Honce nastrieľali súperom už 61 gólov

Sportnet|23. okt 2012 o 00:00

V dvanástom kole sa opäť aktuálnemu lídrovi z Honiec podarilo dvojciferným skóre zaťažiť konto súperovho gólmana.

Dvojnásobný hetrik si pripísal R. Kuzma a o polovicu menej gólov dosiahol jeho spoluhráč J. Pástor. V Kružnej z troch penált exekútori premenili i jednu. Česť hostí zachraňoval Štítnik a Jovice. Plešivec zvíťazil bez boja, keď sa súpera z Rakovnice nedočkal.

ROŽŇAVA. Honce – i keď iba s jednogólovým náskokom – držia post lídra pred Jovicami, ktoré bodovali naplno v Kružnej a o tretiu priečku sa delí Pača s Plešivcom. Štítnik, Nižná Slaná a Kružná bojujú o štvrté miesto zhodne s devätnástimi bodmi, čo je prakticky šesťbodová strata na lídra. Zo spodných vôd sa nedokáže odpútať Čoltovo, ktoré malo voľno a Rakovnica, ktorá nevycestovala do Plešivca.

V Nižnej Slanej sa domáce víťazstvo rozdielom triedy zrodilo ešte v úvodnej štyridsaťpäťminútovke. Po prestávke už gól nepadol a hostia z rezervy Krh. Dlhej Lúky svoje príležitosti premárnili a nezmohli sa ani na čestný úspech. V Kružnej sa taktiež už do polčasu rozhodlo o víťazovi, ale tentoraz to boli hostia z Jovíc, ktorí štyrikrát prekonali domáceho gólmana. Po prestávke hostia pridali piaty úspech a až následne zaskočení domáci korigovali nepriaznivý stav jediným gólom. V stretnutí arbiter udelil tri penalty. Jednu využili hostia Tomim, ale ďalšie po jednej na oboch stranách už exekútori nedoviedli do úspešného konca. Domácu penaltu gólman hostí vyrazil a na opačnej strane hostia nastrelili tyč.

Honce hostili Ml. Brzotín, ktorý sa ujal gólom Mišanka vedenia. Následne sa rozstrieľali domáci a už do polčasu nasúkali hosťom sedmičku. To ešte Brzotínčania korigovali nelichotivý stav O. Lázokom. V druhej časti hry domáci okorenili vysoké víťazstvo ďalšími štyrmi gólmi. O vysoké skóre sa postarali Kuzma, ktorý strelil šesť gólov, trikrát uspel J. Pástor a Strelka mal na konte dve úspešné zakončenia, pričom mal ešte sám niekoľko vyložených šancí.

Na pôde rezervy Gemerskej Hôrky sa predstavil Štítnik, ktorý si štyri góly rozdelil rovnomerne do oboch polčasov. Za domácich sa podarilo zaznamenať čestný úspech iba V. Zsórimu, ktorý premenil nariadenú penaltu. Pača hostila Kečovo, ktoré zásluhou T. Lörinca šlo do vedenia. Domáci ešte do polčasu jednogólové manko zmazali a po obrátke trikrát skórovali, čím rozhodli o víťazstve. Plešivec zvíťazil bez boja, nakoľko sa súpera z Rakovnice nedočkal. „Som sklamaný z prístupu hráčov, ktorým sme spolu s vedením pred časom vytvorili podmienky pre zachovanie futbalu v obci. Pred zápasom sa ich zišlo iba päť, a tak sme do Plešivca necestovali. Ostatných som síce obvolával, ale ich mobily boli vypnuté. Na základe týchto skutočností uvažujeme, že v priebehu týždňa pravdepodobne mužstvo zo súťaže odhlásime,“ konštatoval predseda klubu Baník Rakovnica a starosta obce Ľuboš Leštach.

Fakty

Výsledkový servis 12. kola: Nižná Slaná - Krh. Dlhá Lúka B 3:0 (3:0) G: Junger, Slovák, P. Milko, Honce – Ml. Brzotín 11:2 (7:2) G: R. Kuzma 6 (1 z 11 m), J. Pástor 3, Strelka 2 - Mišanko, O. Lázok, Plešivec - Rakovnica nehralo sa, (hostia nepricestovali), Gemerská Hôrka B - Štítnik 1:4 (0:2) G: V. Zsóri (11 m) - Rochl 2, Bene, Barboriak, Pača - Kečovo 4:1(1:1) G: M. Zagiba 2, Gajdoš, Gyuľkáš - T. Lörinc, Kružná - Jovice 1:5 (0:4) G: L. Varga - G. Grecmacher 2, Doboš, Tomi (11 m), Lovaš.

13. Čoltovo 11 2 0 9 17:44 6

Poradie najlepších strelcov: 26 gólov - R. Kuzma (Honce), 17 gólov - J. Strelka st. (Honce),10 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 9 gólov - Zsilla (Krh Dlhá Lúka B), L. Varga (Kružná), V. Zsóri (Gem. Hôrka B),J. Rochl (Štítnik), Milko (Nižná Slaná).