Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Dedinky zakopli v Štítniku

V ostatnom kole dominovali na trávnikoch II. triedy domáce mužstvá a česť hostí zachraňoval iba Ml. Brzotín, ktorý v Nižnej Slanej uchmatol bod.

Raketový nástup mali futbalisti z Jovíc, ktorí už v piatej minúte viedli rozdielom dvoch gólov. Rezerva Rožňavy si nezahrala, nakoľko sa súpera z Kečova nedočkala.

ROŽŇAVA. Tri kolá pred koncom aktuálny líder z Dediniek ešte nemá istý postup, nakoľko Pača sa predrala po domácom víťazstve na druhú priečku a na najvyššie poschodie stráca iba štyri body.

V hre o prvenstvo je aj Štítnik, ktorý má o bod menej. Tabuľku uzatvára Ml. Brzotín ktorý získal pätnásť bodov.

V Joviciach, kde sa predstavili futbalisti Rakovnice, domáci už zásluhou Doboša a Jur. Rusnyáka viedli po piatich minútach hry rozdielom dvoch gólov.

Do polčasu domáci ešte dvakrát skórovali a bolo prakticky o ich víťazstve rozhodnuté. Po prestávke domáci prikrášlili výsledok a hostia neskôr na poltucet inkasovaných gólov odpovedali dvakrát. V stretnutí kopali dve penalty, na oboch stranách po jednej, ktoré strelci premenili.

V Štítniku hostili aktuálneho lídra a do vedenia šli domáci už v tretej minúte, keď presne trafil medzi tyče J. Žiga. Hostia nastupovali do druhej časti hry s jednogólovým mankom, ktorý síce zmazali, ale domáci následne trikrát skórovali a zaslúžene zdolali suveréna súťaže.

Rezerva Rožňavy si nezahrala

Futbalisti Rožňavy B si pravdepodobne pripíšu tri body bez boja, nakoľko sa súpera z Kečova nedočkali. Hostia sa údajne na zápas nedokázali pozbierať v predpísanom počte.

V Čoltove domáci až po polčase otočili výsledok vo svoj prospech v susedskom derby s Plešivcom. Hostia odchádzali domov nielen s prehrou, ale aj neosprchovaní, nakoľko v Čoltove i napriek sľubom voda stále nie je k dispozícii.

Futbalisti Pače sa po vysokom víťazstve, keď Honciam nasúkali poltucet gólov ocitli na druhej priečke. Všetky domáce góly padli do hodiny hry a v záverečnej polhodine prítomní diváci už viac gólov nevideli. Šesť gólov si domáci rovnomerne podelili do oboch častí hry.

Nižnoslančania odohrali vyrovnanú partiu s futbalistami Ml. Brzotín, ktorým sa desať minút pred koncom podarilo vybojovať cenný bod, keď zmazali jednogólové manko.

ico

Výsledkový servis 19. kola

Pača - Honce 6:0 ( 3:0 ) G: M. Zagiba 2, V. Krempaský 2, Gajdoš, Bocko.

Nižná Slaná - Ml. Brzotín 2:2 ( 2:1) G: Milko 2 - E. Lázok, O. Lázok.

Štítnik „B“ - Dedinky 5:2 (2:1) G: J. Žiga ml. 2, Ledecký, J. Rochl (11 m), Bene - Franko, Poliak.

Jovice - Rakovnica 6:2 (4:0) G: Jur. Rusnyák 2, Spišák (11 m), L. Gebe, Doboš, M. Lovaš - L. Fabián, Murza ml. (11 m).

Čoltovo - Plešivec 2:1 (0:1) G: Páll 2 – Máte.

Rožňava „B“ - Kečovo nehralo sa (hostia nepricestovali).