Kolo plné prekvapení

Cenné víťazstvo. Hráči Dediniek prekvapili všetkých. Aj seba.
Cenné víťazstvo. Hráči Dediniek prekvapili všetkých. Aj seba. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|23. okt 2012 o 00:00

Uplynulé kolo I. triedy prinieslo niekoľko prekvapení. Asi najväčším bola prehra Betliara na pôde Dediniek.

Po predchádzajúcom kole mnohí predpokladali, že Brzotín možno do Rudnej ani nepríde, prípadne po pár minútach sa zápas predčasne skončí. No opak bol pravdou a ich polčasové vedenie čakal len málokto. Pre zmenu však nevycestovali hráči Vlachova, Drnavčania si tak mohli ísť pozrieť stretnutie do Krh. Dlhej Lúky.

ROŽŇAVA. Futbalistom Dediniek sa po návrate do I. triedy určite nedarí tak, ako očakávali. Veľa závisí aj od toho, v akej zostave nastúpia. Zdá sa, že proti Betliaru sa im ju podarilo zostaviť na výbornú. No nielen to. V priebehu zápasu školili súpera z efektivity a splnilo sa aj, že pripravenému šťastie praje. V prvom polčase dali domáci dva góly, kým hostia triafali brvná, tyče na dôvažok nepremenil Jar. Gonos penaltu. Po prestávke hostia znížili, no gól Putnockého domácich trochu upokojil. Po penalte I. Lörincza bol však znova len jednogólový rozdiel a zápas otvorený. Do konca ešte chýbalo dvadsať minúta. Hostia však znova mierili mimo brány a v posledných piatich minútach si hráči Dediniek spomenuli na lepšie časy. Upokojenie priniesol gól M. Chabadu na 4:2 a Putnocký dvoma gólmi ešte výsledok prikrášlil.

Divákov, ktorí sa rozhodli predsa len prísť do Rudnej, čakal prekvapujúco dramatický zápas. Brzotínu sa podarilo poskladať mužstvo a do polčasu dokonca viedli po brejkoch o dva góly. Po prestávke však domácich vrátil dvoma gólmi do hry Németh. Po penalte Šimona už viedli a o štvrtý gól sa postaral Konček. Výsledok donútil hostí otvoriť hru, no skóre sa už nezmenilo.

Dramatické bolo aj meranie síl v Krh. Dlhej Lúke. Domáci nedokázali nájsť na behavého súpera recept. Po prestávke sa síce zlepšili, no dlho sa hralo bez gólov. Šance boli na oboch stranách, ale bez efektu. Všetko sa potom zmenilo v posledných desiatich minútach. Najprv ušiel Szabó a hostia viedli. Na domácej strane vzal na seba zodpovednosť Rigó. Najprv vyrovnal a potom v 89. min. aj rozhodol o víťazstve. Popri tom ešte jednu šancu zahodil. Aj keď hostia bojovali až do konca, skúsenosť na strane domácich v závere prevážila.
Vyšná Slaná pokračovala v zbieraní bodov z ihrísk súperov. V Bohúňove prakticky rozhodli v úvodných desiatich minútach gólmi J. Gallo a M. Vida. Potom sa síce hra vyrovnala, no Liptai ešte do polčasu náskok zvýšil. Po prestávke sa síce domáci zlepšili, no už len korigovali výsledok.

Vyrovnaný zápas so šťastným koncom odohrali Slavošovčania. Po dvoch góloch Šimka síce mali náskok, no Jablonovčanom sa ho podarilo stiahnuť. Domáci si však vytvorili tlak, ktorý nakoniec vyústil do vlastného gólu hostí.

Už piaty jesenný zápas Dlhej Vsi sa skončil výsledkom 1:0. V troch boli víťazmi, v dvoch prehrali. To bol aj prípad zápas v Rož. Bystrom. Domácim sa podarilo skóroval len v úvode druhého polčasu.
V tabuľke vedie Drnava pred trojicou prenasledovateľov. Vyšná Slaná, Betliar a Rož. Bystré majú zhodne po 27 bodov.

I. trieda

12. kolo

Rož. Bystré – Dlhá Ves 1:0 (0:0)

Gól: Urban ml., ŽK: bez,R: J. Chomjak, DZ: Džubák, D:80. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Krága, Ján Gallo, Jar. Gallo, Kuchta, Ján Gonos, Urban ml., Leng, Minčík, Tomko, striedali Valent, Galata. Dlhá Ves: Beke, T. Segyo, A. Flander, N. Makkay, Örvös, Cs. Flander, V. Ferdinand, Lorinc, M. Makkai, A. Pomaj, striedali G. Ferdinand, Jonáš.

Dedinky – Betliar 6:2 (2:0)

Góly: Putnocký 3, M. Chabada 2, Novák – Cilovič, I. Lörincz (11 m), ŽK: Horváth, Tököly st., Franko - 0, R: Gallo, DZ: Hadar, D: 100. Dedinky: Horváth – B. Revay, Tököly st., S. Ogurčák, M. Franko, Sýkora, Poliak, M. Putnocký, Novák, Majerčák ml., M. Chabada, striedali J. Chabada, Litecký, P. Revay. Betliar: Kelíšek – Herchl, Ľ. Árvay, Cilovič, Poťmák, I. Lörincz, Jar. Gonos, M. Árvay, L. Lörincz, Vávra, Benedikty, striedal Tököly.

Drnava – Vlachovo nehralo sa hostia nepricestovali

R: Rási, DZ: Bobrík. Drnava: Zakhar – J. Kovács, N. Kovács, R. Kovács, T. Petro, R. Szöcs, Bulík, R. Szücs, Rencsok, Bukovič, Mázik.

Krh. Dlhá Lúka – Hrhov 2:1 (0:0)

Góly: Rigó 2 – Z. Szabó, ŽK: Anna – Saksoň, Demeter, Bodnár, R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 80. Krh. Dlhá Lúka: Bacso – Albert, Szaniszló, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, T. Hegedüs, Anna, Jurinyi, Zsilla, striedali J. Gebe, Gyenes, Parditka. Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, Kocsík, Tankó, F. Bartók, Veverica, L. Grulyó, Körtvély, striedali Z. Szabó, Ľ. Kardos.

Slavošovce – Jablonov n/T 3:2 (2:1)

Góly: Šimko 2, F. Szöcs (vlastný) – Szabó, Pa. Hutník, ŽK: 0 – G. Mezei, Zs. Mezei, R: Béreš, DZ: Antal, D: 50. Slavošovce: J. Karalo – Karcagi, Sklenár, Vranec, P. Lalik, O. Tomi, J. Piaterík, Lipták Giba, Lompart, Šimko, Oravec, striedali P. Piaterík, M. Roháľ. Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Viszlay, G. Mezei, Kerekes, Szabó, L. Miliczký, A. Kardos, Salata, Zs. Strama, Zs. Mezei, striedali Pa. Hutník, F. Szöcs, T. Szöcs.

Rudná – Brzotín 4:2 (0:2)

Góly: Németh 2, Šimon (11 m), Konček – M. Hegedüs, A. Polyák, ŽK: Deméň – A. Polyák, R: Nemčko, DZ: Székely, D: 40. Rudná: Kerekes – Köteles, Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Deméň, Molčan, Székely, Kolesár, Németh, Konček, striedal Vaňo. Brzotín: M. Kakalejčík – L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Mihály, Kristof, A. Polyák, D. Barczi, Vavrek, Harabin, M. Hegedüs, striedal E. Polyák.

Bohúňovo – Vyšná Slaná 2:3 (0:3)

Góly: Illes, D. Csík (11 m) – J. Gallo, Vido, Liptai, ŽK: Váradi, R. Kovács – J. Gallo, Molčan, P. Rogos, Fifik, Liptai, R: Iglai, DZ: Heveši, D: 80. Bohúňovo: A. Beke – F. Király, T. Kovács, Šušán, Dorkin, Švajko, Váradi, D. Csík, Izák, Illes, R. Kovács, striedali L. Kovács, Ferencz. Vyšná Slaná: Lindák – J. Gallo, Molčan, P. Rogos, Mart. Gallo, Fifik, Liptai, Vido, Zábrel, Barnák, A. Rogos, striedali Mat. Gallo, Revúcky.

pp

I. trieda, fakty po 12. kole (neúplné)

BILANCIA domáci - hostia: 6 5 0 1 15:3 (body) 18:10 (góly). Doteraz 83 51 10 22 163:76 (body), 236:126 (góly).

POČET GÓLOV: 28, priemer na zápas 4,6. Doteraz 362, priemer na zápas 4,3. Strelec kola: M. Putnocký (Dedinky) 3 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 18, 7:11. Doteraz 220, 96:124.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 0. Doteraz 13, 3:10.

PENALTY domáci - hostia: 4/3, 2/2:2/1, premenené: D. Csík (Bohúňovo), L. Šimon (Rudná), I. Lorincz (Betliar), nepremenené: Jar. Gonos (Betliar). Doteraz 39/33, 30/26:9/7.

KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 4, 3:1.

11 gólov - P. Bulík (Drnava).
8 gólov - O. Salata (Jablonov n/T), M. Árvay (Betliar).
7 gólov - M. Mázik (Drnava), O. Liptai (Vyšná Slaná), M. Demeter (Betliar), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
6 gólov - T. Anna (Krh. Dlhá Lúka).
5 gólov - M. Chabada (Dedinky), A. Szaniszló (Krh. Dlhá Lúka), J. Lipták Giba (Slavošovce), L. Šimon (Rudná), J. Barnák, J. Gallo (obaja Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), Jar. Gonos, I. Lörincz (obaja Betliar).
Vlastné: E. Tomi (Slavošovce), M. Vido (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), F. Szocs (Jablonov n/T), Šomšák (Vlachovo), Jar. Gallo (Rož. Bystré).

pp

II. trieda

Výsledkový servis 12. kola: Nižná Slaná - Krh. Dlhá Lúka B 3:0 (3:0) G: Junger, Slovák, P. Milko, Honce – Ml. Brzotín 11:2 (7:2) G: R. Kuzma 6 (1 z 11 m), J. Pástor 3, Strelka 2 - Mišanko, O. Lázok, Plešivec - Rakovnica nehralo sa, (hostia nepricestovali), Gemerská Hôrka B - Štítnik 1:4 (0:2) G: V. Zsóri (11 m) - Rochl 2, Bene, Barboriak, Pača - Kečovo 4:1 (1:1). G: M. Zagiba 2, Gajdoš, Gyuľkáš - T. Lörinc, Kružná - Jovice 1:5 (0:4) G: L. Varga - G. Grecmacher 2, Doboš, Tomi (11 m), Lovaš.

13. Čoltovo 11 2 0 9 17:44 6

Poradie najlepších strelcov: 26 gólov - R. Kuzma (Honce), 17 gólov - J. Strelka st. (Honce),10 gólov - Z. Laven st. (Plešivec), 9 gólov - Zsilla (Krh Dlhá Lúka B), L. Varga (Kružná), V. Zsóri (Gem. Hôrka B),J. Rochl (Štítnik), Milko (Nižná Slaná).