Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Dedinky ešte nemajú postup vo vrecku

V predposlednom kole sa na trávnikoch II. triedy štyrikrát červenalo. Futbalisti Ml. Brzotín nastúpili s desiatimi a dohrával s deviatimi hráčmi.

V Joviciach sa po obojstrannom vylúčení viac ako polčas hralo s desiatimi hráčmi. Rezerva Rožňavy mala voľno, nakoľko Čoltovo vystúpilo zo súťaže. Rakovnica prekvapujúco v Nižnej Slanej dvakrát viedla a domáci ratovali bod v závere.

ROŽŇAVA. Šlágrom predposledného kola bol duel medzi druhým celkom tabuľky Pačou a lídrom z Dediniek. V prípade domáceho víťazstva sa Pača mohla bodovo dotiahnuť na ašpiranta na postup. Domáci však nastúpili iba desiati, nakoľko Adam meškal a do hry sa zapojil až v závere polčasu. I napriek tomu sa domácim podarilo skórovať Kočišom, ktorý tak stanovil najtesnejšie polčasové vedenie. Futbalisti spod Geráv zásluhou najlepšieho strelca súťaže T. Nováka sedem minút pred koncom rozhodli o deľbe bodov.

Nižnoslančania ratovali bod v závere

V Nižnej Slanej už v úvodnej minúte viedli hostia z Rakovnice zásluhou Tomka. Domáci vyrovnali skóre Valkom a do vedenia šli už po desiatich minútach hry zásluhou vlastenca Rabasza. Po prestávke hosťujúci Samko v priebehu 60. a 62. min. dvakrát skóroval, čím otočil priebežný stav v prospech hostí. Domácim sa až v poslednej minúte podarili ratovať aspoň bod, keď vyrovnávajúci gól dosiahli zásluhou D. Hajčiho.

V Joviciach sa sily vyrovnali

Futbalisti Jovíc už do polčasu viedli nad Kečovom rozdielom triedy a to ešte zahodili nariadenú penaltu, keď strelu Rusnyáka gólman hostí Lörinc kryl. V 40. min. sa za vzájomné napadnutie porúčali pod sprchy domáci Tomi a hosťujúci Kálman. Po prestávke domáci ešte štyrikrát skórovali a za hostí čestný úspech zaznamenal Garaj.

Plešivčania hrali hodinu desiati

Štítnik v susedskom derby hostil Plešivec. Po remízovom polčase domáci rozhodli o víťazstve až po obrátke, keď trikrát skórovali. To však už hostia hrali o desiatich, nakoľko v 30. min. uvidel za faul na prenikajúceho hráča hosťujúci Kováč červenú kartu. Na pôde Ml. Brzotín sa predstavili futbalisti Honiec. I napriek oslabeniu, nakoľko domáci nastúpili iba s desiatimi hráčmi, si vytvorili najtesnejšie polčasové vedenie. Po prestávke hostia skóre vyrovnali, čím rozhodli o deľbe bodov. Päť minút pred koncom dostal ešte domáci hráč A. Rusnyák červenú po druhej žltej karte.

ico

Fakty

Výsledkový sumár 21. kola:

Ml. Brzotín - Honce 1:1 (1:0) G: O. Vavrek (11 m) - P. Szöllös, ČK: A. Rusnyák (Ml. Brzotín).
Pača - Dedinky 1:1 (1:0) G: Kočiš – Novák.
Nižná Slaná - Rakovnica 3:3 (2:1) G: Valko, D. Hajči, Rabasz (vlastný) - Samko 2, Tomko.
Štítnik B - Plešivec 4:1 (1:1) G: Bene, Prokšej, J. Žiga, Ján Rochl (11 m) - Laven, ČK: Kovács (Plešivec).
Jovice - Kečovo 7:1 (3:0) G: Rusnyák 2, Doboš 2, Lindák, Spišák, Lovaš - Garaj, ČK: Tomi – Kalmán.

12. Ml. Brzotín 21 4 5 12 37:70 17

Poradie najlepších strelcov: 30 gólov - T. Novák (Dedinky), 16 gólov - T. Gebe (Jovice),15 gólov - R. Kuzma (Rožňava B), 14 gólov - J. Strelka (Honce), 13 gólov - M. Zagiba (Pača), 12 - gólov Chochol (Rožňava B), Adam (Pača), 11 gólov - J. Pástor (Honce), M. Lovaš (Jovice).