Honce prezimujú na čele so štvorbodovým náskokom

Pavol Lukáč sa vrátil do mužstva Štítnika.
Pavol Lukáč sa vrátil do mužstva Štítnika. (Autor: Karol Csobádi)
Sportnet|6. nov 2012 o 00:00

V predohrávke prvého jarného kola sa na trávnikoch II. triedy dvakrát červenalo. .

V predohrávke prvého jarného kola sa na trávnikoch II. triedy dvakrát červenalo. Obom vylúčeniam však predchádzali dve napomínania a to Ikriho zo Štítnika a Kovácsa z Plešivca. Strelecky sa darilo Zsillovi, ktorý zaťažil konto gólmana Plešivca štyrmi gólmi. Futbalisti Ml. Brzotín začínali s desiatimi hráčmi, nakoľko sa J. Kónya opozdil.

ROŽŇAVA. Oproti poslednému kolu sa na čelných priečkach nič nezmenilo. Honce mali už post lídra zabezpečený v ostatnom kole.

Druhé miesto patrí Štítniku o skóre pred Jovicami. Zo samého dna sa nedokázalo odpútať Čoltovo, ktoré má na konte jediné víťazstvo a jeden nerozhodný výsledok.

Vedúce trio nezaváhalo

Z vedúcej trojice iba Štítnik mal výhodu domáceho prostredia, ktorý i napriek vylúčeniu Ikriho v 75. min. po druhej žltej karte dokázal zdolať mužstvo Kružnej.

Hostia mohli korigovať L. Vargom, ale ten bránu po sóle prestrelil. Honce boli favoritmi v Čoltove, kde už v priebehu štvrťhodiny viedli zásluhou najlepšieho strelca jesene Kuzmu rozdielom dvoch gólov.

Domácim sa ešte pred polčasom podarilo dosiahnuť kontaktný gól, ale ako sa neskôr ukázalo, polčasové skóre bolo zhodné s konečným výsledkom.

Tretí celok jesene Jovice si hladko poradili s Kečovom, ktoré doma nedokázalo streliť ani čestný úspech a podľahlo rozdielom štyroch gólov.

Rezervám sa darilo striedavo

Na pôde rezervy Krh. Dlhej Lúky sa predstavil Plešivec. Domáci zásluhou Zsillu dvakrát viedli, ale hostia v oboch prípadoch jednogólové manká do polčasu zmazali a tak sa po prestávke začínalo odznova. V 70. min. si hosťujúci Kovács vyslúžil po druhej žltej karte červenú a domáci následne nariadenú penaltu Klárikom po tretíkrát premenili vo vedúci gól.

Na ten už oslabení hostia odpovedať nedokázali a ešte dvakrát inkasovali z kopačky Zsillu. Ml. Brzotín privítal rezervu Gemerskej Hôrky.

Domáci ako už niekoľkokrát v sezóne úvod začali s menším počtom hráčov, nakoľko sa tentoraz opozdil Kónya a do zápasu sa zapojil s dvadsaťminútovým meškaním.

Následne Lázok dosiahol vedenie a po prestávke ešte tesný náskok poistil druhým gólom. Mohol pridať aj tretí úspech, ale prázdnu bránu hostí minul a zasiahol iba tyč. Za hostí čestný úspech dosiahol Makkai.

Fakty

Výsledky 14. kola: Čoltovo - Honce 1:2 (1:2) G: Baláž - Kuzma 2, Krh. Dlhá Lúka B - Plešivec 5:2 (2:2) G: Zsilla 4, Klárik (11 m) - Fandák, Laven st., ČK: Róbert Kovács, Ml. Brzotín – Gemerská Hôrka B 2:1 (1:0) G: E. Lázok 2 - Z. Makkai, Štítnik - Kružná 2:0 (2:0) G: J. Rochl (11 m), Bene, ČK: L. Ikri, Kečovo - Jovice 0:4 (0:1) G: Grecmacher 2, Podracký (11 m), M. Tomi.

12. Čoltovo 12 1 1 10 16:47 4

Poradie najlepších strelcov: 29 gólov - R. Kuzma (Honce),15 gólov - J. Strelka st. (Honce), 13 gólov - J. Rochl (Štítnik), 12 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 10 gólov - L. Varga (Kružná), Zsilla (Krh Dlhá Lúka B), 9 gólov - V. Zsóri (Gem. Hôrka B), 6 gólov - Milko (Nižná Slaná), M. Lovaš (Jovice), M. Zagiba (obaja Pača), O. Junger (Nižná Slaná), G. Grecmacher (Jovice), 5 gólov - Lökös (Gem. Hôrka B), Z. Laven ml., Volčko (obaja Plešivec), Görgei (Krh. Dlhá Lúka B), T. Gebe (Jovice), J. Pástor (Honce), Gyulkáš (Pača), Gelda (Nižná Slaná),4 góly - Szendi (Kružná), Klárik (Krh. Dlhá Lúka „B“), Karas (Nižná Slaná), Gotlibet (Kečovo), T. Šofranko (Gem. Hôrka B), Gajdoš (Pača), Baláž (Čoltovo), E. Lázok (Ml. Brzotín), 3 góly - Adam, Lopata (obaja Pača), Lakomi (Krh. Dlhá Lúka B) , Al. Rusnyák, O. Lázok (obaja Ml. Brzotín), Kerekeš (Kružná), Eltschläger, Krága, Bene (všetci Štítnik), T. Gebe (Jovice), Gubo ( Čoltovo).