Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava

Betliar udržal druhú priečku

Hráči Brzotína majú na konte už druhý zápas, ktorý končí kontumáciou.

Zákrok. Brankár Bohúňova M. Ferencz zachraňuje pred kapitánom Rudnej M. Deméňom.(Zdroj: pp)

V druhom kole nevycestovali do Rož. Bytrého, teraz prišli do Krh. Dlhej Lúky len siedmi a po troch góloch sa jeden hráč zranil. V zložitej situácii sa nachádzajú Slavošovce. Zranenia, pracovné či študijné povinnosti pravidelne okliešťujú kader. Ukázalo sa to aj v domácom zápase s Vyšnou Slanou.

ROŽŇAVA. V bráne Rudnej sa po dlhom čase objavil B. Kurian, ktorý zaskočil za T. Kerekeša. Kým sa hostia stihli spamätať, prehrávali dvoma gólmi Molčana. V ďalších prípadoch už Ferencz zachránil. Hostia ešte do polčasu znížili.

V druhom polčase boli hostia pohyblivejší, mali viac síl, no domáci odolávali. Mali aj veľkú šancu na vyrovnanie, no Kurian stál na svojom mieste. Úspešný zákrok dodal domácim elánu a po ruke v šestnástke sa stály exekútor penált Šimon nemýlil. Účet uzavrel kapitán Deméň, ktorý sa po čase znova objavil v zostave Rudnej.

V Rož. Bystrom sa bojovalo o druhé miesto. Už v prvej minúte potrestal Tomko chybu v rozohrávke Betliara. O chvíľu na to sa situácia zopakovala na druhej strane a Jar. Gallo si tečoval loptu do siete. Potom I. Lorincz a Demeter natiahli náskok hostí a Urban ml. korigoval. To všetko sa udialo v prvom polčase, v závere ktorého síce Jar. Gallo strelil gól, no ten pre ofsajd neplatil. Po prestávke sa už diváci gólov nedočkali. Aj keď sa hralo v dobrom tempe, s nasadením. Domáci síce mohli vyrovnať, no Kelíšek už nezaváhal.

Dedinky hostili Hrhov a v chvíľami búrlivej atmosfére viedli v polčase nad Hrhovom 2:1. V zostave sa už objavil aj kanonier Novák a k víťazstvu prispel dvoma gólmi.

Jablonovčania cestovali do Drnavy a lídrovi sa snažili byť vyrovnaným súperom. Do polčasu sa im to aj darilo, keď sa v jeho závere dostali do vedenia. Domáci však ešte stihli do prestávky vyrovnať. Po zmene strán už získali prevahu a aj keď hostia bojovali až do konca, ďalším trom gólom v siete sa neubránili.

V Krh. Dlhej Lúke sa zápas skončil po šiestich minútach. Hostia, ktorých dvaja hráči sú v treste, ďalší dvaja mali po zápase minulého kola pozastavenú činnosť, prišli len siedmi a po troch góloch sa zápas skončil. Diváci, ktorí merali cestu na zápas, sa futbalu predsa len dočkali. Béčko malo v tomto kole voľno, a tak si zmeralo sily s áčkom.

Vyšná Slaná v Rudnej najprv testovala pevnosť konštrukcie brány, keď štyrikrát hráči nastrelili brvno. Po prestávke sa už podarilo šance aj premieňať. Najprv po ruke v šestnástke premenil penaltu Mart. Gallo. Ten si v zápase vyskúšal aj post brankára, keď nahradil Lindáka. Darilo sa mu a vyšiel s čistým kontom.
Vlachovčania na prvé víťazstvo v ročníku stále len čakajú. V Dlhej Vsi síce do polčasu prehrávali len o gól, no po prestávke nedokázali Pavlínyiho prekonať. Naopak domáci pridali ešte dva góly.

ico

Štatistika I. trieda, 10. kolo

Rož. Bystré – Betliar 2:3 (2:3)

Góly: Tomko, Urban ml. - Jar. Gallo (vlastný), I. Lörincz, Demeter, ŽK: Koncz, Ján Gallo, Urban st., Čapó - Demeter, R: K. Chomjak, DZ: Bodnár, D:100. Rož. Bystré: Koncz -Krága, Ján Gallo, Jar. Gallo, Kuchta, Dorkin, Urban ml., Čapó, Urban st. Minčík, Tomko. Betliar: Kelíšek – Herchl, Ľ. Árvay, V. Kováč, Cilovič, I. Lörincz, Poťmák, Barkasz, L. Lörincz, Vávra, Demeter, striedali Tököly, Benedikty.

Dlhá Ves – Vlachovo 3:0 (1:0)

Góly: Cs. Flander 2, G. Ferdinand, ŽK: 0 – Leško, Pitoňák, D. Klein, R: J. Chomjak, DZ: Kovács, D: 70. Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, T. Segyo, A. Flander, N. Makkay, Lorinc, M. Makkai, Örvös, Beke, Cs. Flander, Csotó, striedali G. Ferdinand, Jonáš. Vlachovo: Ďuraj – D. Klein, Leško, Marek Marciš, F. Šivec, Gál, M. Pitoňák, Bronďoš, Kožár, T. Pitoňák.

Dedinky – Hrhov 4:1 (2:1)

Góly: Novák 2, P. Revay, Majerčák ml. - Demeter, ŽK: Novák, Šmelko, Tököly st., S. Ogurčák - 0, R: Iglai, DZ: Šmelko, D: 70. Dedinky: Horváth – B. Revay, Šmelko, S. Ogurčák, Tököly st., P. Revay, J. Chabada, Putnocký, Novák, Majerčák ml., Litecký, striedal Grígel. Hrhov: Saksoň – R. Kardos, Demeter, Bernáth, Zsigrai, Ľ. Kardos, Tankó, F. Bartók, Veverica, L. Grulyó, Körtvély, striedali Szabó, Bodnár, Kocsík.

Drnava – Jablonov n/T 4:1 (1:1)

Góly: Maliňák 2, J. Kovács, Rencsok – F. Szöcs, ŽK: R. Szücs – Miliczký, F. Szöcs, Szabó, R: Molnár, DZ: Šimšík, D: 120. Drnava: Zakhar – J. Kovács, Čelovský, Maliňák, T. Petro, R. Szücs, P. Bulík, Rencsok, Bukovič, Mázik, striedali G. Petro, Cseh, Šoltés. Jablonov n/T: Zajdó – Fifik, Viszlay, Salata, Miliczký, A. Kardoš, Strama, Pa. Hutník, A. Kerekes, F. Szöcs, Szabó.

Krh. Dlhá Lúka – Brzotín nedohrané (za stavu 3:0 v 6. min. pokles počtu hráčov hostí pod 7).

Góly: Szaniszló, Čižmár, Görgei, ŽK: bez, R: Petro, DZ: Antal, D: 50. Krh. Dlhá Lúka: Bacso – Szaniszló, Korintuš, Čižmár, T. Hegedüs, Bodnár, Görgei, Anna, Albert, Jurínyi, Zsilla. Brzotín: Kristof – L. Polyák, Račko, Vavrek, Harabin, Gášpár, Mihály.

Slavošovce – Vyšná Slaná 0:2 (0:0)

Góly: Mart. Gallo (11 m), Hric Jančo, ŽK: ? – Mat. Gallo, R: Nemčko, DZ: ???, D: 80. Slavošovce: J. Karalo – Dzureň, Sklenár, Vranec, P. Piaterík, Lompart, Lipták Giba, J. Piaterík, Karcagi, Šimko, E. Tomi. Vyšná Slaná: Mar. Gallo – P. Rogos, Bendík, Zábrel, Molčan, Kračún, Barnák, Fifik, Vido, Hric Jančo, Mat. Gallo, striedali Revúcky, A. Rogos.

Rudná – Bohúňovo 4:1 (2:1)

Góly: Molčan 2, Šimon (11 m), Deméň – Švajko, ŽK: Jakab, Molčan, Deméň – 0, R: Repaský, DZ: Vysoký, D: 80. Rudná: Kurian – Šimon, L. Rabas, Köteles, O. Sanisló, Jakab, Deméň, Molčan, Vaňo, Konček, Kontra, striedali Orbán, Kolesár, Németh. Bohúňovo: Ferencz – F. Király, R. Kovács, T. Kovács, Šušán, Švajko, Váradi, Izák, Dorkin, Illes, Kulik, striedali L. Kovács, Z. Király.

pp

ico

Fakty po 10. kole

BILANCIA domáci - hostia: 6 4 0 2 12:6 (body) 17:8 (góly). Doteraz 69 42 9 18 135:63 (body), 200:99 (góly).

POČET GÓLOV: 25, priemer na zápas 4,2. Doteraz 299, priemer na zápas 4,3. Strelci kola: Cs. Flander (Dlhá Ves), Š. Maliňák (Drnava), T. Novák (Dedinky), Z. Molčan (Rudná) po 2 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 21, 13:8. Doteraz 182, 81:101.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 0. Doteraz 13, 3:10.

PENALTY domáci - hostia: 2/2, 1/1:1/1, premenené: Mart. Gallo (Vyšná Slaná), L. Šimon (Rudná). Doteraz 29/25, 23/20:6/5.

KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 2, 2:0.

7 gólov - M. Mázik (Drnava).
6 gólov - O. Salata (Jablonov n/T), M. Demeter (Betliar).
5 gólov - T. Anna (Krh. Dlhá Lúka), J. Lipták Giba (Slavošovce), J. Barnák, O. Liptai (obaja Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), J. Urban ml. (Rož. Bystré).
4 góly - T. Petro (Drnava), T. Domik, L. Šimon (obaja Rudná), J. Gallo, P. Zábrel, Z. Hric Jančo (všetci Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Zs. Barkasz, I. Lörincz (obaja Betliar), P. Šimon (Rož. Bystré).
3 góly – M. Chabada, M. Majerčák ml. (obaja Dedinky), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka), D. Csík, J. Váradi (obaja Bohúňovo), Mar. Gallo (Vyšná Slaná), O. Leskovjanský, T. Pitoňák (obaja Vlachovo), L. Lörincz, Jar. Gonos (obaja Betliar), A. Örvös, Cs. Flander (obaja Dlhá Ves), Ján Gonos, P. Minčík (obaja Rož. Bystré).
2 góly – M. Poliak, T. Novák (obaja Dedinky), G. Bakoš, R. Szöcs, Š. Maliňák (všetci Drnava), A. Szaniszló, A. Ičo, E. Rigó (všetci Krh. Dlhá Lúka), M. Balco (Slavošovce), O. Sanisló, P. Kontra, M. Deméň, Z. Molčan (všetci Rudná), F. Beke (Bohúňovo), O. Vavrek (Brzotín), M. Szabó, F. Szöcs (obaja Jablonov n/T), Ľ. Kardoš, D. Dunka, D. Körtvély (všetci Hrhov), J. Lipták, Ľ. Kožár (obaja Vlachovo), L. Poťmák (Betliar), G. Ferdinand (Dlhá Ves), M. Leng (Rož. Bystré).

Vlastné: E. Tomi (Slavošovce), M. Vido (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Šomšák (Vlachovo), Jar. Gallo (Rož. Bystré).

pp

ico

I. trieda mládež

Dorast, 6. kolo: G. Poloma – Vlachovo (odložené na 11. 10. 2012), Dobšiná – Plešivec 5:2, K. Dl. Lúka – V. Slaná 5:3, K. Podhradie – G. Hôrka nehralo sa (hostia nepricestovali), Dlhá Ves mala voľno.

9. Vyšná Slaná 6 1 0 5 11:39 3

Žiaci, 6. kolo: Slavošovce – Štítnik 7:1, Dobšiná – Bohúňovo 0:7, Krh. Podhradie – Drnava 3:1, Rož. Bystré a Gem. Poloma mali voľno.

Trebuľa končí ako košický župan. Chce si urobiť vodičák

Po dvadsiatich rokoch odchádza z politiky.

V parkovacích miestach pre invalidov v Košiciach je chaos

Zrušili vyhradené miesta na evidenčné čísla.

Kúpila si SMS lístok na mestskú dopravu, prišiel jej o 14 hodín

Technickú poruchu potvrdil mobilný operátor.

VšZP pri tendri lieku na rakovinu porušila zákon. Postup jej schválil Drucker

Poisťovňa protizákonne znížila cenu zákazky na liek imbruvica, aby sa vyhla súťaži s prísnejšími pravidlami, zistili kontrolóri.