Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Dedinky sa vracajú do I. triedy

V poslednom kole sa na trávnikoch II. triedy body bratsky podelili, keď domáci aj hostia dvakrát zvíťazili a zrodila sa jedna remíza.

Samozrejme Honce zvíťazili nad Čoltovom, ktoré vystúpili zo súťaže kontumačne bez boja. Okrem postupu, ktorý si vybojovali futbalisti z Dediniek sa hetrikom prezentovali aj Chabada s Tökölym a najlepší kanonier súťaže T. Novák je taktiež hráčom postupujúceho mužstva.

ROŽŇAVA. Pred posledným kolom mali Dedinky trojbodový náskok pred rezervou Rožňavy a Pačou. Štvrtý Štítnik strácal o bod viac. V poslednom kole však Rožňava B i Pača nebodovali a Štítnik, ktorý zvíťazil nad Kečovom sa tak predral na druhé miesto, nakoľko Dedinky nič nenechali na náhodu a vysoko zdolali posledný celok tabuľky Ml. Brzotín.

Ján Rochl prekonal oboch gólmanov

Štítničania v poslednom kole cestovali do Kečova, ktoré zdolali rozdielom triedy. Česť domácich zachraňoval J. Rochl zo Štítnika, ktorý sa prezentoval ešte do polčasu vlastencom. Druhá domáca prehra sa zrodila v stretnutí Rožňava B - Jovice. Hostia okrem dvoch gólov nastrelili dvakrát tyč a brvno a prakticky celé stretnutie hrali v početnej výhode, nakoľko domáci nastúpili iba desiati.

Horváth z Plešivca zaváhal

Predposledný Plešivec hostil futbalistov z Nižnej Slanej, ktorým sa v poslednom čase akosi nedarí. Tentoraz sa hostia síce ujali vedenia gólom Keršáka, ale domácim sa desať minút pred koncom podarilo ratovať aspoň bod. Víťazný gól domácich mal na kopačke Leonard Horváth, ale ten tri minúty pred koncom nepremenil pokutový kop, keď zasiahol tyč hosťujúcej brány.

Vysoké víťazstvo lídra

Futbalisti Ml. Brzotín to na Dedinkách nemali vôbec ľahké, keď už takmer po štvrťhodine hry prehrávali rozdielom štyroch gólov. Tentoraz sa do streleckej listiny domácich nezapísal najlepší strelec súťaže T. Novák, ale hetrikom sa prezentovali pre zmenu Chabada s Tökölym. Vysoké víťazstvo ešte ďalšími gólmi prikrášlili Majerčák a Putnocký. Dedinky tak po druhýkrát zdolali Ml. Brzotín, keď v jeseni pre nenastúpenie hráčov Ml. Brzotín na zápas vyhrali kontumačne.

Ďalšie body bez boja

Futbalisti Honiec podobne ako pred týždňom Rožňava B získali tri body bez boja, keď ich súperom malo byť odstupujúce Čoltovo. Pôvodne ŠTK zamýšľalo zápasy Čoltova anulovať pre odhlásenie sa zo súťaže. Vedenie Čoltova však svoje odstúpenie písomne nepotvrdilo dodnes a tak sa pristúpilo iba ku kontumácii oboch ostávajúcich stretnutí.

Rakovnica zdolala Paču najtesnejším skóre, keď jediný gól po desiatich minútach hry padol z kopačky I. Čižmára. Hostia síce počas celého stretnutia boli aktívnejší, útočnejší a herne lepší, ale tentoraz platilo “kto dá gól – zvíťazí“.

ico

Fakty

Výsledkový servis 22. kola: Rožňava B - Jovice 0:2 (0:1) G: Rusnyák, Lovaš, Kečovo – Štítnik B 1:4 (1:2) G: J. Rochl (vlastný) - Rochl, Krága 2, Prokšej, Plešivec – Nižná Slaná 1:1 (0:1) G: L. Horváth - Keršák, Rakovnica - Pača 1:0 (1:0) G: I. Čižmár, Dedinky - Ml. Brzotín 8:2 (6:1) G. Chabada 3, Tököly 3, Majerčák, Putnocký - O. Vavrek (11 m), O. Lázok, Honce - Čoltovo 3:0 kont.

Poradie najlepších strelcov: 30 gólov - T. Novák (Dedinky), 16 gólov - T. Gebe (Jovice), 15 gólov - R. Kuzma (Rožňava B), 14 gólov - J. Strelka (Honce), 13 gólov - M. Zagiba (Pača), 12 gólov - Chochol (Rožňava B), Adam (Pača), M .Lovaš (Jovice).