Drnava uspela v derby

Betliarčania s prehľadom zdolali Bohúňovo. Dali štyri góly, no v tomto prípade mieril Zs. Barkasz nad. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|28. aug 2012 o 00:00

Uplynulé kolo patrilo domácim. Jediný bod dokázala vonku získať len Vyšná Slaná.

Prvé góly inkasovala Drnava, ktorá spolu s Betliarom ešte nestratila ani bod. Na druhej strane tabuľky sú Slavošovce, ktorým vstup do nového ročníka vôbec nevychádza.

ROŽŇAVA. Susedské derby patria medzi sledované zápasy. Ukázalo sa to aj v súboji Drnavy s Krh. Dlhou Lúkou. Pred návštevou troch stoviek divákov sa domácim v prvom polčase nedarilo. Už v 7. min. sa po skrumáži presadil Szaniszló a hostia viedli. „Medzi divákmi bola chmúrna atmosféra, nebolo sa na čo pozerať,“ zhodnotil tajomník Baníka Drnava Tibor Bulík. Po prestávke sa však domácim podarilo prebudiť a postupne otočili na 3:1. Potom síce pohrozil Čižmár a jedenástym gólom v sezóne znížil na 3:2. Hostia potom mohli aj vyrovnať, no hlavička mierila nad. Na druhej strane potom situáciu upokojil štvrtým gólom P. Bulik.

Prvé body v novej sezóne konečne získali Vlachovo aj Dedinky. Nováčik privítal doma ďalšieho súpera z dna tabuľky Slavošovce. V drese Lokomotívy sa objavili aj skúsený kanonier M. Chabada a minuloročný strelec v II. triede T. Novák. Návrat sa M. Chabadovi podaril a troma gólmi rozhodol o víťazstve. „Aj keď sme neoslnili výkonom, dokázali sme vyhrať. Mali sme nové dresy a aj publikum nás hnalo dopredu. Konečne sme nastúpili v najsilnejšej zostave a hnacím motorom bola dvojica M. Chabada a T. Novák,“ uviedol tajomník Lokomotívy Dedinky Vlastimil Revay.

Po bodoch túžili aj Vlachovčania. Do prestávky však boli lepší hostia z Vyšnej Slanej. Z jednej z mála vyložených šancí skóroval Liptai, keď premenil priamy kop. Po prestávke sa už vydali za bodmi. Po strele Leskovjanského dorazil loptu do siete Lipták a bolo vyrovnané. Päť minút pred koncom si zrazil loptu do siete tiesnený M. Vido a zdalo sa, že Vlachovo získa prvé víťazstvo. O prišiel zlý odkop, ktorý zachytil Zábrel a body sa delili. „Od troch bodov nás delili dve minúty. Aj nás to mrzí, no zároveň aj potešilo pred stredajšou dohrávkou v Slavošovciach,“ uviedol tajomník FO Vlachovo Dušan Gál.

Betliar hostil Bohúňovo, ktoré si v úvode súťaže vedie nad očakávanie dobre. Na pôde Tatrana to však nemali jednoduché. Napriek tomu, že ani jeden zo súperov nebol v optimálnej zostave, taktovku pevne držali domáci. V domácej bránke sa predstavil tréner V. Vávra a kapituloval len raz, po strele Doboša. Na konečných 4:1 upravil v poslednej minúte L. Lorincz. Hostia navyše dohrávali bez vylúčené D. Csíka, ktorý v 81. min. musel po dvoch žltých kartách odísť.

Rudná pricestovala do Dlhej Vsi konečne v plnej zostave a chcela bodovať. V domácom tíme sa však začalo dariť mladým hráčom. Aj keď Rudná svojou kombinačnou hrou ovládala stred, domáci boli nebezpečnejší smerom na bránu. O prvý gól sa postaral L. Jonás, keď preloboval Kerekesa, druhý pridal po priamom kope Duszu hlavičkou Orvos. Po prestávke hostia vytiahli do útoku, no presadiť sa nedokázali. Veľa toho zachránil aj brankár Pavlínyi. Po strele Lorinca už bolo rozhodnuté a hostia už len korigovali v samom závere z kopačky Deméňa. „Zahrali sme vynikajúci zápas, darilo sa hlavne mladých hráčom, ktorí dávali góly. Hrali sme srdcom,“ povedal obranca ZK Dlhá Ves Tibor Segyo.

Za bodmi išli aj Hrhovčania. Hostia z Brzotína im pomohli aj tým, že prišli len jedenásti. „Časť hráčov odišla za prácou do Čiech,“ vysvetlil kapitán FK Brzotín Róbert Dókus. Práve on mal do prestávky dve dobré šance na skórovanie. Na domácej strane sa strelecky presadil L. Grulyó, dal hetrik, no nie taký, ako si prestavoval. Po dvoch góloch do siete súpera, pridal jeden do vlastnej. Po prestávke prikrášlil výsledok Kortvély a v ďalších minútach ešte Ľ. Kardoš a Veverica mierili do brvna. Naostatok sa hosťom zranil brankár G. Dókus, ktorý dohrával len so sebazaprením. „Chceli sme tri body a aj preto sme v druhom polčase stavili viac na istotu, čo sa aj podarilo,“ uviedol tréner FK Hrhov Achmed Kónya.

Nepríjemnú prehru z Drnavy chceli doma odčiniť hráči Rož. Bystrého. Taktovky sa chopil Ján Gonos, ktorý do minulej sezóny obliekal dres Betliara. Už v 4. min. otvoril strelou skóre a po polhodine po roku Tomka pridal hlavičkou druhý gól. Do konca polčasu mohol skórovať aj Šimon, ale zblízka mieril nad. Aj keď mali domáci prevahu, hostia dokázali párkrát pohroziť. Salatov priamy kop Koncz vyrazil a strela Stramu mierila tesne vedľa. Na druhej strane po faule na Minčíka uzavrel Ján Gonos premenenou penaltou hetrik. Desať minút pred koncom uzavrel Šimon na 4:0.