Drnava zachraňovala bod v Rudnej

Kanonier Drnavy Jozef Rencsok (vo výskoku) to v Rudnej nemal jednoduché.
Kanonier Drnavy Jozef Rencsok (vo výskoku) to v Rudnej nemal jednoduché. (Autor: pp)
Sportnet|30. apr 2013 o 00:00

Druhé jarné kolo prinieslo až tri remízové zápasy, pričom v Hrhove nevideli diváci ani gól, za to v Rudnej ich padlo až šesť.

Vo víťaznom trende pokračovali Jablonov n/T a Betliar. Naopak Drnava sa na jar zatiaľ len hľadá. Krh. Dlhá Lúka i Vyšná Slaná sa už dokázali presadiť, no Slavošovce nenadviazali na prekvapenie z prvého kola.

ROŽŇAVA. Pre futbalistov v okresných súťažiach začali v nedeľu náročné dva týždne, počas ktorých odohrajú päť kôl. Prvé z nich už majú za sebou a druhé ich čaká zajtra, keď sa bude dohrávať 15. kolo. V nedeľu sa bude hrať riadne 20. kolo a v stredu 8. mája sa bude dohrávať 16. kolo. Sériu potom uzavrie 21. kolo druhý májový víkend.

Uplynulé 19. kolo prinieslo až tri remízy. Bez gólov sa hralo v Hrhove. V slušnom zápase bez kariet sa hostia snažili, no spálili viacero šancí. Asi tú najväčšiu Minčík na začiatku druhého polčasu. Nepríjemným zranením sa skončil zápas pre Jána Galla, ktorému tržnú ranu po hlavičkovom súboji museli ošetriť v nemocnici.

Ďalšie remízy boli v Rudnej a Bohúňove, pričom lepšie na tom boli mužstvá, ktoré mali v predchádzajúcom kole voľno. Rudná začala proti Drnave dobre a do prestávke sa nová posila Čapó vytiahol dvoma gólmi. Nervozita na lavičke jesenného lídra bola zjavná. Polčasové striedanie im však vyšlo a Jak. Maliňák znížil. Nádej Rudnej na body upevnil tretím gólom Pavlík. To už však domácim akoby dochádzali sily. V tej chvíli sa kormidla chopil J. Rencsok. Do istej miery využil aj neskúsenosť Pétera v bráne domácich a výsledkom bola penalta, ktorú P. Bulik premenil. O pár minút na to Rencsok vyrovnal.

V Bohúňove sa v prvom polčase hralo bez výraznejších šancí až na Putnockého gól v závere, ktorým sa Dedinky ujali vedenia. Po prestávke sa domáci presunuli na polovicu hostí, no na vyrovnanie museli čakať až do záveru. Sedem minút pred koncom sa o to postaral Antóny.

Hoci Vyšná Slaná nezachytila úvod a inkasovala gól, po prestávke sa nervozitu a isté znechutenie podarilo prekonať a postupne nastrieľali Dlhej Vsi tri góly. Napraviť zlý štart do odvety chceli hráči Krh. Dlhej Lúky a v Slavošovciach sa im to aj podarilo. Nebolo to však jednoduché. Polčase vyhrali 2:1, no definitívny zlom prišiel po dvoch tyčkách, ktoré nastrelili Šimko a Balco. Nasledoval tretí gól a bolo rozhodnuté.

Betliar aj Jablonov n/T vkročili do odvety správnou nohou. Jablonov n/T aj keď so šťastím vyhral derby v Hrhove, proti Vlachovu si značne vylepšil skóre. Betliarčania zaskočili Vyšnú Slanú, a tak víťazstvo v Brzotíne bolo viac než očakávané. A práve títo dvaja, zatiaľ neporazení súperi sa stretnú najbližšiu nedeľu.

Futbal I. trieda – Z poradia strelcov

22 gólov - J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka).
19 gólov - J. Rencsok (Drnava).
14 gólov - P. Bulík (Drnava).
12 gólov - M. Mázik (Drnava), L. Varga (Betliar/ 10 gólov za Kružnú).
11 gólov - O. Liptai (Vyšná Slaná), M. Árvay (Betliar).
10 gólov - O. Salata (Jablonov n/T), M. Demeter (Betliar).
9 gólov - O. Kerekeš (Brzotín/ 5 gólov za Kružnú).
8 gólov – E. Rigó (Krh. Dlhá Lúka), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
7 gólov - J. Lipták Giba (Slavošovce), Z. Hric Jančo, Mar. Gallo (obaja Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), Zs. Barkasz (Betliar).
6 gólov - T. Anna, A. Szaniszló (obaja Krh. Dlhá Lúka), J. Gallo (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), I. Lörincz, L. Lörincz (obaja Betliar), Cs. Flander (Dlhá Ves).
5 gólov - M. Chabada (Dedinky), L. Šimon, F. Čapó (3 góly za Rož. Bystré) (obaja Rudná), D. Csík (Bohúňovo), J. Barnák, P. Zábrel (obaja Vyšná Slaná), T. Pitoňák (Vlachovo), Jar. Gonos (Betliar), Ján Gonos (Rož. Bystré).
4 góly - M. Putnocký, M. Majerčák ml. (obaja Dedinky), T. Petro (Drnava), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka), M. Balco (Slavošovce), T. Domik (Rudná), J. Váradi (Bohúňovo), M. Vido (Vyšná Slaná), M. Szabó (Jablonov n/T), Ľ. Kardoš (Hrhov), Ľ. Kožár (Vlachovo), V. Vávra (Betliar), G. Ferdinand (Dlhá Ves), P. Šimon, P. Minčík (obaja Rož. Bystré).

pp

Štatistika: I. trieda, 19. kolo

Hrhov - Rož. Bystré 0:0 Góly: bez, ŽK: bez, R: L. Gyenes, DZ: Šimšík, D: 100. Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, N. Bodnár, Herczeg, L. Grulyo, G. Veverica, Varga, Hranyo, striedali Szabó, Lengyel. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Fabián, Ján Gallo, Kuchta, Tomko, Ján Gonos, Jar. Gallo, Krága, Urban ml., Minčík, striedali Valent, Urban st.

Jablonov n/T – Vlachovo 7:2 (3:0) Góly: Pál Balázs 2, Strama 2, A. Kardoš, Zajdó, F. Szöcs – T. Pitoňák, Gál, ŽK: K. Klein, M. Pitoňák, R: Nemčko, DZ: Bodnár, D: 80. Jablonov n/T: Spišák – Zajdó, Fifik, Pál, Viszlay, Salata, Strama, A. Kardos, Pál Balázs, Szabó, A. Kerekeš, striedali Pa.Hutník, F. Szöcs, Szillasi. Vlachovo: Leško – Marek Marciš, Marián Marciš, M. Šivec, Leskovjanský, Gál, F. Šivec, K. Klein, B. Vysoký, T. Pitoňák, Kožár, striedali M. Pitoňák, T. Molda.

Brzotín – Betliar 1:5 (0:2) Góly: Barkasz 2, Demeter, L. Lörinc, Herchl – Kerekeš (11 m), ŽK: A. Polyák – Demeter, Barkasz, R: J. Chomjak, DZ: bez, D: 60. Brzotín: G. Dókus – Mihály, Kočiš, Ra. Znak, L. Polyák, Harabín, R. Dókus, R. Polyák, Vavrek, Kerekeš, A. Polyák, striedal Er. Polyák. Betliar: Kelíšek – Cilovič, Ľ. Árvay, Varga, Herchl, L. Poťmák, Vávra, Barkasz, I. Lörincz, L. Lörinc, Demeter, striedal Benedikty.

Vyšná Slaná - Dlhá Ves 3:1 (0:1) Góly: Mar. Gallo, Mat. Gallo, Zábrel – G. Ferdinand, ŽK: Mart. Gallo 2 – Blatník, ČK: Mart. Gallo (Vyšná Slaná), R: Drenko, DZ: Heveši, D: 100. Vyšná Slaná: Lindák – P. Rogos, A. Rogos, Molčan, Fifik, Vido, Liptai, Zábrel, J. Barnák, Mat. Gallo, Mar. Gallo. Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, Bartók, Cvíba, Beke, Lorinc, Cs. Flander, V. Ferdinand, Blatník, Makkai, G. Ferdinand, striedali Jonás, L. Novák ml.

Bohúňovo – Dedinky 1:1 (0:1) Góly: Antony – Putnocký, ŽK: Šušán – J. Chabada 2, Chochol, S. Ogurčák, ČK: J. Chabada (Dedinky), R: Iglai, DZ: Bobrík, D: 100. Bohúňovo: Makay – Doboš, Barczi, Šušán, T. Kovács, Dorkin, Borbély, Váradi, Antony, D. Csík, Illes, striedali L. Kovács, R. Kovács. Dedinky: Horváth – Tököly ml., Sýkora, Chochol, Tököly st., B. Revay, Poliak, J. Chabada, Putnocký, S. Ogurčák, Majerčák, striedal Franko.

Rudná – Drnava 3:3 (2:0) Góly: Čapó 2, Pavlík – Jak. Maliňák, P. Bulík (11 m), Rencsok, ŽK: ? - Rencsok, T. Petro, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 100. Rudná: Péter – Šimon, S. Ďuriček, Vysoký, Deméň, Jakab, Molčan, Domik, Čapó, Pavlík, O. Sanisló, striedali Németh, L. Rabas. Drnava: Zakhar – J. Kovács, Vozár, T. Petro, P. Bulik, Szucs, R. Kovács, Šoltés, Rencsok, Čelovský, M. Maliňák, striedali Jak. Maliňák, Mázik.

Slavošovce – Krh. Dlhá Lúka 1:5 (1:2) Góly: Lompart – Rigó 2, Albert, Zsilla, Čižmár, ŽK: 0 - ?, R: Macko, DZ: Džubák, D: 50. Slavošovce: J. Karalo – Sklenár, Dzureň, Kúdela, J. Tomi, Lompart, Lipták Giba, J. Lalik, J. Piaterík, Balco, Šimko, striedali Roháľ, P. Piaterík, Oravec. Krh. Dlhá Lúka: Bačo – Korintuš, Parditka, Kovács, T. Hegedüs, Anna, Rigó, Bodnár, Albert, Čižmár, Szaniszló, striedali Zsilla, R. Klárik, J. Gebe.

1. Betliar 16 13 0 3 60:26 39
2. Vyšná Slaná 16 11 3 2 55:23 36
3. Drnava 16 11 2 3 63:25 35
4. Rož. Bystré 16 11 1 4 38:25 34
5. Krh. Dlhá Lúka 16 10 2 4 58:25 32
6. Hrhov 16 7 2 7 27:34 23
7. Bohúňovo 16 7 2 7 24:31 23
8. Jablonov n/T 16 6 3 7 38:32 21