Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Futbalová jeseň sa skončila

Predohrávkou prvého jarného kola sa cez víkend skončila prvá časť najvyššej okresnej súťaže.

Rozdielna jeseň. V Rož. Bystrom môžu byť spokojní, v Rudnej už menej.(Zdroj: Peter Podolinský)

Až na jeden výsledok potvrdili mužstvá výsledky z prvé kola. Jedine Jablonovu n/T sa podarilo zvíťaziť a oplatili tak prehru Bohúňovu. Ani v tomto kole sa Brzotínu nepodarilo nastúpiť v plnej zostave, no tentoraz už dokázali dohrať do konca. Aj keď len o deviatich.

ROŽŇAVA. Líder z Drnavy cestoval do Dlhej Vsi. Domácim sa v tejto sezóne podarilo párkrát súperov prekvapiť a tesný náskok aj udržať. V tomto zápase sa do polčasu dobre bránili, keď jediný gól dostali z pokutového kopu. Hostia však ovládali stred a bolo jasné, že si víťazstvo nechcú nechať ujsť. Potvrdili do aj ďalšími gólmi. Domáci to skúšali protiútokmi, no tentoraz im nevyšli a aj keď sa hráči dostali do dobrých pozícií, Zakhara prekonať nedokázali. Strelecky sa vytiahol Mázik, autor troch gólov.

Dovedna desať gólov padlo v dvoch zápasoch. Vyšná Slaná cestovala do Brzotín. Domáci už majú na konte viacero nedohraných zápasov. Aj teraz nastúpili len deviati, napriek tomu sa zápas predčasne neskončil. Proti favorizovanému súperovi však veľa šancí nemali a otázkou bolo koľko inkasujú gólov. Postupne ich padlo osem. Domáci dali dva a ešte vynechali penaltu.

Ďalších desať gólov videli diváci v Rož. Bystrom. Dedinky sa v pozícii nováčika trápia a podávajú striedavé výkony. Dokázali síce zdolať Betliar, no v Rož. Bystrom bol už v polčase stav 4:1. Aj keď mali domáci zápas plne v rukách, hostia sa ani za výrazne nepriaznivého stavu nevzdávali a bojovali. Svedčí o tom aj tretí gól Tökölyho st. dve minúty pred koncom.

Betliar začal ročník prekvapivou výhrou nad obhajcom prvenstva z Krh. Dlhej Lúky. V odvete sa to Tatranu podarilo potvrdiť. Úvod zápasu však patril hosťom. Vypracovali si viacero gólových šancí a J. Čižmár nastrelil tyč. Domáci však nápor ustáli a polčas sa im podarilo vyhrať 1:0. Nevyužité šance videli diváci aj v úvode druhého polčasu. Na oboch stranách. Štvrťhodinu pred koncom však udreli domáci. V priebehu dvoch minút najprv M. Árvay a potom Barkasz prekonali Mátého a o výsledku bolo rozhodnuté.

Vlachovčania sa v tejto sezóne nevedia dostať z posledného miesta a predohrávka to len potvrdila. Privítali v nej Slavošovce, ktoré si svoje účinkovanie v I. triede určite predstavovalo ináč, ako je to v skutočnosti. Vo Vlachove sa im však bodovať podarilo. Strelili tri góly, jeden z nich z penalty.

Kuriózna situácia sa udiala v Hrhove. Po necelej polhodine hry za stavu 0:0 odpískal rozhodca po jednom súboji ruku domáceho hráča. Ten s tým však nesúhlasil a rozhodol sa vysvetliť rozhodcovi ako to bolo. Lopta ho mala zasiahnuť do stehna a o tom sa snažil presvedčiť aj rozhodcu. Tak, že mu miesto ukázal na jeho stehne. Výsledkom však bola červená karta a Hrhovčania tak dohrávali zápas bez D. Körtvélya. Paradoxne im to však pomohlo. Dve minúty po jeho odchode dali prvý gól. Hrhov patrí medzi štyri celky, ktoré doma ešte neprehrali a nechceli si to pokaziť. S týmto nastúpili do druhého polčasu. Vedenie sa im podarilo udržať, keď sa dvoma gólmi prezentoval kapitán Veverica a jeden pridal striedajúci Hranyó.

Bohúňovu sa na jeseň darilo, no zdolať papierovo slabší Jablonov n/T sa im v odvete už nepodarilo. V chvíľami tvrdom zápase sa domáci ujali vedenia minútu pred koncom polčasu. Po prestávke síce vynechali pár šancí, ale napokon sa im druhým gólom podarilo víťazstvo a body potvrdiť.

Štatistika I. trieda, 14. kolo

Rož. Bystré – Dedinky 7:3 (4:1)

Góly: Čapó 2, Minčík, Dorkin, Urban ml., Ján Gonos, Jar. Gallo – Poliak Sýkora, Tököly st., ŽK: Jar. Gallo, Urban ml., Čapó – M. Ogurčák, Grígel, Majerčák, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 80. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Ján Gallo, Jar. Gallo, Krága, Ján Gonos, Urban ml., Čapó, Minčík, Tomko, Kuchta, striedali Ujházy, Urban st. Dedinky: M. Ogurčák – B. Revay, Tököly st., Jenčík, Franko, P. Revay, Poliak, Grígel, Sýkora, Majerčák, Horváth.

Dlhá Ves – Drnava 0:4 (0:1)

Góly: Mázik 3 (1 z 11 m), P. Bulík, ŽK: Labina, Beke, Dusza, Cs. Flander, R: Rási, DZ: Bodnár, D: 80. Dlhá Ves: Pavlínyi – Dusza, Labina, Beke, A. Flander, V. Ferdinand, Lorinc, Örvös, Makkai, Cs. Flander, Csotó, striedali G. Ferdinand, Makkay, Jonáš. Drnava: Zakhar – J. Kovács, Čelovský, Maliňák, T. Petro, R. Szöcs, P. Bulík, R. Szücs, Rencsok, Bakoš, Mázik, striedali Šoltés, G. Petro, Bukovič.

Betliar – Krh. Dlhá Lúka 4:0 (1:0)

Góly: M. Árvay 2, Barkasz, Poťmák 4:0, ŽK: Vávra – Ičo, R: S. Gallo, DZ: Nagy, D: 100. Betliar: Kelíšek - Cilovič, Ľ. Árvay, Poťmák, Herchl, M. Árvay, Barkasz, Vávra, I. Lörincz, L. Lörincz, Demeter, striedal Benedikty. Krh. Dlhá Lúka:Máté - T Hegedüs, Korintuš, Szaniszló, Jurini, Rigo, Bodnár, Anna, Ičo, Čižmár, Zsilla, striedali Albert, J. Gebe, Gyenes.

Vlachovo – Slavošovce 0:3 (0:1)

Góly: Lipták Giba (11 m), Šimko, Lompart, ŽK: F. Šivec, M. Šivec – Roháľ, Sklenár, R: Béreš, DZ: Hadar, D: 40. Vlachovo: Leško – Bronďoš, T. Pitoňák, Pakes, M. Šivec, T. Molda, Leskovjanský, Gál, F. Šivec, Ľ. Kožár, Lipták. Slavošovce: J. Karalo – J. Tomi, Sklenár, Vranec, P. Lalik, E. Tomi, J. Piaterík, Lipták Giba, Lompart, Šimko, Balco, striedali P. Piaterík, Roháľ.

Hrhov – Rudná 4:1 (1:0)

Góly: Veverica 2, L. Grulyó, Hranyó – Jakab, ŽK: bez, ČK: Körtvély (Hrhov), R: J. Gyenes, DZ: Kovács, D: 50. Hrhov: Saksoň – Varga, Demeter, F. Bartók, R. Kardos, Ľ. Bartók, Veverica, Bernáth, Körtvély, L. Grulyó, Szabó, striedali Hranyo, L. Kovács. Rudná: Kerekes – O. Sanisló, Šimon, Köteles, Vaňo, Jakab, Molčan, Székely, Rabas, Z. Lörincz, Orbán.

Jablonov n/T – Bohúňovo 2:0 (1:0)

Góly: Fifik, A. Kerekes, ŽK: Zajdó – F. Király, T. Kovács, D. Csík, Illés, R: K. Chomjak, DZ: Šimšík, D: 70. Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Fifik, Kerekes, Zs. Mezei, Viszlay, Salata, Miliczký, A. Kardoš, Strama, Pa. Hutník, striedali F. Szöcs, T. Szöcs, Szillasi. Bohúňovo: Ferencz – F. Király, T. Kovács, Dorkin, Švajko, Váradi, D. Csík, Izák, Illes, L. Kovács, striedali Kulik.

Brzotín – Vyšná Slaná 2:8 (1:5)

Góly: Vavrek, Harabin – Liptai 4, Hric Jančo 2, Fifik, Revúcky, ŽK: bez, R: J. Chomjak, DZ: Gonos, D: 50. Vyšná Slaná: Mart. Gallo – P. Rogos, A. Rogos, Zábrel, Fifik, Liptai, Barnák, J. Gallo, Hric Jančo, Mat. Gallo, Vido, striedal Revúcky.