Utorok, 12. december, 2017 | Meniny má Otília

Rozhodca bol v Štítniku, zápas sa odohral v Kunovej Teplici

V 19. kole sa na trávnikoch II. triedy udialo hneď niekoľko netradičných skutočností.

V Joviciach si hráč domácich vybil prebytočnú energiu na rohovej zástavke, R. Kuzma sedemkrát skóroval za Honce, Štítničania si odohrali zápas podľa vlastných pravidiel a červenú kartu videl Marián Tomi z Jovíc. Domáci v kole nezvíťazili ani raz a jediný bod získala iba rezerva Gemerskej Hôrky po bezgólovej remíze s Plešivcom. Hetrikom sa prezentoval Zsilla z rezervy Krh. Dlhej Lúky.

ROŽŇAVA. Tento týždeň bude bohatý na futbal, nakoľko už zajtra sa bude dohrávať 15. kolo a následne cez víkend súťaž pokračuje 20. kolom.

Aktuálny líder z Honiec si upevnil prvenstvo. Dokázal na pôde Pače zabodovať naplno hlavne zásluhou R. Kuzmu, ktorý sám nestrieľal všetkých sedem gólov a upevnil si tak prvenstvo v tabuľke strelcov.

Domáci nastúpili na zápas desiati a v druhom polčase hrali už iba deviati. Dvojnásobnú presilovku tak Honce aj patrične využili.

Štítnik hral po svojom

Zaujímavý priebeh malo stretnutie medzi Štítnikom a Ml. Brzotín. Rozhodca s delegátom ostali v Štítniku, ale zápas sa odohral v Kunovej Teplici.

Definitívny verdikt o osude stretnutia padne dnes na zasadnutí komisie ŠTK. Dá sa však predpokladať, že zápas , ktorý sa odohral v Kunovej Teplici a skončil víťazstvom domácich 6:1 bude kontumovaný a to obojstranne.

Problému s odohraním stretnutia v Kunovej Teplici predchádzalo niekoľko faktov. Štítničania požiadali ŠTK ObFZ o umožnenie odohratia domácich zápasov na hlavnom ihrisku v Kunovej Teplici.

Znamená to, že zraz hráčov, arbitrov i delegáta by bol v Štítniku, kde sú šatne a následne by sa prešlo do Kunovej Teplice a zápas by sa tam odohral.

ŠTK v úradnej správe č. 20 túto požiadavku neudobrilo, nakoľko v mieste hracej plochy nie je zabezpečená voda, šatne ani hyg. zariadenia.

„Keď sme spolu s rozhodcom prišli do Štítnika, funkcionári nám povedali, aby sme šli do Kunovej Teplice na zápas. My sme sa však držali nariadenia ŠTK a dožadovali sme sa odohratia zápasu v Štítniku, kde nebolo pripravené ani ihrisko. Štítničania, ale následne odišli do Kunovej, kde ich už čakal súper z Ml. Brzotín. Ktovie kto ich tam poslal. Po čakacej dobe sme spolu s rozhodcom odišli domov,“ uviedol vo svojej správe delegát stretnutia Ladislav Székely.

Zlomil rohovú zástavku

V Joviciach sa predstavilo Čoltovo, ktoré sa ujalo takmer po polhodine vedenia po góle Džobáka.

O niekoľko minút neskôr Lovaš zmazal jednogólové manko, ale Gubo ešte pred odchodom do kabín otočil stav po druhýkrát v prospech hostí.

V 73. min. si Marián Tomi neudržal nervy a kopol do rohovej zástavky v prerušenej hre, ktorá sa zlomila. Za tento prejav nešportového správania bol arbitrom vylúčení a mohol sa ísť schladiť predčasne pod sprchy.

V Kečove zvíťazili hostia z Krh. Dlhej Lúky B rozdielom triedy, keď na gól domácich v podaní Zollera trikrát odpovedal Zsilla a raz K. Albert. Nižná Slaná už do polčasu nadelila domácej Kružnej trojku a tento stav sa už po prestávke nezmenil.

Zdá sa, že Kružná bude pomaly akýmsi nástupcom Kovstavu, kde sa budú grupovať starší hráči a tak nečudo, že Szabó, Szendi a spol. už mladším hráčom súperov nebudú pomaly konkurencieschopní. Rezerva Gemerskej Hôrky uhrala jediný bod pre domáce farby po bezgólovej remíze s Plešivcom

Fakty

19. kolo: Štítnik - Ml. Brzotín (nehralo sa), Kečovo - Krh. Dlhá Lúka B 1:4 (1:3) G: Zoller - Zsilla 3, K. Albert, Jovice - Čoltovo 1:2 (1:2) G: Lovaš - Džobák, Gubo, ČK: M. Tomi (Jovice), Kružná - Nižná Slaná 0:3 (0:3) G: Keršák, D. Valko, Ján Junger, Pača - Honce 0:7 (0:3) G: R. Kuzma 7, Gemerská Hôrka B - Plešivec 0:0.
l Najlepší strelci: 37 gólov - R. Kuzma (Honce), 15 gólov - J. Strelka st. (Honce), 13 gólov - J. Rochl (Štítnik), 12 gólov - Z. Laven st. (Plešivec).

1. Honce 14 11 2 1 66:16 35
2. Štítnik 12 7 4 1 28:11 25
3. Jovice 14 8 1 5 30:25 25
4. Plešivec 13 7 2 4 30:15 23
5. Nižná Slaná 13 7 2 4 33:20 23
6. Krh. Dlhá Lúka B 14 7 1 6 38:35 22
7. Pača 13 6 1 6 25:33 19
8. Kružná 14 5 1 8 22:34 16