Vlachovo už nie je posledné

Futbalisti Rudnej prežívajú krízu. V ostatnom kole podľahli doma Vyšnej Slanej. Na obr. sa O. Sanisló snaží zastaviť prenikajúceho kapitána Vyšnej Slanej J. Barnáka. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|24. apr 2012 o 00:00

Uplynulé kolo prinieslo v I. triede viacero zaujímavých výsledkov. Pravidelné a aj výrazné víťazstvá Krh. Dlhej Lúky sa už akoby stávali pravidlom. Teraz si to odniesol Jablonov n/T.

Krok s lídrom sa snaží držať Drnava, Betliar aj vďaka tomu, že mal v tomto kole voľno, zaostáva. Situácia sa zauzľuje aj na konci tabuľky. Vlachovčania sa dočkali tretieho víťazstva v sezóne. Bohúňovo sa tak vďaka smolnej prehre doma s Brzotínom ocitlo na poslednej priečke.

ROŽŇAVA. Nedeľňajšie kolo I. triedy sa začalo dopoludnia zápasom v Rudnej. Futbalistom Vyšnej Slanej sa už do polčasu podarilo streliť dva góly.

Po prestávke síce mali domáci územnú prevahu, no chýbala finálna myšlienka. Naopak hostia hrozili z brejkov.

„To, čo sme si v šatni povedali, sme aj dodržali. Dobre sme bránili a vyšli nám aj brejky. Mrzí má len to, že sme dostali veľa žltých kariet. Myslím si, že pomer 1:5 nie celkom odzrkadľuje situáciu na ihrisku,“ povedal skúsený obranca Vyšnej Slanej Milan Fifik.

Päť gólov Čižmára

FK Krh. Dlhá Lúka pokračuje v úspešnom ťažení a troma gólmi J. Čižmára a jedným Jurinyiho viedla už do polčasu nad Jablonovom n/T výrazným rozdielom. Hostia boli zatlačení a mali minimum šancí.

V druhom polčase za stavu 5:0 síce mali výhodu pokutového kopu, no brankár Skokan si uchoval čisté konto a penaltu zneškodnil.

Do konca zápasu potom domáci pridali ešte tri góly. Strelcom zápasu i kola bol J. Čižmár s piatimi gólmi.

Smola v závere

Smolný zápas so smutným koncom odohrali na domácej pôde hráči Bohúňova. Privítali v ňom Brzotín a už po desiatich minútach gólom Kerekeša prehrávali. Do konca polčasu však Švajkom vyrovnali.

Do druhého polčasu nastúpili s vervou otočiť zápas vo svoj prospech. Po vyrovnanom prvom polčase tak v druhom mali hru vo svojej réžii. No nevedeli dať gól.

Hostia sa zamerali na obranu a sústredili sa na protiútoky. Jeden z nich asi dve minúty pred koncom im vyšiel. A. Polyák ušiel a dal, ktorý poslal Bohúňovo na poslednú priečku.

Tretie víťazstvo

Pomohli však k tomu aj Vlachovčania, ktorí si pripísali v tejto sezóne tretie víťazstvo. Doma privítali Hrhov a do polčasu boli šance na oboch stranách. Hostia ich však mali o niečo viac a jednu aj premenili.

Vlachovu však po prestávke vyšlo striedanie a Kožár po hodine hry vyrovnal. O troch bodoch potom rozhodol štvrťhodinu pred koncom hlavičkou T. Pitoňák.

„Verím, že sa to začína obracať,“ tešil sa vedúci FO Vlachovo Miloš Gál, no zároveň priznal: „Hoci už bol náš výkon lepší, ešte stále sú tu nejaké kiksy.“

Desať minút pred koncom došlo k nepríjemnej situácii, hráč Hrhova Ľ. Bartók sa zrazil s vlastným brankárom a dopadol na zem tak nešťastne, že zranené rameno potrebovalo odbornú lekársku pomoc.

Kvalitný duel

Dlhá Ves hostila doma Drnavu a v kvalitnom zápase sa diváci mali na čo pozerať. Domáci otvorili skóre v 4. min., hostia odpovedali v 6. min.

O štyri minúty na to premenil Péntek penaltu a domáci znova viedli. Do prestávky však R. Szücs ešte vyrovnal.

Hneď na to mali hostia ešte jednu šancu, no cez hradbu tiel domácich hráčov nedokázali pretlačiť loptu do siete.

Domáci ešte držali krok prvú štvrťhodinu druhého polčasu, no potom už kondične nestačili na mladších hráčov súpera. O vedúci gól Drnavy sa potom postaral Mázika a v poslednej minúte pridal aj štvrtý gól.

Predseda v bráne

Zaujímavá situácia nastala v závere zápasu v bráne Dlhej Vsi. Brankára Pavlínyiho, ktorý odchytal takmer celý zápas, a to napriek nedoliečeným zraneniam, nahradil predseda klubu R. Ferdinand.

Hoci vo svojej futbalovej kariére bol útočník, teraz sa brankárskych rukavíc a predviedol dva úspešné zákroky.

„Pri treťom som už gólu nevedel zabrániť. Mázikova strela smerovala presne k tyči,“ uviedol R. Ferdinand a dodal: „Kvalitou zápasu som bol príjemne prekvapený. Hralo sa v dobrom tempe, ukázalo sa, že proti lepším súperom vieme dobre zahrať. No vzhľadom na našu vekovú skladbu, keď na zápasy zvolávame štyridsiatnikov, sme už na súpera kondične nestačili.“

Rozhodli do polčasu

Rož. Bystré privítalo doma Slavošovce a chcelo zápas rozhodnúť už v prvom polčase. To sa mu aj podarilo. Po polhodine hry síce Varga hlavičkou znížil na 2:1, no záverečná minúta polčasu patrila domácim.

Po faule na Lenga premenil v 45. min. penaltu Urban ml. No a v nastavenom čase sa ešte presadil Leng.

Aj po prestávke ohrozovali domáci bránu Slavošoviec, no skórovať už nedokázali. Naopak chvíľu pred koncom korigoval výsledok druhým gólom Varga.