Sobota, 19. jún, 2021 | Meniny má AlfrédKrížovkyKrížovky

Jovice zachraňovali česť hostí

V ostatnom kole na trávnikoch II. triedy dominovali domáce mužstvá, keď päť stretnutí rozhodli vo svoj prospech.

S trojbodovým zápisom sa vracali iba Jovičania z pôdy Štítnika B. Honce , Dedinky a Nižná Slaná si výrazne vylepšili skóre, keď súperom spolu nastrieľali dvadsaťdva gólov. S hetrikom sa neuspokojil T. Novák z Dediniek, Die z Nižnej Slanej a Imre z Honiec. Rakovnica po vylúčení Gemerského dohrávala takmer hodinu s desiatkou hráčov.

ROŽŇAVA. Na čele po uplynulom kole nedošlo k výrazným zmenám akurát si vedúce trio vymenilo posty. Dedinky sa prehupli na najvyššiu priečku prenasledované Pačou a rezervou Rožňavy. Na opačnom póle tabuľku uzatvára Plešivec.

Nižnoslančania roztočili gólostroj až po polhodine a po trojgólovom polčasovom vedení po prestávke pridali hosťom z Čoltova ďalších päť gólov. Pri streleckej chuti bol Die, ktorý štyrikrát skóroval.

Najproduktívnejším hráčom na ihrisku bol však Keršák, ktorý umne servíroval lopty svojim spoluhráčom. Za hostí zaznamenal čestný úspech Rusó.

V Honciach malo stretnutie podobný priebeh akurát s tým rozdielom, že hosťujúci Gemerský si v 35. min. za úmyselné hranie rukou v šestnástke zaslúžil červenú kartu.

Strelecky sa darilo novej posile Honiec R. Imremu, ktorý taktiež štyrikrát prekonal gólmana hostí.

Dedinky podľa predpokladu zdolali Plešivec a nasúkali im poltucet gólov. Štyrikrát uspel vedúci strelec súťaže T. Novák.

Pača hostila rezervu Rožňavy, nad ktorou dokázala zvíťaziť iba gólom M. Zagibu. Tesné vedenie mohli domáci niekoľkokrát poistiť, ale šance, ktoré si vypracovali ostali nevyužité.

Ml. Brzotín , ktorý do polčasu viedol iba o gól po zmene strán tretíkrát skóroval a dvojgólový náskok napokon nad Kečovom aj udržal.

Futbalisti Jovíc šli v Štítniku do vedenia po góle Doboša, ale domácim sa neskôr podarilo jednogólové manko zmazať Žigom. Po prestávke hostia po druhýkrát viedli zásluhou Grecmachera a neskôr tesné vedenie ešte poistili Lovašom, čím zabojovali o tri body.

„V prvom polčase nám gólmana Čipku, ktorý došiel neskôr, nahradil v bráne O. Milko. Potom síce nastúpil nerozchytaný Čipka, ale podobne ako Milko dostal lacný gól. Tieto momenty boli rozhodujúce pre vývoj stretnutia a domácu porážku,“ konštatoval vedúci mužstva Baník Štítnik Iľko Minčev.

ico

Výsledkový servis 14. kola

Honce - Rakovnica 8:1 (2:0) G: Imre 4, Mil. Gallo (11 m), J. Pástor, M. Molnár, Vil. Gallo - Murza , ČK: Gemerský (Rakovnica)

Dedinky - Plešivec 6:0 (2:0) G: T. Novák 4, Putnocký, Poliak, Ml.

Brzotín - Kečovo 3:1 (2:1) G: E. Lázok, A. Rusnyák, J. Rusnyák – Slovik

Pača – Rožňava „B“ 1:0 (0:0) G: M. Zagiba

Nižná Slaná - Čoltovo 8:1 (3:0) G: Die 4, Cangár, Slovák 2, Gelda – Rusó

Štítnik B“ - Jovice 1:3 (1:1) G: J. Žiga ml. - Doboš, G. Grecmacher, M. Lovaš.