tešil sa po zápase hráč Dlhej Vsi T. Segyo. V súboji s Brzotínom zvíťazil Zlatý Klas 4:0, čo bolo jeho prvé jarné víťazstvo. Do polčasu však viedli len o len 1:0 a G. Dókusa v bráne nevedeli prekonať. Zmenilo sa to aj po prestávke.

Oslavu mali aj na Dedinkách. Už výsledky predchádzajúcich zápasov naznačili zmenu k lepšiemu, no prvé jarné tri body si vychutnali až teraz. Navyše sa v mužstve objavil aj strelec, k trom gólom z dohrávky v Drnave pridal Putnocký ďalší gól.

Po predchádzajúcich nie práve presvedčivých výsledkoch sa Drnavčania v uplynulom kole rozstrieľali. Bohúňovo doplatilo na zranenia viacerých hráčov i slabší deň brankára. Rencsok si zaknihoval hetrik a to ešte nedal penaltu. S ďalším hetrikom sa pripojil P. Bulík.

Slavošovce si na jar pripísali výhru v Drnave, no aj vysokú domácu prehru s Betliarom. Slabším celkom boli aj v Rož. Bystrom, no aj vďaka dobrému výkonu brankára Karala odchádzali len s dvoma gólmi. Bystrančania si tak udržali jarnú sériu bez prehry.

V Krh. Dlhej Lúke už dlhší čas riešia problémy s brankárom, no zdá sa, že im svitá na lepšie časy. V zápase proti Rudnej vytiahli ešte vekom dorastenca D. Mátého. „A dobre sme urobili. Je to talent a viacerými zákrokmi podržal mužstvo. Podstatné je aj to, že to je náš odchovanec,“ tešil sa predseda FK Krh. Dlhá Lúka O. Soltész. Domáci sa ujali vedenia priamym kopom Kovácsa takmer z polovici ihriska. V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali, prevzali iniciatívu v strede, no tvorca hry Vysoký zostal osamotený. K druhému gólu pomohol aj jemný teč Šimona a po premenenej penalte Čižmára bolo o výsledku rozhodnuté.

Po štyroch odohraných jarných kolách sa na čele usadil Betliar. Zároveň sa vytvorila päťčlenná skupina, ktorá sa začína ostatným vzďaľovať. Na spodnom konci sa Vlachovčanom po dlhých trinástich kolách podarilo dostať z poslednej priečky, na ktorú posunuli Brzotín.

I. trieda

20. kolo

Rož. Bystré – Slavošovce 2:0 (1:0)

Góly: Minčík, Tomko, ŽK: Fabian – J. Tomi, R: Šalamon, DZ: Vysoký, D: 80. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Fabian, Ján Gallo, Kuchta, Krága, Urban ml., Ján Gonos, Jar. Gallo, Tomko, Minčík, striedali Galata, Valent. Slavošovce: J. Karalo – Kúdela, P. Lalík, Dzureň, Rohál, Lompart, J. Lalík, Lipták Giba, Š. Domik, Šimko, Balco, striedali L. Lalík, J. Tomi.

Krh. Dlhá Lúka – Rudná 4:1 (1:0)

Góly: Kovács, Anna, Čižmár (11 m), Bodnár – Šimon, ŽK: Parditka, T. Hegedüs – S. Ďuriček, Molčan, Vysoký, R: Gallo, DZ: Székely, D: 110. Krh. Dlhá Lúka: D. Máté – Albert, Kovács, Parditka, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, T. Hegedüs, Juríni, Anna, striedali J. Gebe, R. Klárik. Rudná: R. Szöllös – Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Deméň, Jakab, Konček, Molčan, Čapó, Vysoký, O. Sanisló.

Drnava – Bohúňovo 8:2 (4:1)

Góly: Rencsok 3, P. Bulík 3, Mázik, J. Kovács – D. Csík (11 m), Dusza, ŽK: Mázik, M. Maliňák – Šušán, Doboš, Ferencz, R: L. Gyenes, DZ: Antal, D: 120. Drnava: Zakhar – M. Maliňák, T. Petro, R. Kovács, Bukovič, Vozár, J. Maliňák, Mázik, J. Kovács, Rencsok, P. Bulík, striedali Šoltés, Krága, Kömlei. Bohúňovo: Ferencz – Doboš, T. Kovács, Šušán, Dorkin, Izák, Váradi, Dusza, D. Csík, Illes, L. Kovács, striedal F. Király.

Dedinky – Vyšná Slaná 3:1 (1:1)

Góly: Poliak 2, Putnocký – Liptai, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Bobrík, D: 80. Dedinky: Horváth – Tököly ml., Sýkora, Andrej, Tököly st., P. Revay, Poliak, Putnocký, S. Ogurčák, J. Chabada, Majerčák, striedali Grígel, Majerík, F. Korfanta. Vyšná Slaná: Lindák – Molčan, Mart. Gallo, Fifik, Liptai, Mat. Gallo, J. Gallo, M. Revaj, Zábrel, J. Barnák, A. Rogos, Revúcky.

Dlhá Ves – Brzotín 4:0 (1:0)

Góly: Cs. Flander 2, Blatník, Örvös, ŽK: Beke, P. Ferdinand – A. Polyák, R: Uharček, DZ: Šimšík, D:100. Dlhá Ves: Pavlínyi – Dusza, Labina, A. Flander, Beke, Blatník, Lörinc, Örvös, P. Ferdinand, Cs. Flander, Cvíba, striedali G. Ferdinand, Jonás, Csótó.

Betliar – Jablonov n/T 1:0 (0:0)

Gól: Varga (11 m), ŽK: Barkasz – Szabó, Páll, Viszlay, Zajdó, R: Macko, DZ: Hadar, D: 100. Betliar: Kelíšek – Cilovič, Ľ. Árvay, Poťmák, Herchl, I. Lörincz, Barkasz, M. Árvay, Vávra, Demeter, Varga, striedal Benedikty. Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Fifik, Páll, Viszlay, Salata, Stráma, A. Kardoš, Pál Balázs, Szabó, A. Kerekes, striedali Miliczký, Pa. Hutník.

Vlachovo – Hrhov 5:1 (3:0)

Góly: Marián Marciš 3 (1 z 11 m), M. Pitoňák, K. Klein – Bodnár, ŽK: Muller – Varga, R: Repaský, DZ: Heveši, D: 80. Vlachovo: Leško – M. Ondrejčík, Marián Marciš, K. Klein, T. Molda, M. Šivec, Marek Marciš, Gál, F. Šivec, Muller, B. Vysoký, striedali M. Pitoňák, M. Šomšák, Bronďoš. Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, M. Dunka, Zsigrai, Ľ. Kardos, Varga, L. Grulyo, Bodnár, Hranyo, Körtvély, striedal Bernáth, Z. Veverica, L. Kovács.

pp

Prvomájová dohrávka 15. kola I. trieda priniesla body hlavne domácim tímom. U súpera naplno bodoval len Betliar a Rož. Bystré si z Brzotína donieslo bod.

ROŽŇAVA. Svojich súperov potrápili aj Dlhá Ves a Dedinky. Na pôde favorizovaných súperov Krh. Dlhej Vsi resp. Drnavy narobili domácim vrásky. Polčasové výsledky vôbec nenaznačovali rozdiel v tabuľke, no favoriti nakoniec dotiahli zápasy do úspešného konca.

Rož. Bystrému sa na jar nejako nedarí dávať góly. V Hrhove uhralo bezgólovú remízu, v Brzotíne zasa skončil zápas 1:1. Obaja súperi pritom mali viacero vyložených šancí, hlavne v druhom polčase. No strely končili na konštrukcii brány, alebo s rukách brankárov.

Neľahkú situáciu mali doma hráči Vyšnej Slanej. Jablonovčanom sa na jar darí a kombinačný futbal predvádzali aj pod Radzimom. Vedenia sa ujali domáci po štandardke a hlavičke Liptaia. V úvode druhého polčasu mali pár šancí a Mat. Gallo vyťažil po sérii rohov druhý gól. Hostia sa nevzdávali a Fifik dorazil strelu z priameho kopu, ktorú Lindák po teči v múre len vyrazil. Jablonovčania následne otvorili hru, ale vyrovnanie nedosiahli. Naopak dve minúty pred koncom ušiel Liptai a stanovil na konečných 3:1.

V súboji o šieste miesto sa viac darilo Bohúňovu. No už v prvom polčase museli Antóny i Borbély kvôli zraneniam striedať. Vedenia sa ujali hostia, no vyrovnanie prišlo ešte do prestávky. Aj keď po prestávke mali domáci tlak, hlavička striedajúceho M. Dunku znamenala vedenie Hrhova. Túžba po troch bodoch však bola na domácej strane silnejšia.

Stretnutie v Rudnej sa hralo dopoludnia. Poslední hostia sa na konci polčasu ujali vedenia. Domáci mali síce šance, ale loptu do siete dostať nevedeli. Vyrovnanie tak prišlo až po prestávke, keď Vysoký premenil penaltu. V nervóznom závere potom dali domáci gól, no hostia reklamovali, že lopta už predtým bola celým objemom mimo ihriska. Rozhodcu však nepresvedčili.

Betliarčania pokračovali vo vylepšovaní skóre aj v dohrávke. Slavošovciam dali dovedna šesť gólov a k tomu ešte brankár Karalo štyri tutovky odvrátil. Naopak hosťujúci Kelíšek bol bez práce. Domáci ho ohrozili len v minimálnej miere.

I. trieda

15. kolo

Brzotín - Rož. Bystré 1:1 (0:0) Góly: R. Dókus – Urban ml., ŽK: G. Dókus, Demeter, Vavrek – Galata, Urban st., R: Macko, DZ: Nagy, D: 60. Brzotín: G. Dókus – L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Demeter, Kakalejčík, R. Dókus, R. Polyák, Vavrek, A. Polyák, Kerekeš, striedal Harabin. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Fabian, Jar. Gallo, Galata, Krága, Gonos, Urban ml., Kuchta, Minčík, Tomko, striedal Urban st.

Vyšná Slaná – Jablonov n/T 3:1 (1:0) Góly: Liptai 2, Mat. Gallo – Fifik, ŽK: bez, R: J. Gyenes, DZ: Gonos, D: 80. Vyšná Slaná: Lindák – Molčan, P. Rogos, Valko Krišták, Fifik, Liptai, Vido, J. Gallo, Zábrel, Barnák, A. Rogos, striedali Mat. Gallo, M. Revaj. Jablonov n/T: P. Lipták – Zajdó, Fifik, Pál, Viszlay, Salata, Strama, A. Kardos, Pa. Hutník, Szabó, Kerekes, striedal Szillasi.

Bohúňovo – Hrhov 3:2 (1:1)

Góly: Doboš, D. Csík, L. Kovács – Ľ. Kardos, M. Dunka, ŽK: T. Kovács, Doboš, Dusza – Hranyo, R. Kardos, G. Veverica, Bernáth, R: Iglai, DZ: Székely, D: 70. Bohúňovo: Ferencz – Doboš, T. Kovács, Šušán, Dorkin, Borbély, Váradi, Antony, Csík, Illes, L. Kovács, striedali R. Kovács, Jánosdeák, Dusza. Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Herczeg, Bernáth, Zsigrai, Ľ. Kardos, Bodnár, L. Grulyo, G. Veverica, Hranyo, Kocsík, striedal M. Dunka.

Rudná – Vlachovo 2:1 (0:1)

Góly: Vysoký (11 m), Čapó – Marek Marciš, ŽK: Čapó – Kožár 2, Leško, T. Pitoňák, ČK: Kožár (Vlachovo), R: Nemčko, DZ: Bodnár, D: 80. Rudná: R. Szöllös – O. Sanisló, Jakab, L. Rabas, S. Ďuriček, Molčan, Vysoký, Pavlík, Deméň, Čapó, Konček, striedali Domik, Köteles. Vlachovo: Leško – T. Molda, T. Pitoňák, Marián Marciš, F. Šivec, Gál, K. Klein, Leskovjanský, B. Vysoký, Marek Marciš, Kožár, striedal M. Pitoňák.

Slavošovce – Betliar 0:6 (0:4)

Góly: Barkasz, I. Lörincz, L. Lörinc, Demeter (11 m), Vávra, Varga. ŽK: Dzureň, Sklenár, Lipták Giba - 0, R: L. Gyenes, DZ: Vysoký, D: 50. Slavošovce: ?. Betliar: Kelíšek – Cilovič, Varga, Ľ. Árvay, Herchl, Barkasz, L. Lörinc, Vávra, M. Árvay, I. Lörincz, Demeter.

Krh. Dlhá Lúka – Dlhá Ves 2:1 (0:1)

Góly: Anna, Korintuš – Cs. Flander (11 m), ŽK: Rigó - Pavlínyi, R: Uharček, DZ: Šimšík, D: 80. Krh. Dlhá Lúka: Bačo – Korintuš, Kovács, Parditka, Klárik, T. Hegedüs, Bodnár, Rigó, Szaniszló, Čižmár, Anna, striedali J. Gebe, Jurini. Dlhá Ves: Pavlínyi – Makkai, G. Ferdinand, Beke, Orel, Örvös, Lörinc, P. Ferdinand, Cs. Flander, Jonas, L. Novák ml., striedal A. Novák.

Drnava – Dedinky 4:3 (2:2)

Góly: J. Kovács 2, Rencsok, Mázik – Putnocký 3 (1 z 11 m), ŽK: Šoltés - 0, ČK: Franko (Dedinky), R: Petro, DZ: Antal, D: 70. Drnava: Zakhar – J. Kovács, Vozár, P. Bulík, Jak. Maliňák, Rencsok, Čelovský, Bukovič, R. Kovács, Bakoš, Mázik, striedali Šoltés, Kömlei. Dedinky: Horváth – B. Revay, Tököly st., Andrej, Franko, P. Revay, Poliak, Putnocký, S. Ogurčák, Majerčák, Tököly ml. striedal Grígel.

pp

II. trieda - 20. kolo: Krh. Dlhá Lúka B - Štítnik 3:1, Plešivec - Pača 4:0, Honce - Kružná 4:0, Nižná Slaná - Jovice 9:1, Čoltovo – Kečovo 4:4.

12. Kečovo 15 3 2 10 21:54 11

I. trieda dorast, 14. kolo: Krh. Dl. Lúka – G. Hôrka 7:0, Dobšiná – V. Slaná 8:0, G. Poloma – Plešivec 0:0, Dlhá Ves – Vlachovo (hostia nepricestovali).

I. trieda žiaci, 14. kolo: Slavošovce -Krh. Podhradie preložené, G. Poloma – Drnava 3:1, Štítnik – Rož. Bystré 1:1.

Raši: Pre EEI nie som župan. Treba s ňou skončiť

Burdiga: Až keď dostali cez pysky, stiahli chvost a kvičia.