Streda, 24. máj, 2017 |Meniny má Ela

V rozlúčke s domácim ľadom získali aspoň bod

Uplynulý týždeň sa v domácom dvojzápase naposledy v aktuálnej sezóne predstavili juniori HKM.

V piatok dohrávali zápas so Sabinovom a v nedeľu odohrali stretnutie proti Gelnici. V oboch dueloch doplatili na záverečné tretiny, ktoré boli rozhodujúce.

ROŽŇAVA. V piatok proti Sabinovu im vyšiel úvod a vytvorili si dvojgólové vedenie. Hostia až v závere tretiny dokázali strelou z diaľky korigovať dvojgólovú stratu. V druhej časti potom hostia otočili skóre vo svoj prospech, ale do šatní šli s tesným vedením predsa len domáci hokejisti.

„Bolo to tesné vedenie, ale v poslednej tretine sme nastupovali na hraciu plochu ako úplne iné mužstvo. Množstvo chýb nás nakoniec stálo nielen víťazstvo, ale inkasovali sme päť gólov,“ konštatoval vedúci mužstva juniorov HKM 98 mládeže Rožňava Rastislav Gríger.

V nedeľu po dvoch tretinách bolo v tábore juniorov HKM ešte veselo, nakoľko nad súperom z Gelnice viedli rozdielom triedy. V záverečnej tretine sa hosťom hneď v úvodnej minúte podarilo korigovať nepriaznivý stav a následne mali možnosť dvojnásobnej presilovej hry. Domáci však zodpovedným prístupom dokázali eliminovať presilovku hostí a skóre sa dlho nemenilo. Bolo potrebné streliť štvrtý rozhodujúci gól, ale domáci bohužiaľ zahodili trestuhodne tri tutovky. Následne znervózneli a hostia postupne dvakrát skórovali, čím zmazali manko a zároveň rozhodli aj o deľbe bodov.

Teší aj bodík

„V poslednom domácom vystúpení sme si chceli napraviť reputáciu z ostatných kôl a uhrať čo najpriaznivejší výsledok. Trojgólový náskok bez inkasovaného gólu sa nám darilo udržať, ale v záverečnej tretine sme vyrobili množstvo chýb, čo súper trestal gólmi. Nakoniec sme radi, že proti kvalitnej Gelnici sa podarilo uhrať aspoň bod. V piatok cestujeme ešte na dohrávku do Sabinova a v sobotu nás čaká turnaj v Gelnici,“ načrtol plány vedúci mužstva HKM 98 mládeže Rožňava Rastislav Griger.

Fakty

Rožňava - Sabinov 6:10 (2:1, 4:4, 0:5) góly za Rožňavu Lukáč 2, Mišenko 2, Gazdík, J. Benedik.
Rožňava - Gelnica 3:3 (1:0, 2:0, 0:3) G: Lukáč, Mišenko, J. Bendik - Weis, Bodnár, M. Gross.

Ďalší program, 17. kolo: Gelnica - Sabinov, 18. kolo: Sabinov – Rožňava.