Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

V Čoltove už konečne bude voda

V šiestom kole sa na trávnikoch II. triedy opäť červenalo, keď ani nie po štvrťhodine musel pod sprchy Ján Pástor z Honiec.

V Dlhej Lúke sa kopali tri penalty. Jovice pravdepodobne získajú tri body bez boja, nakoľko ŠTK zastavila Čoltovu činnosť.

ROŽŇAVA. Na čele ostáva naďalej Pača s vysoko aktívnym skóre pred Kružnou s rovnakým bodovým ziskom. Ak sa zápas s Čoltovom kontumuje v prospech Jovíc, trinásť bodov budú mať aj Jovičania, ktorí tak uzatvoria vedúce trio. Na opačnom póle je Čoltovo naďalej bez bodového zápisu.

Strelka ratoval bod

Vedúca Pača sa predstavia v Honciach. Po bezgólovom polčase domácich načal hosťujúci Gajdoš, ktorý neskôr tesné vedenie aj poistil druhým gólom. Domáci už od 12. min. hrali desiati, nakoľko Ján Pástor za vrazenie do súpera neprimeranou silou musel predčasne pod sprchy. Hončanom sa najprv podarilo dosiahnuť kontaktný gól a dve minúty pred záverom rozhodol o deľbe bodov J. Strelka, ktorý po priamom kope dosiahol vyrovnávajúci gól. Druhý nerozhodný výsledok sa zrodil na pôde Ml. Brzotína. Aj v tomto stretnutí viedli najprv hostia zo Štítnika, ale domácim sa podarilo jednogólové manko ešte do polčasu zmazať. V závere druhého polčasu mal blízko k víťaznému gólu hráč hostí Konček, ale hlavou mieril do brvna.

„Béčkam“ sa darilo striedavo

Rezerva Krh. Dlhej Lúky presvedčivo zdolala Kečovo rozdielom štyroch gólov. V stretnutí nariadil arbiter tri penalty, z ktorých domáci premenili obe a tretia zaznamenala čestný úspech pre hostí. V susedskom derby hostil Plešivec rezervu Gemerskej Hôrky. V stretnutí dominovali domáci, ktorí súperom nasúkali takmer poltucet gólov, pričom už do polčasu viedli rozdielom triedy. Šiesty domáci gól bol na dosah, ale Z. Tomi nepremenil pokutový kop, keď mieril mimo hosťujúcej brány. V Nižnej Slanej boli futbalovejší domáci, ale z brejkových situácií sa darilo skórovať hosťom z Kružnej, ktorí napokon zvíťazili rozdielom triedy.

V Čoltove sa nehralo, ale ...

ŠTK pre nesplnenie náležitostí zo strany Čoltova došla trpezlivosť a klubu zastavila činnosť. Už roky ťahajúci sa problém s doriešením hygienických zariadení sa však blíži k záveru. Voda už budúci týždeň v Čoltove má tiecť do spŕch. Nateraz však Čoltovo pred stretnutím s Jovicami nenahlásilo náhradné ihrisko ani súčasný stav spŕch, preto sa zápas neodohral a bude pravdepodobne kontumovaný.

ico

Fakty

Výsledky 6. kola: Krh. Dlhá Lúka B - Kečovo 5:1 (1:0) G: Albert 2, Klárik (11 m), Emödy (11 m), J. Gebe - R. Lörinc (11 m), Ml. Brzotín - Štítnik 1:1( 1:1) G: O. Lázok - Prokšej, Nižná Slaná - Kružná 2:5 (0:2) G: Hajči D., Karasz - Kerekeš 2, Varga 2, Szendi, Honce - Pača 2:2 (0:0) G: Mil. Galo, J. Strelka - Gajdoš 2, ČK: Ján Pástor , Plešivec – Gemerská Hôrka B 5:0 (3:0) G: Laven Z. 2, Volčko, Laven Z. st., Cseh T., Čoltovo - Jovice (nehralo sa).

Poradie najlepších strelcov: 9 gólov - R. Kuzma (Honce), 8 gólov - Z. Laven ml. (Plešivec), 7 gólov - J. Strelka (Honce)

1. Pača 6 4 1 1 20:6 13
2. Kružná 6 4 1 1 14:8 13
3. Plešivec 5 4 0 1 18:6 12
4. Honce 5 3 2 0 18:5 11
5. Jovice 5 3 1 1 14:6 10
6. Štítnik 5 2 3 0 7:2 9
7. Gem. Hôrka B 6 3 0 3 12:10 9
8. Krh. Dlhá Lúka B 6 2 1 3 10:13 7