Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Jovice „vyšibali“ Čoltovo

V úvodnom jarnom kole v najnižšej okresnej futbalovej súťaži sa viac darilo domácim.

ROŽŇAVA. Je potešiteľné, že súťaž počas zimnej prestávky neopustil Ml. Brzotín, ktorý zápasil s finančnými problémami a v Čoltove už podľa slov predsedu klubu Cs. Jonáša tečie aj voda.

Z vedúcej trojky naplno bodovala iba Pača, ktorá zdolala Plešivec a tak sa o skóre pred rezervou Rožňavy aktuálne usadila na čele. V tesnom závese sa nachádza jesenný líder z Dediniek.

V Štítniku sa hostia rezervy Rožňavy zásluhou N. Adamca ujali vedenia už v 2. min. stretnutia. Domácim sa až desať minút pred koncom podarilo ratovať aspoň bod po priamom kope Jakuba Rochla.

Následne sa zranil brankár hostí Genči, ktorého musel nahradiť hráč z poľa. Toho však už nemal kto striedať, nakoľko hostia už možnosti striedania vyčerpali. Domáci mohli stav stretnutia ešte otočiť vo svoj prospech, ale J. Rochl zasiahol iba tyč.

Navlas rovnako

Favorizovaná Pača už do polčasu nasúkala futbalistom Plešivca štvorku, keď prvý gól padol z nariadeného pokutového kopu a posledný pred odchodom do šatní.

Po prestávke domáci prikrášlili víťazstvo piatym gólom a po hodine hry čestný úspech hostí zaznamenal Balog.

V Slanej sa domácim zásluhou novej posily Dieho podarilo stanoviť najtesnejšie polčasové vedenie. V druhej časti hry padli tri rozhodujúce góly, na ktoré odpovedal iba hosťujúci Zoller.

Posledné slovo však mali domáci, ktorí pridali piaty gól a tak navlas rovnakým skóre ako Pača vyprevadili súpera.

V Joviciach sa domáci futbalisti postarali o gólové hody, keď konto gólmana Čoltova zaťažili až deviatimi presnými zásahmi.

Najväčšiu zásluhu na domácom vysokom víťazstve mal M. Lovaš, ktorý strelil takmer polovicu gólov svojho mužstva. Krutý debakel sa snažil zmierniť čestným gólom iba A. Jonáš.

Po prestávke

V Honciach, ktoré absolvovali kvalitnú zimnú prípravu, sa predstavil jesenný líder spod Geráv. Najdôležitejšie momenty sa po bezgólovom polčase odohrali po zmene strán. Na domáce vedenie odpovedal najlepší strelec súťaže T. Novák vyrovnávajúcim gólom, ale neskôr ešte domáci dvakrát skórovali, čím rozhodli o víťazstve a tak

Dedinky utŕžili v poradí tretiu prehru v súťaži. Podobná situácia nastala aj v Brzotíne, kde ale do vedenia šli hostia z Rakovnice.

V priebehu niekoľkých minút však Lázok odpovedal na gól Murzu ml. a tak sa po prestávke začínalo odznova.

Domáci v druhej štyridsaťpäťminútovke už svoje šance nevyužili aj vďaka dobre chytajúcemu gólmanovi hostí Máťašovi, naopak hostia dvakrát skórovali a ako jediné mužstvo v kole bodovali vonku naplno.

ico

Z výsledkov

II. trieda 12. kolo: Honce - Dedinky 3:1 (0:0) G: J. Pástor 2 (1 z 11 m), M. Molnár - Novák, Ml. Brzotín - Rakovnica 1:3 (1:1) G: Lázok - Murza ml., Samko, Tomko, Pača - Plešivec 5:1 (4:0) G: Lopata, Kočiš, Adam (11 m), Dominik, V. Krompašský - Balog, Nižná Slaná - Kečovo 5:1 (1:0) G: Die, Valko, Prónyai, Slovák, Leštach - Zoller, Štítnik B - Rožňava B 1:1 (0:1) G: J. Rochl - N. Adamec, Jovice - Čoltovo 9:1 (3:0) G: M. Lovaš 4, Lindák 2, P. Tomi, M. Tomi, J. Rusnyák - A. Jonáš.

Najlepší strelci: 20 gólov - T. Novák (Dedinky), 16 gólov - T. Gebe (Jovice), 11 gólov - J. Strelka (Honce), Adam (Pača).