Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín
Nájdete nás na webe

Na tretie miesto sa vrátil Tatran Betliar

V najvyššej okresnej súťaži je po ostatnej nedeli dobojované. Podstatné fakty už boli jasné pred týždňom.

Len na prvom mieste. Futbalisti Krh. Dlhej Lúky v jarnej časti I. triedy nepustili pred seba nikoho.Len na prvom mieste. Futbalisti Krh. Dlhej Lúky v jarnej časti I. triedy nepustili pred seba nikoho.(Zdroj: Peter Podolinský)

Jedinou hádankou bolo, kto skončí na treťom mieste. Rož. Bystré bolo bod pred Betliarom a potrebovalo doma vyhrať. Tatran mal totiž doma Hrhov a o výsledku nebolo pochybností.

ROŽŇAVA. Spočiatku začalo Rož. Bystré dobre a už v 9. min. viedlo. Do konca polčasu však hostia z Vyšnej Slanej dvakrát skórovali a sen o treťom mieste sa rozplynul. Ďalšie šance domácich v prvom a neskôr aj v druhom polčase zostali nepremenené. Bud skončili na tyči, alebo sa vyznamenal Lindák. So štvrtým miestom však panuje v tíme nováčika spokojnosť a tretie miesto Betliarčanom prajú. „Myslím si, že si ho plne zaslúžia,“ poznamenal vedúci mužstva Baník Rož. Bystré Ján Gallo.

Tatran síce zdolal Hrhov vysoko, no úvod prvého polčasu priniesol dramatický futbal. Vedenia sa ujali domáci, hostia vyrovnali. Rovnaká situácia nastala aj o chvíľu. Za stavu 2:2 sa Betliarčania dokázali v rýchlom slede troma gólmi odpútať od súpera. Svoju úlohu zohralo aj to, že Hrhovčania sa veľkú časť jarnej časti musia vyrovnávať s chýbajúcim brankárom. Oboch, ktorých mali k dispozícii, vyradili zranenia a tak sa do brány musel postaviť útočník Ľ. Kardoš.

V jarnej časti sa do posledného kola nedohrali štyri stretnutia. Dvakrát to bolo kvôli inzultácii, dvakrát kvôli poklesu počtu hráčov pod sedem. Posledné kolo nelichotivú jarnú bilanciu len podčiarklo. V sobotňajšom zápase v Slavošovciach sa Vlachovčania predstavili len deviati. Istý vplyv na to mali aj hasičské preteky v neďalekej Kunovej Teplici. Časť hráčov súťažilo aj tam a nedokázali sa včas premiestniť na zápas. V prípade Vlachova to však nebol prvý zápas v neúplnej zostave. O deviatich už hrali aj v Rudnej. Aj v Slavošovciach to skúsili, no päť gólov v druhom polčase ich zlomilo.

Rovnako aj spomínaná Rudná sa borí s nedostatkom hráčov. V spomínanom zápase s Vlachovom hrali deviati, rovnako aj proti Bohúňovu. V oboch zápasoch však dokázali vyhrať. Do Dlhej Vsi však prišli len siedmi a po necelej štvrťhodine mali štyri góly v sieti. To bol dosť pádny argument na predčasný koniec.

Vo zvyšných dvoch zápasoch už o veľa nešlo, aspoň čo sa týka tabuľkového postavenia. Náskok Krh. Dlhej Lúky pred Drnavou bol už dostatočný. A tak hráči lídra utrpeli prvú a zároveň aj poslednú prehru v jarnej časti aktuálneho ročníka. Brzotín si víťazstvom nad Jablonov n/T potvrdil šiestu priečku.

Veľa zmien sa nestalo ani v tabuľke strelcov. Náskok J. Čižmára (Krh. Dlhá Lúka) už bol dostatočný, a tak sa s 37 gólmi stal kráľom strelcov I. triedy. O druhé miesto sa delia s počtom 22 gólov M. Mázik a J. Rencsok (obaja hráči Drnavy). Tretie miesto s 21 gólmi získal J. Urban ml. (Rož. Bystré).