Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Po dobrom úvode prišli zbytočné chyby

V prvom polčase sa Dobšinčania ujali vedenia a zdalo sa, že sú na dobrej ceste na pôde Ruskova bodovať. Po prestávke však zlepené smolné góly i zbytočná nervozita zmenili vývoj a domáci sa radovali z víťazstva 3:1.

DOBŠINÁ. Do prestávky mali iniciatívu na kopačkách hostia. Domáci sa príliš presadiť nedokázali, získali dva rohy, no Liptáka v bráne Dobšinej poriadne nepreverili. Lepšie to však nebolo ani strane hostí. Vedenia sa síce ujali gólom Martinka, no ďalšie šance Gotthardta, Sanisla či iných zostali nepremenené. Napriek tomu sa zdalo, že bodový zápis môže byť reálny.
„Do druhého polčasu sme išli s cieľom nedostať v úvodnej štvrťhodine gól a udržať vedenie,“ načrtol plán hrajúci tréner Dobšinej Július Strelka. Darilo sa im to, no po hodine hry udreli hostia. Podľa hostí, po dosť spornom faule, rozohrali priamy kop a hlavičkou prekonali Liptáka. V následnej rozohrávke však na chvíľu poľavili v koncentrácii a domácim sa na klzkom teréne podarilo vybojovať loptu a streliť gól. Dvoma lacnými gólmi sa to však neskončilo. Pár minút po góle fauloval Grančák prenikajúceho súpera, za čo videl červenú kartu a Lipták musel vzdorovať penalte. Bol však úspešný a z následného protiútoku mohol Gotthardt vyrovnať. Nestalo sa.
Hostia sa ani desiati nevzdávali a zatlačili súpera. Ten sa spoliehal na brejky. Nakoniec však tretí gól pridali znova po darovanej štandardke. Zápas sa niesol v celkovo nervóznom duchu. Prispel k tomu aj veľmi sporný výkon rozhodkyne, no svojimi výrokmi a komentármi nezaostávali ani hráči oboch celkov.
„Bol to remízový zápas, v ktorom sme mohli aj vyhrať, no o body sme prišli vlastnými chybami. Do polčasu sme mali dať tri góly a bolo by rozhodnuté. Navyše v istých chvíľach nám chýbala disciplína. Viac sme sa mali zamerať na hru, nie na výroky rozhodkyne. Dá sa povedať, že z veľkej miery sme sa o body pripravili sami,“ smutne zhodnotil J. Strelka.
Najbližší víkend hostia Dobšinčania doma v derby Gemerskú Polomu. Kým v Ruskove hrali vcelku v optimálnej zostave, teraz im budú chýbať Surovský, vykartovaný Grančák a preč budú obaja brankári. „Hráčov v poli budeme vedieť nahradiť, no s brankárskym postom bude väčší problém. Do nedele to však budeme musieť nejako vyriešiť,“ uzavrel J. Strelka.