Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Nižná Slaná prekvapila pod Geravami

Rezerva Rožňavy a Čoltovo dokázali nastúpiť iba s deviatkou bojaschopných futbalistov.

V 20. kole sa na trávnikoch II. triedy trikrát červenalo, keď Die z Nižnej Slanej a Cmórik z Pače videli červenú kartu za urážku rozhodcu a Mišanko z Ml. Brzotín úmyselne zahral rukou.

ROŽŇAVA. Z vedúcej trojky dokázali uchmatnúť bod iba futbalisti Pača po nerozhodnom výsledku na pôde Ml. Brzotín. Líder z Dediniek, ktorý pred týždňom prehral v Štítniku vyšiel naprázdno aj v domácom prostredí.

Rezerve Rožňavy sa už po prehratom zápase v Honciach pravdepodobne nepodarí zabojovať o víťaza súťaže.

Najväčšími ašpirantami na postup tak ostávajú Dedinky s trojbodovým náskokom pred Pačou, ale práve v nastávajúcom kole aktuálne druhá Pača hostí lídra. V prípade víťazstva sa rozhodne o postupujúcom až v samotnom záverečnom kole.

Pod Geravami hostili Nižnú Slanú, ktorá v stretnutí trikrát viedla. Dvakrát sa domácim podarilo jednogólové manko zmazať, ale do tretice im to už nevyšlo.

V poslednej minúte mali síce možnosť rozhodnúť o deľbe bodov, ale nariadenú penaltu Poliak nepremenil, keď bránu hosťujúceho gólmana minul. Následne si za urážku rozhodcu vyslúžil hosťujúci Die červenú kartu a tak sa ako prvý dostal pod sprchy.

Dvojnásobná presilovka

V Kečove domáci už do polčasu rozhodli o víťazstve rozdielom triedy, keď zápas odohrali proti deviatim hráčom Čoltova, ktorých sa viac nezišlo.

Honce mali taktiež podobnú výhodu, ale i napriek tomu proti deviatim hráčom rožňavského béčka do polčasu prehrávali najtesnejším skóre. Obrat nastal až po prestávke, keď štyrikrát skórovali a trápenie z prvej časti hry doviedli do víťazného konca.

Vyrovnaný duel sa hral v Rakovnici, ktorá hostila Štítnik. Domáci dvakrát doťahovali tesné vedenie hostí, keď po druhýkrát vyrovnali skóre desať minút pred záverečným hvizdom. V poslednej minúte však hosťujúci Krága skóroval a pochoval tak nádej domácich čo len na zisk bodu.

Dve červené, dve penalty

Na pôde Ml. Brzotín sa predstavila Pača, ktorá až po hodine hry dokázala streliť vedúci gól z nariadenej penalty. Jedenástke predchádzala úmyselná ruka domáceho Mišanka, ktorý sa po tomto zákroku porúčal predčasne pod sprchy.

Domácim sa neskôr podarilo taktiež z penalty vyrovnať skóre, ale následne sa sily na trávniku vyrovnali, nakoľko Cmórik za urážku rozhodcu nasledoval vylúčeného Mišanka.

Plešivčania hostili dobre rozbehnuté Jovice a gólom do šatne zmazali jednogólové manko. Po prestávke zabojovali, dvakrát skórovali a rozhodli o trojbodovom zápise.

ico

Fakty

Výsledkový servis 20. kola: Honce - Rožňava B 4:1 (0:1) G: M. Pástor 2, O. Fabián, M. Molnár - D. Genči, Kečovo - Čoltovo 3:0 (3:0) G: T. Lörinc (11 m), Rezeš, Kálman, Plešivec - Jovice 3:1 (1:1) G: Z. Laven, Z. Laven ml. 2 (1 z 11 m) - Doboš, Rakovnica - Štítnik B 2:3 ( 0:1) G: Gejdoš, Fabián - Krága 2, J. Rochl, Dedinky - Nižná Slaná 2:3 (1:1) G: Chabada, Revay - Keršák, Die, Valko, ČK: Die (Nižná Slaná), Ml. Brzotín - Pača 1:1 (0:0) G: O. Vavrek (11 m) - R. Adam (11 m), ČK: Mišanko) – Cmórik.

Poradie najlepších strelcov: 29 gólov - T. Novák (Dedinky), 16 gólov - T. Gebe (Jovice), 15 gólov - R. Kuzma (Rožňava B), 14 gólov - J. Strelka (Honce), 13 gólov - M. Zagiba (Pača), 12 gólov - Chochol (Rožňava B), Adam (Pača), 11 gólov - J. Pástor (Honce), 10 gólov - M. Lovaš (Jovice), R. Fabián (Rožňava B), Molnár (Honce).

Smrad na daňovom úrade: Plné boli umývadlá aj záchody