Hrhov získal skalp lídra, Brzotín stratil tretí zápas

Cenné víťazstvo. Hrhov ako prvý v sezóne dokázal zdolať Drnavu.
Cenné víťazstvo. Hrhov ako prvý v sezóne dokázal zdolať Drnavu. (Autor: pp)
Sportnet|16. okt 2012 o 00:00

Uplynulú nedeľu merali futbalisti Slavošoviec cestu do Brzotína zbytočne. V súboji o chvost tabuľky si Vlachovo a Dedinky body podelili.

ROŽŇAVA. Až do 11. kola odolávali súperom futbalisti Drnavy. Teraz ich však prvá prehral dostihla.

Na pôde Hrhova síce dali gól ako prvý, no dva zlepené góly v úvode druhého polčasu dostali domácich na koňa.

V druhom polčase vzal taktovku do rúk striedajúci M. Hranyó. Svoj výkon korunoval aj krásnym gólom. Pár minút po góloch síce hostia znížili na 3:2, ale bojovná a disciplinovaná hra Hrhova slávila úspech.

V samotnom závere líder síce súpera zatlačil, no vyložené šance skončili na tyči, v rukách brankára, alebo mimo brány.

Po sťaženom odchode rozhodcu po minulom týždňom zápase v Brzotíne priniesli tresty. Okrem Demetera, ktorý dostal červenú kartu a stojí do konca jesene, dostal tresty aj R. Dókus a G. Dókus. Pripojili sa tak k R. Polyákovi.

Brzotínčania tak prišli o štyroch hráčo v základnej zostavy. Ďalší hráči odišli za prácou do zahraničia.

Podľa slov R. Dókusa by dohromady dali maximálne osem až deväť hráčov. No ako sa v nedeľu ukázalo, proti Slavošovciam sa nedokázali zísť ani títo.

Betliarčania hostili súpera z Dlhej Vsi a kým sa stihli poriadne rozpozerať, prehrávali. Svoju pohotovosť ukázal Cs. Flander.

Po pár minútach nervozity sa domáci vrátili do hry a do prestávky ešte stihli otočiť vývoj vo svoj prospech.

Druhý polčas sa niesol v znamení dlho márneho dobíjania brány hostí. Disciplinovaná obrana a snaha rozhodnúť jedným protiútokom Dlhej Vsi takmer vyšla.

Päť minút pred koncom ušiel Cs. Flander a Örvösova hlavička len tesne minula bránu. V závere potom po faule na Lorincza upravil Jar. Gonos na konečných 3:1.

Chudobným vedením 1:0 sa skončil polčas vo Vyšnej Slanej. V zápase bez napomínaní mali domáci tlak a hostia sa sústredili na brejky.

V úvode druhého polčasu im jeden aj vyšiel, keď nezaklapla ofsajdová pasca a Konček vyrovnal. Po hodine hry hosťom zranil útočník Domik a keďže už nemohli striedať, hrali o desiatich.

Do vedenia dostal domácich premenenou penaltou Mart. Gallo, ktorý si znova vyskúšal post brankára. Nahradil tak zraneného Lindáka. O chvíľu na to sa vytiahol gólom priamo z rohu Liptai a celé to zakončil P. Rogos.

Jablonovčania začali proti obhajcovi okresného titulu nad očakávanie dobre. V úvodnej štvrťhodine mali viacero vyložených šancí, no bez efektu. Ich snaženie ukončila premenená penalta Čižmára.

V závere vyrovnaného polčasu vyrovnal rovnako z penalty Salata. V posledných troch minútach polčasu padli dva góly. Najprv Szaniszló dostal hostí do vedenia, no Pa. Hutník vyrovnal.

Vstup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom a gólmi Annu a Szaniszla natiahli náskok. Salata potom z penalty ešte vykresal nádej. No záver už patril hosťom, v ktorých prospech hovorila aj lepšia kondícia. Bodku za zápasom dal krásnou strelou Bodnár.

Rož. Bystré bolo v Bohúňove od začiatku pánom a domáci len deväť minút pred koncom korigovali na 1:3.

„Asi sa znova prejavil náš komplex z Rož. Bystrého. V závere sme sa síce zobudili, ale už to bolo neskoro a šance sme nepremenili,“ uviedol predseda FK Sokol Bohúňovo Peter Rákai.

ico

Štatistika 11. kolo

Bohúňovo - Rož. Bystré 1:3 (0:2)

Góly: Švajko – Urban ml., Š. Dorkin, J. Tomko

ŽK: T. Kovács – Kuchta, Čapó, Ján Gonos, R: Molnár

DZ: Kovács, D: 50.

Bohúňovo: A. Beke – F. Király, T. Kovács, Šušán, M. Dorkin, Švajko, Váradi, D. Csík, Izák, Illes, L. Kovács, striedali Kulik, R. Kovács.

Rož. Bystré: Koncz – M. Dorkin, Ujhazi, Kuchta, Krága, Minčík, Tomko, Jar. Gallo, Čapó, Urban ml., Ján Gonos.

Vyšná Slaná - Rudná 4:1 (1:0)

Góly: M. Vido, Mart. Gallo (11 m), Liptai, P. Rogos – Konček

ŽK: bez, R: Béreš, DZ: Šalamon, D: 60

Vyšná Slaná: Mart. Gallo – P. Rogos, Vido, Molčan, A. Rogos, Fifik, J. Gallo, Barnák, Liptai, Zábrel, Hric Jančo, striedal M. Revaj.

Rudná: Kerekeš – Šimon, S. Ďuriček, L. Rabas, Jakab, Konček, Domik, Kolesár, Pavlík, Kontra, O. Sanisló, striedali Székely, Németh.

Brzotín – Slavošovce nehralo sa domáci nenastúpili na zápas.

Jablonov n/T – Krh. Dlhá Lúka 3:6 (2:2)

Góly: Salata 2 (oba z 11 m), Pa. Hutník – Szaniszló 2, Čižmár (11 m), Anna, Albert, Bodnár

ŽK: Zajdó, Kerekeš – Bacso, Korintuš, Čižmár, Zsilla, R: Repaský,

DZ: Gonos, D:100.

Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Fifik, Kerekes, Viszlay, Salata, Miliczký, A. Kardoš, Pa. Hutník, F. Szöcs, Szabó.

Krh. Dlhá Lúka: Bacso – Szaniszló, T. Hegedüs, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, Ičo, Anna, Jurínyi, Zsilla, striedali J. Gebe, Albert, Máté.

Hrhov – Drnava 3:2 (1:1)

Góly: Kocsík, Ľ. Kardos, Hranyó – P. Bulík, R. Szöcs

ŽK: F. Bartók, L. Grulyo – 0, R: K. Chomjak

DZ: Uhrin, D: 50.

Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, Ľ. Kardos, Kocsík, F. Bartók, Veverica, L. Grulyó, Varga, striedali Hranyó, Bodnár, L. Kovács.

Drnava: Zakhar – J. Kovács, N. Kovács, Maliňák, T. Petro, R. Szöcs, Bulík, R. Szücs, Rencsok, Bukovič, Mázik, striedali G. Bakoš, Cseh.

Vlachovo – Dedinky 1:1 (0:1)

Góly: Kožár – Sýkora, ŽK: D. Klein – T. Novák, Litecký, R: J. Gyenes, DZ: Bodnár, D: 70.

Vlachovo: Ďuraj – Lipták, Ďurán, M. Šivec, Mar. Marciš, Leskovjanský, Gál, Kožár, K. Klein, M. Ondrejčík, Leško, striedali Bronďoš, D. Klein.

Dedinky: Horváth – Sýkora, Tököly, S. Ogurčák, Franko, P. Revay, Poliak, J. Chabada, T. Novák, Majerčák, Litecký, striedal B. Revay.

Betliar – Dlhá Ves 3:1 (2:1)

Góly: Jar. Gonos 2 (1 z 11 m), Demeter – Cs. Flander

ŽK: Demeter, V. Kováč – A. Pomaj, Labina, Pavlínyi, R: Rási

DZ: Šmelko, D: 100.

Betliar: Návoj – Cilovič, Ľ. Árvay, Poťmák, Herchl, V. Kováč, Jar. Gonos, Vávra, I. Lörincz, L. Lörincz, Demeter, striedali Benedikty, Tököly, A. Tóth.

Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, T. Segyo, G. Beke, N. Makkay, Lörinc, V. Ferdinand, A. Pomaj, Örvös, M. Makkai, Cs. Flander, striedali G. Ferdinand, Jonas, L. Novák ml.

pp

ico

Fakty po 11. kole (neúplné)

BILANCIA domáci - hostia: 6 3 1 2 10:7 (body) 15:14 (góly). Doteraz 76 46 10 20 148:70 (body), 218:113 (góly).

POČET GÓLOV: 29, priemer na zápas 4,8. Doteraz 331, priemer na zápas 4,3. Strelci kola: A. Szaniszló (Krh. Dlhá Lúka), O. Salata (Jablonov n/T), Jar. Gonos (Betliar) po 2 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 20, 8:12. Doteraz 202, 89:113.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 0. Doteraz 13, 3:10.

PENALTY domáci - hostia: 6/5, 5/4:1/1, premenené: O. Salata (Jablonov n/T) 2, Mart. Gallo (Vyšná Slaná), J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), Jar. Gonos (Betliar), nepremenené Mar. Marciš (Vlachovo). Doteraz 35/30, 28/24:7/6.

KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 3, 3:0.

11 gólov - P. Bulík (Drnava).
8 gólov - O. Salata (Jablonov n/T), M. Árvay (Betliar).
7 gólov - M. Mázik (Drnava), M. Demeter (Betliar).
6 gólov - T. Anna (Krh. Dlhá Lúka), O. Liptai (Vyšná Slaná), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
5 gólov - A. Szaniszló (Krh. Dlhá Lúka), J. Lipták Giba (Slavošovce), J. Barnák (Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), Jar. Gonos (Betliar).
4 góly - T. Petro (Drnava), T. Domik, L. Šimon (obaja Rudná), J. Gallo, P. Zábrel, Z. Hric Jančo, Mar. Gallo (všetci Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Zs. Barkasz, I. Lörincz (obaja Betliar), Cs. Flander (Dlhá Ves), P. Šimon (Rož. Bystré).
3 góly – M. Chabada, M. Majerčák ml. (obaja Dedinky), R. Szöcs (Drnava), G. Zsilla, (Krh. Dlhá Lúka), D. Csík, J. Váradi (obaja Bohúňovo), Ľ. Kardoš (Hrhov), O. Leskovjanský, T. Pitoňák, Ľ. Kožár(všetci Vlachovo), L. Lörincz (Betliar), A. Örvös (Dlhá Ves), Ján Gonos, P. Minčík (obaja Rož. Bystré).
2 góly – M. Poliak, T. Novák (obaja Dedinky), G. Bakoš, Š. Maliňák (obaja Drnava), A. Ičo, E. Rigó, Š. Bodnár (všetci Krh. Dlhá Lúka), M. Balco (Slavošovce), O. Sanisló, P. Kontra, M. Deméň, Z. Molčan, V. Konček (všetci Rudná), F. Beke, Švajko (obaja Bohúňovo), M. Vido, P. Rogos (obaja Vyšná Slaná), O. Vavrek (Brzotín), M. Szabó, F. Szöcs, Pa. Hutník (všetci Jablonov n/T), D. Dunka, D. Körtvély, A. Kocsík, M. Hranyo (všetci Hrhov), J. Lipták (Vlachovo), L. Poťmák (Betliar), G. Ferdinand (Dlhá Ves), M. Leng, Š. Dorkin, J. Tomko (všetci Rož. Bystré).
Vlastné: E. Tomi (Slavošovce), M. Vido (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Šomšák (Vlachovo), Jar. Gallo (Rož. Bystré).

pp

ico

Futbal I. trieda - mládež

Dorast, 7. kolo: V. Slaná – K. Podhradie 0:10, Plešivec – K. Dl. Lúka 2:2, Vlachovo – Dobšiná 3:8, Dl. Ves – G. Poloma 2:1, G. Hôrka mala voľno. 6. kolo: K. Podhradie – G. Hôrka 3:0 kont.

9. Vyšná Slaná 7 1 0 6 11:49 3

Žiaci, 7. kolo: Drnava – Slavošovce 2:4, Bohúňovo – G. Poloma 2:1, R. Bystré – Dobšiná 2:2, K. Podhradie a Štitnik mali voľno.

1. Krh. Podhradie 5 5 0 0 27:3 15
2. Bohúňovo 5 5 0 0 25:2 15
3. Slavošovce 7 5 0 2 22:12 15
4. Drnava 6 3 1 2 20:10 10
5. Gem. Poloma 5 1 1 3 6:9 4
6. Štítnik 5 1 0 4 5:22 3
7. Dobšiná 6 0 1 5 3:26 1
8. Rož. Bystré 5 0 1 4 2:26 1