Nájdete nás na webe

O prehre Rožňavy rozhodli trojky súpera

Basketbalisti ŠPD Rožňava podľahli v treťom zápase súperovi z Lučenca 52:69.

Nepodarilo sa im tak nadviazať na dve víťazstvá zo základnej časti.

ROŽŇAVA. V basketbalovej 1. lige sa cez víkend rozbehli zápasy v skupinách o konečné umiestnenie. Rožňavčania začali nadstavbu na pôde dvojičky v Lučenci. Necestovali v optimálnej zostave. Okrem hráčov nemohol kvôli súkromným povinnostiach cestovať ani tréner P. Ádám.

Vo vyrovnaných prvých dvoch štvrtinách Rožňavčania prehrali zhodne o tri body. Sčasti sa tak opakoval vývoj z ostatného merania síl, keď v polčase prehrávali 20:28.

„Najviac nás trápilo asi to, že nebol s nami tréner. Celé to začalo od rozcvičky, ktorá nebola v takom nasadení, v akom mala byť. Streľba bola naším najväčším sklamaním počas celého zápasu. Aj keď sme súpera ubránili, tak sme si dokázali vytvoriť v útoku len málo šancí a len sme ostreľovali súperov kôš. Málo pozícií bolo istých,“ uviedol kapitán ŠPD Rožňava Michal Vasas.

Potvrdzuje to aj 30–percentná úspešnosť streľby Rožňavčanov v zápase. Pričom o body sa starala hlavne dvojica Lichvár a Gacík. Zhodne dali po 18 bodov.

Kým v decembrovom zápase dokázali Rožňavčania po prestávke otočiť zápas vo svoj prospech, teraz sa im to nepodarilo. Rozhodujúci zlom sa udial v tretej štvrtine.

„Na začiatku druhého polčasu sme postavili zónovú obranu. V zápasoch sme ju síce nehrávali, no skúsili sme. Obrana aj odstupovanie bolo dobré, lenže súperovi padli tri šťastné trojky za sebou a to nás úplne položilo. Po tomto sme sa už nedokázali vrátiť do zápasu a ani sa dotiahnuť na súpera,“ konštatoval M. Vasas.

Výsledky

1. liga mužov, skupina o 1. - 8. miesto, 1. kolo: Inter Bratislava B – Karlovka Bratislava 61:92 (21:50), Považská Bystrica – Banská Bystrica B 88:83 (47:45), Petržalka – B.S.C Bratislava (nehrané pre výpadok prúdu v športovej hale, hrá sa 16. 1. 2013), TU Košice – Spišská Nová Ves B 89:66 (45:31), skupina o 9. - 16. miesto, 1. kolo: Žilina – Liptovský Mikuláš 86:66 (43:31), Trnava – Holíč 88:68 (53:39), Lučenec – Rožňava 69:52 (33:27), ŠKP Bratislava – Sereď (nehrané pre výpadok prúdu v športovej hale).