Pondelok, 16. júl, 2018 | Meniny má Drahomír
Nájdete nás na webe

Dobšinej znova ušli body z vonka

Smolný zápas odohrali v Košickej Novej Vsi futbalisti Dobšinej. Hoci domáci hráči ohrozovali bránu Plačka skôr sporadicky, podarilo sa im vyhrať 2:1.

DOBŠINÁ. V minulej sezóne si Dobšinčania z pôdy Koš. Novej Vsi odviezli tri body a v podobný scenár dúfali aj teraz.

V prvom polčase sa im ho darilo napĺňať. Po úvodnej snahe hostí prebrali taktovky a po rýchlej rozohrávke priameho kopu a Barnákovej strele do brvna, poslal od brvna loptu do siete F. Fabian. Postupne prišli ďalšie šance, no Fabian ani Sanisló neuspeli.

Po prestávke sa hosťom takmer podarilo ustáť počiatočný tlak hostí. Hostia museli zmeniť rozostavenie, pretože Sanisló, ktorý sa zranil v závere polčasu, už nemohol nastúpiť. No po hodine hry po situácii zaváňajúcej ofsajdom domáci vyrovnali. O päť minút už hostia prehrávali, hoci reklamovali, že hráč hostí zahral rukou.

V ostatnej štvrťhodine sa im na vysušenom ihrisku podarilo zatlačiť súpera na ich polovicu. Prišli aj sľubné akcie, no prečíslenie nedokázali využiť.

„Doplatili sme na nevyužívanie šancí. Do prestávky sme mali tlak, no dali sme len jeden gól a to je na pôde súpera málo. Zranením Sanislóa sa narušila koncepcia v strede. Čo mohlo mať tiež vplyv na vývoj zápasu,“ uviedol hrajúci tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

„Myslím si, že vplyv na výsledok mala aj nedisciplinovanosť niektorých našich hráčov, ktorí sa po góloch venovali viac rozhodcom ako hre. Ak by tak nebolo, tak sme výsledok 1:1 mohli udržať. Je to už druhý zápas vonku, v ktorom sme dlho viedli, no prišli dva rýchle góly a prehrali sme. Škoda týchto zápasov, body nám ešte môžu chýbať. No nehrá sa na šance, ale na góly," dodal.

V najbližšom kole sa futbalisti Dobšinej predstavia na domácej pôde, keď privítajú aktuálneho lídra a dosiaľ neporazený Budimír.