Bod si odviezla iba Krh. Dlhá Lúka B

V piatom kole sa výnimočne darilo domácim mužstvám, keď päť stretnutí vyhrali a iba rezerva Krh. Dlhej Lúky ratovala česť hostí, ktorá na pôde Jovíc uchmatla bod.

Strelec. Jaroslav Strelka (druhý sprava) uprednostnil hranie pred funkcionárčením. V Honciach mu to gólovo sype.Strelec. Jaroslav Strelka (druhý sprava) uprednostnil hranie pred funkcionárčením. V Honciach mu to gólovo sype. (Zdroj: pp)

Čoltovo takmer hodinu hralo bez vylúčeného Rusza, ktorý si vyslúžil červenú kartu za urážku rozhodcu. Hetrikom sa prezentoval Gyuľkáš z Pače.

ROŽŇAVA. Na čele sa po aktuálnom kole usadila Pača. O druhé až štvrté miesto sa delia Honce, Jovice a Kružná, ktoré na lídra strácajú iba dva body.

Plešivec a Gemerská Hôrka majú o bod menej, takže o popredné miesta sa tuho bojuje. Z poslednej priečky sa nedokáže odpútať Čoltovo, ktoré stále čaká na premiérový bod.

V Kečove, Štítniku a Joviciach diváci do polčasu gól nevideli a všetko podstatné sa odohralo až po prestávke. V Štítniku sa domáci trápili, nakoľko hostia z Rakovnice umne bránili. Až Kolesárovi sa podarilo streliť víťazný domáci gól.

Podobne až podpriemerný zápas sa hral v Kečove, kde domáci nalomili hostí z Ml. Brzotín až po hodine hry.

V Joviciach začali druhý polčas lepšie hosti z rezervy Krh. Dlhej Lúky, ktorí sa ujali vedenia Klárikom. Domáci Ičo však odpovedal vyrovnávajúcim gólom a ratoval tak aspoň bod.

V Honciach hostili rezervu Gemerskej Hôrky. Jediný domáci gól zabezpečil Strelka, ktorý tento tesný náskok po prestávke aj poistil a tak vybojoval domácim víťazstvo.

Pača sa nedala zaskočiť Nižnoslančanmi a po remízovom polčase zásluhou hetriku Gyuľkáša rozhodla o víťazstve rozdielom triedy.

V Kružnej sa vedenia ujali futbalisti Čoltova. V 35. min. ich však vylúčenie kapitána Rusza oslabilo. Následne domáci ešte do polčasu jednogólové manko zmazali a po prestávke dvoma gólmi rozhodli o plnom bodovom zisku.

I napriek tomu, že hostia hrali o desiatich v niektorých fázach domácich predčili. Nebyť vylúčenia mohli pomýšľať aj o bodovom zápise.

ico

Fakty

Výsledky 5. kola: Honce - Gemerská Hôrka B 2:1 (1:0) G. Strelka 2, Halász (zápas sa odohral oproti rozpisu v opačnom poradí), Pača – Nižná Slaná 4:1 (1:1) G. Krompašský, Gyulkáš 3 - Junger, Kružná - Čoltovo 3:1 (1:1) G: Szendi 2, J. Rusnyák- Gubo, ČK: Roman Ruszó (Čoltovo), Jovice - Krh. Dlhá Lúka B1:1 (0:0) G: Ičo - Klárik, Kečovo - Ml. Brzotín 2:0 (0:0) G. Zoller, R. Lörinc, Štítnik - Rakovnica 1:0 (0:0) G. Kolesár.

Poradie najlepších strelcov: 9 gólov - R. Kuzma (Honce), 6 gólov - Z. Laven ml. (Plešivec) J. Strelka (Honce), 4 góly - M. Lovaš (Jovice), Gyuľkáš (Pača), 3 góly - Lökös, V. Zsori (Gemerská Hôrka B), J. Rochl (Štítnik), M. Zagiba ,F. Krompašský (obaja Pača), 2 góly – Gajdoš, Lopata (obaja Pača), Imre (Kružná), Volčko (Plešivec), Nagy, T. Gebe (obaja Jovice), Gelda, Junger (obaja Nižná Slaná), Murza ml., Samko (obaja Rakovnica), Zsilla (Krh. Dlhá Lúka B).

1. Pača 5 4 0 1 18:4 12
2. Honce 4 3 1 0 16:3 10
3. Jovice 5 3 1 1 14:6 10
4. Kružná 5 3 1 1 9:6 10
5. Plešivec 4 3 0 1 13:6 9
6. Gem. Hôrka B 5 3 0 2 12:5 9
7. Štítnik 4 2 2 0 6:1 8
8. Nižná Slaná 4 1 1 2 5:8 4