Riapoš s Revúckym majú zlato

Sportnet|8. sep 2012 o 00:00

Dvojica stolných tenistov na vozíčku J. Riapoš a R. Revúcky rozšírila medailovú zbierku z londýnskej paralympiády.

Po víťazstve vo finále kategórie TT2 nad družstvom Francúzska 3:0 obhájilo Slovensko zlato z Pekingu a dvojica stolných tenistov na vozíčku J. Riapoš a R. Revúcky rozšírila medailovú zbierku z londýnskej paralympiády.

LONDÝN. V prvom zápase nastúpil R. Revúcky proti V. Bourymu. Po prehranom prvom sete však ďalšie dva vyhral a ujal sa vedenia.

Vo štvrtom sete mu súper v úvode ušiel, keď viedol už 8:3 a aj podarilo sa mu vyrovnať stav na 2:2. V spočiatku vyrovnanom piatom sete zvládol záver slovenský reprezentant lepšie a vyhral.

„Je to super pocit, že sme vyhrali a dokázali obhájiť zlato. Bolo dôležité, že som urobil prvý bod, lebo potom sa spoluhráčovi hrá lepšie,“ uviedol šťastný Rastislav Revúcky.

„Medailu som sľúbil krstnému otcovi, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami. Som veľmi rád, že som to splnil.“

V druhom zápase tiež v piatich setoch zdolal J. Riapoš S. Molliensa. V treťom zápase síce začal lepšie V. Boury, no v ďalších troch setoch už dominoval J. Riapoš a zabezpečil pre slovenské družstvo rozhodujúci tretí bod.

V súboji o tretie miesto zdolala Kórea Rakúsko hladko 3:0.