Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

V Brzotíne padla prvá desiatka

Uplynulé kolo prinieslo vysokú výhru Drnavy, remízu vo Vyšnej Slanej i tretí zápas Dlhej Vsi, ktorý sa skončil výsledkom 1:0.

O štyri góly. V Rudnej pokračuje kríza, doma podľahli Rož. Bystrému.(Zdroj: pp)

ROŽŇAVA. Až nečakane krutým výsledkom 2:10 sa skončil zápas deviateho kola I. trieda medzi Brzotínom a Drnavou. Líder bol od prvých minút lepší a rýchlo sa ujal vedenia. Pred tretím gólom, ktorý padol z pokutového kopu, musel predčasne odísť domáci hráč Demeter za urážku rozhodcu. Početné oslabenie len podčiarklo dominanciu Drnavy. Po prestávke pridali jej hráči ešte šesť gólov, pričom päť z nich padlo v rozmedzí od 50. do 61. min. Za pozornosť stojí aj skutočnosť, že štyri z desiatich gólov dal J. Rencsok, ktorý do Drnavy prestúpil práve z Brzotína. Po zápase v obave o svoju bezpečnosť požiadal rozhodca o policajnú asistenciu pri odchode.
Smutné chvíle však prežívali na domácej pôde aj ďalšie mužstvá. V Rudnej nedokázali nájsť domáci recept na oduševnenú hru hráčov Rož. Bystrého. Hostia už do polčasu viedli po pekných góloch 3:0 a po prestávke pridal J. Urban ml. štvrtý gól. Na strane domácich ostalo len pri snahe.

Do Vlachova cestovali Betliarčania ako favorit a do polčasu to aj štyrmi gólmi potvrdili. Hostia využívali hlavne chyby domácich. Tí do prestávky pohrozili len dvakrát ešte za stavu 0:1. V úvode druhého polčasu uzavrel Demeter hetrik a Betliarčania trochu poľavili z tlaku. Štvrťhodinu pred koncom sa domáci dočkali čestného úspechu, keď po rohu presne hlavičkoval T. Pitoňák.

Dramatický zápas mužstiev z čela tabuľky videli diváci vo Vyšnej Slanej. Vo vyrovnanom prvom polčase skúšali domáci brejky i strely, no Bacsa v bráne nedokázali prekonať. Zábrel mieril nad, Hricovu hlavičku vyrazil a strela M. Vida trafila brankára do čela. Protiútokmi to skúšali aj hostia. V poradí tretí Čižmárov únik bol úspešný. Päť minút pred polčasom vošiel s loptou až do brány. Po prestávke sa vstup do hry vydaril lepšie domácim. Po piatich minútach chcel Liptai centrovať, no lopta skončila v sieti a bolo vyrovnané. V nasledujúcom priebehu sa hralo medzi šestnástkami a vzrušenie prišlo znova až v závere. Päť minút pred koncom mali domáci dlhú sériu rohov, no Kračún šancu nepremenil. Na dôvažok mohli domáci ešte pykať, keď v nadstavenom čase unikli dvaja hráči súpera, no chýbala im rozvaha pri zakončení.

V poradí už tretí zápas Dlhej Vsi sa skončil výsledkom 1:0. Kým v predchádzajúcich dvoch bodovali, teraz sa z tesnej výhry tešili Hrhovčania. Domáci hrali kombinačne, dostávali sa aj do šancí, no v závere nič nevymysleli. Po prestávke pokračovalo dobýjanie brány. Obrancovia začali viac podporovať útok a po jednej takejto akcii to vyšlo a F. Bartók zabezpečil hlavičkou tri body. V prospech hostí však hovorí to, že hoci prišli v oslabenej zostave, od zisku bodu ich delilo necelých desať minút.
Naopak na zisk čo i len bodu nemohli pomýšľať hráči Dediniek. Aj keď to polčasu bol výsledok pre Jablonov n/T len 2:1. Ďalšie góly sa potom sypali po obrátke. Na strane domácich bola pri streleckej chuti dvojica hráčov, Zs. Strama aj O. Šaláta dali zhodne po tri góly. Na druhej strane sa o presné zásahy postaral M. Majerčák ml.
Bohúňovo si v tejto sezóne pripísalo už piatu výhru a šiesta priečka je pre klub určite príjemným prekvapením. O víťazstve nad Slavošovcami rozhodol v závere prvého polčasu J. Váradi.

ico

Štatistika I. trieda, 9. kolo

Rudná - Rož. Bystré 0:4 (0:3) Góly: Urban ml. 2, Minčík, Čapó, ŽK: Jakab – Čapó, R: Gallo, DZ: Heveši, D:100. Rudná: Kerekeš – Šimon, Köteles, Vanyo, Kolesár, Jakab, Konček, Domik, Orbán, Kontra, O. Sanisló. Rož. Bystré: Koncz – Dorkin, Valent, Ján Gallo, Kuchta, Krága, Minčík, Urban st., Urban ml., Jar. Gallo, Čapó, striedali Ujházi.

Bohúňovo – Slavošovce 1:0 (1:0) Gól: Váradi, ŽK: T. Kovács – Sklenár, Lompart, R: Béreš, DZ: Nagy, D: 100, Bohúňovo: A. Beke – Doboš, F. Király, Šušán, Kulik, Dorkin, T. Kovács, Váradi, D. Csík, R. Kovács, Illes, striedal L. Kovács. Slavošovce: J. Karalo – Dzureň, Sklenár, Vranec, P. Piaterík, Lompart, Lipták Giba, J. Piaterík, Karcagi, Šimko, E. Tomi, striedali P. Lalik, J. Tomi, M. Roháľ.

Vyšná Slaná – Krh. Dlhá Lúka 1:1 (0:1) Góly: Liptai – Čižmár, ŽK: bez, R: L. Gyenes, DZ: Székely, D: 100. Vyšná Slaná: Lindák – P. Rogos, A. Rogos, Molčan, Bendík, M. Gallo, Liptai, Vido, Barnák, Hric, Zábrel, striedali Kračún, Fifik. Krh. Dlhá Lúka: Bacso – T. Hegedüs, Szaniszló, Korintuš, Čižmár, Rigó, Bodnár, Anna, J. Gebe, Zsilla, Jurinyi, striedali Ičo, Parditka.

Brzotín – Drnava 2:10 (1:4) Góly: Vavrek, Kočiš (11 m) – Rencsok 4, Mázik 2 (1 z 11 m), P. Bulík 2, R. Szocs, T. Petro, ŽK: R. Dókus, Demeter 2, G. Dókus, L. Polyák – Mázik, ČK: Demeter (Brzotín), R: J. Gyenes, DZ: Šmelko, D: 100. Brzotín: G. Dókus – Demeter, Kočiš, Ra. Znak, L. Polyák, R. Dókus, Vavrek, M. Kakalejčík, Kristof, D. Barczi. Drnava: Zakhar – J. Kovács, Čelovský, Maliňák, T. Petro, R. Szöcs, P. Bulík, R. Szücs, Rencsok, Bukovič, Mázik, striedali Bakoš, G. Petro, Šoltés.

Jablonov n/T – Dedinky 7:2 (2:1) Góly: Strama 3, Šaláta 3 (1 z 11 m), Szabó – Majerčák 2 (1 z 11 m), ŽK: Fifik, Šaláta – 0, R: Nemčko, DZ: Vysoký, D:80. Jablonov n/T: Dányi – Zajdó, Fifik, Zs. Mezei, Viszlay, Šaláta, Miliczký, Strama, A. Kardoš, Pa. Hutník, Szabó, striedali Kerekeš, F. Szöcs, R. Mezei. Dedinky: M. Ogurčák – B. Revay, Šmelko, Tököly st., M. Franko, P. Revay, Poliak, Putnocký, J. Chabada, Majerčák ml., S. Ogurčák, striedal Jenčík.

Hrhov – Dlhá Ves 1:0 (0:0) Gól: F. Bartók, ŽK: 0 – A. Pomaj, R: Drenko, DZ: Gonos, D: 50. Hrhov: Saksoň – R. Kardoš, Demeter, F. Bartók, Zsigrai, Ľ. Kardoš, Tankó, L. Grulyó, Veverica, Szabó, Körtvély, striedali Hranyó, L. Kovács. Dlhá Ves: Pavlínyi – Labina, T. Segyo, A. Flander, Orel, Lorinc, Makkai, Örvös, Jonás, G. Ferdinand, G. Beke, striedali A. Pomaj, V. Segyo, B. Rákai.

Vlachovo – Betliar 1:5 (0:4) Góly: T. Pitoňák – Demeter 3, M. Árvay 2, ŽK: Ďurán, Gál – 0, R: A. Farkaš, DZ: Uhrin, D: 80. Vlachovo: Leško – Mar. Marciš, Hricko, Ďurán, M. Šivec, J. Lipták, Leskovjanský, Gál, K. Klein, T. Pitoňák, Ľ. Kožár, striedali F. Šivec, D. Klein, Bronďoš. Betliar: Kelíšek – V. Kováč, Poťmák, Benedikty, Cilovič, M. Árvay, Jar. Gonos, Barkasz, Vávra, Demeter, L. Lörincz, striedali Herchl, Tököly

pp

ico

Fakty po 9. kole

BILANCIA domáci - hostia: 7 3 1 3 10:10 (body) 13:22 (góly). Doteraz 63 38 9 16 123:57 (body), 183:91 (góly).

POČET GÓLOV: 35, priemer na zápas 5,0. Doteraz 274, priemer na zápas 4,3. Strelec kola: J. Rencsok (Drnava) 4 góly.

ŽLTÉ KARTY domáci – hostia: 17, 11:6. Doteraz 161, 68:93.

ČERVENÉ KARTY domáci – hostia: 1, 1:0 F. Demeter (Brzotín). Doteraz 13, 3:10.

PENALTY domáci - hostia: 4/4, 2/2:2/2, premenené: O. Kočiš (Brzotín), O. Šalát (Jablonov n/T), M. Mázik (Drnava), M. Majerčák (Dedinky). Doteraz 27/23, 22/19:5/4.

KONTUMÁCIE domáci – hostia: 0. Doteraz 2, 2:0.

Strelci
17 gólov - J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka), J. Rencsok (Drnava).

10 gólov - P. Bulík (Drnava).

8 gólov - M. Árvay (Betliar).

7 gólov - M. Mázik (Drnava).

6 gólov - O. Salata (Jablonov n/T).

5 gólov - T. Anna (Krh. Dlhá Lúka), J. Lipták Giba (Slavošovce), J. Barnák, O. Liptai (obaja Vyšná Slaná), Zs. Strama (Jablonov n/T), M. Demeter (Betliar).

4 góly - T. Petro (Drnava), T. Domik (Rudná), J. Gallo, P. Zábrel (obaja Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Zs. Barkasz (Betliar), P. Šimon, J. Urban ml.(obaja Rož. Bystré).

3 góly – M. Chabada (Dedinky), G. Zsilla (Krh. Dlhá Lúka), L. Šimon (Rudná), D. Csík, J. Váradi (obaja Bohúňovo), Z. Hric Jančo (Vyšná Slaná), O. Leskovjanský, T. Pitoňák (obaja Vlachovo), I. Lörincz, L. Lörincz, Jar. Gonos (všetci Betliar), A. Örvös (Dlhá Ves), Ján Gonos, P. Minčík (obaja Rož. Bystré).

2 góly – M. Poliak, M. Majerčák (obaja Dedinky), G. Bakoš, R. Szöcs (obaja Drnava), A. Szaniszló, A. Ičo, E. Rigó (všetci Krh. Dlhá Lúka), M. Balco (Slavošovce), O. Sanisló, P. Kontra (obaja Rudná), F. Beke (Bohúňovo), Mar. Gallo (Vyšná Slaná), O. Vavrek (Brzotín), M. Szabó (Jablonov n/T), Ľ. Kardoš, D. Dunka, D. Körtvély (všetci Hrhov), J. Lipták, Ľ. Kožár (obaja Vlachovo), L. Poťmák (Betliar), M. Leng (Rož. Bystré).

1 gól – R. Szücs, G. Petro (obaja Drnava), Š. Bodnár, A. Kovács, J. Gebe, T. Hegedüs (všetci Krh. Dlhá Lúka), M. Vranec, O. Varga, R. Sklenár (všetci Slavošovce), V. Konček, S. Székely, M. Deméň (všetci Rudná), T. Antóny, R. Kulik, L. Kovács, R. Doboš, M. Izák, M. Dorkin (všetci Bohúňovo), Pa. Čarnoký, P. Rogos, M. Fifik, Mat. Gallo, M. Vido, R. Lindák (všetci Vyšná Slaná), M. Kakalejčík, Ra. Znak, I. Harabin, R. Dókus, O. Kočiš (všetci Brzotín), F. Szöcs, Pa. Hutník, G. Mezei,, A. Kardos, A. Viszlay, M. Fifik (všetci Jablonov n/T), A. Kocsík, G. Veverica, T. Zsigrai, M. Hranyo, F. Bartók (všetci Hrhov), M. Šivec, Mar. Marciš, I. Gallo (všetci Vlachovo), V. Kováč, V. Vávra (obaja Betliar), G. Ferdinand, T. Segyo, Cs. Flander, L. Jonaš, M. Lörinc (všetci Dlhá Ves), Š. Dorkin, P. Krága, F. Čapó (všetci Rož. Bystré).

Vlastné: E. Tomi (Slavošovce), M. Vido (Vyšná Slaná), L. Grulyó (Hrhov), Šomšák (Vlachovo).

pp

ico

I. trieda - mládež

Dorast, 5. kolo: G. Hôrka – Krh. Dlhá Lúka 2:1, Vyš. Slaná – Dobšiná 0:10, Plešivec – G. Poloma 4:2, Vlachovo – Dlhá Ves 7:2, Krh. Podhradie malo voľno.
9. Krh. Dlhá Lúka 3 0 0 3 2:13 0

Žiaci, 5. kolo: Krh. Podhradie - Slavošovce 6:1, Drnava – G. Poloma 1:1, R. Bystré – Štítnik 0:1, Dobšiná a Bohúňovo mali voľno.
1. Krh. Podhradie 4 4 0 0 24:2 12
2. Drnava 4 3 1 0 17:3 10
3. Bohúňovo 3 3 0 0 16:1 9
4. Slavošovce 5 3 0 2 10:9 9
5. Gem. Poloma 4 1 1 2 5:7 4
6. Štítnik 4 1 0 3 4:15 3
7. Dobšiná 4 0 0 4 1:17 0
8. Rož. Bystré 4 0 0 4 0:24 0