Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

V Kečove obaja len o desiatich

V druhom jarnom kole sa na trávnikoch II. triedy body bratsky delili, keď domáci dvakrát vyhrali, dvakrát prehrali a dvakrát sa zrodil nerozhodný výsledok.

Dve červené karty udelil arbiter v Kečove a to gólmanovi hostí Krompašskému a domácemu kanonierovi Zollerovi. Hetrikom sa blysol M. Polyák z Dediniek. Najviac deväť gólov padlo v Rakovnici.

ROŽŇAVA. Po druhom kole jarnej odvetnej časti sa poradie na vedúcich miestach nepatrne zmenilo. Pača klesla na tretiu priečku, rezerva Rožňavy sa ocitla na čele a Dedinky sa aktuálne nachádzajú na druhom mieste.

Rozdiel medzi vedúcim triom je však iba jednobodový a tak sa poradie po nastávajúcom víkende môže opäť zmeniť.

V Rakovnici hostili ašpiranta na postup Dedinky. Domáci už do polčasu inkasovali takmer poltucet gólov, na ktoré dokázali iba dvakrát odpovedať.

Neskôr hosťujúci Polyák snaženie zavŕšil hetrikom, hostia ešte dvakrát rozvlnili domácu sieť a futbalisti Rakovnice sa už po zmene strán gólovo nepresadil, čím by aspoň čiastočne zmiernili debakel.

V hodine dvanástej

V Joviciach šli do vedenia hostia z Honiec po góle Pástora, ale domácim sa ešte do polčasu podarilo jednogólové manko zmazať z nariadenej penalty. Po zmene strán hostia statočne odolávali a remízový stav držali až do 85. min., keď o domácom víťazstve rozhodol Doboš.

Podobná situácia nastala v Čoltove, kde sa predstavilo mužstvo Štítnika B. Hostia tam však dvakrát viedli a domácim sa až v záverečnej minúte podarilo po druhýkrát vyrovnať skóre a ratovať po góle Lakatoša aspoň bod.

Rezerva Rožňavy hostila Nižnú Slanú. Domáci nastúpili s posilami z „áčka“, čo však do polčasu nebolo vôbec vidieť, nakoľko padol iba jediný gól. Po prestávke sa už domácim začalo dariť aj v zakončovaní a tak súpera zdolali rozdielom triedy. Kým za domácich skórovali iba pendlujúci hráči z „áčka“ , čestná úspech Nižnoslančanov zaznamenal Leštach.

Futbalisti Plešivca v domácom prostredí podľahli Ml. Brzotín , keď po dvoch inkasovaných góloch znížili na kontaktný Horváthom z nariadenej penalty. To však už čas hral proti domácim, nakoľko do záverečného hvizdu ostávalo iba niečo cez päť minút.

Zoller zbytočne oplácal

Kečovčania bojovali o majstrovské body s Pačou a po góle Zollera šli takmer po polhodine hry do vedenia. V 38. min. bol autor domáceho gólu faulovaný gólmanom hostí Krompašským mimo pokutového územia začo uvidel brankár červenú kartu.

Zoller však akoby z tejto výhody ťažiť nechcel a za oplácanie si taktiež vykoledoval vylúčenie. Oba mužstvá tak následne odohrali viac ako polčas o desiatich.

Hostia gólom do šatne vyrovnali skóre, ale po prestávke sa domácim po druhýkrát podarilo ujať vedenia. Štyri minúty pred koncom však hosťujúci Erm rozvlnil domácu sieť čím sa pričinil o deľbu bodov.

Plešivec - Ml. Brzotín 1:2 (0:0) G: Horváth (11 m) - A. Rusnyák, O. Vavrek,

Rakovnica - Dedinky 2:7 (2:5) G: Murza, Gejdoš - Polyák 3, Franko, Majerčák, Revay, Tököly.

Poradie najlepších strelcov: 20 gólov - T. Novák (Dedinky), 16 gólov - T. Gebe (Jovice),13 gólov - R. Kuzma (Rožňava B), 12 gólov - Adam (Pača), 11 gólov - J. Strelka (Honce), 8 gólov - E. Tomi (Štítnik B), Vil. Galllo (Rožňava B), L. Lörincz (Rakovnica), M. Zagiba (Pača)