Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna
Nájdete nás na webe

Situácia velí vyhrať

Futbalistov SP MFK Rožňava čaká dnes súper zo stredu tabuľky. Futbalisti Čane sa síce doma trocha zapotili so Štítnikom, teda Sokoľanmi, ale nakoniec vyhrali 3:2.

Štyri karty. V úvodnom domácom zápase jarnej časti bude na trávniku Branislav Kuzma chýbať.(Zdroj: Peter Podolinský)

Naopak Rožňava síce do polčasu držala v Sobranciach bezgólovú remízu, no po prestávke už domáci ovládli hru.

ROŽŇAVA. Prvé domáce vystúpenie rožňavských futbalistov sa tiež neobíde bez problémov. Tréner Š. Kossuth sa bude musieť zaobísť bez vykartovaných Z. Breuera a B. Kuzmu. Naopak oproti zápasu v Sobranciach by sa v zostave mali objaviť F. Pollák, M. Savčák i M. Gere či O. Vysoký.

Nešťastnú štvrtú žltú kartu dostal v zápase ostatného kola. „Mrzí ma, že nemôžem nastúpiť, tešil som sa na prvý domáci zápas v tomto roku. Zostáva mi len dúfať, že ostatní spoluhráči zaberú,“ povedal kapitán SP MFK Rožňava Branislav Kuzma. Domáci by určite radi napodobnili zápas z jesennej časti. Vtedy dokázali vyhrať v Čani 1:0. Bol to zároveň aj prvý zápas B. Kuzmu v drese Rožňavy po návrate z Cypru. V predchádzajúcich troch nemohol hrať kvôli administratívnym prieťahom pri prestupe do SP MFK. „Bol to vyrovnaný zápas. Hrali sme disciplinovane a gól sme dali ešte do polčasu. V druhom sme dobre bránili a navyše sme mali aj tutovky, no nedali sme ich,“ zaspomínal B. Kuzma na jesenný duel. Dnešný zápas vidí jednoznačne. „Doma už nemôžeme strácať body,“ podotkol B. Kuzma. Rovnako to vidí aj prezident klubu J. Strelka: „Nič iné ako výhru si nepripúšťame.“

Ku koncu prípravného obdobia sa v mužstve objavilo viacero nových či skôr staronových tvárí. Na jeseň sa v Lipovníku ako dobrí útočníci ukázali R. Kuzma a P. Milata, radi by na to nadviazali aj v SP MFK. Ďalšími mladými hráčmi sú R. Szkokan či M. Gere, ktorí sa vrátili z hosťovaní v Rimavskej Sobote resp. v Moldave n/B B. Skúsenejších hráčov zastupujú J. Strelka ml. a M. Savčák. Aj vďaka tomu sa B. Kuzma pozerá do odvetnej časti s optimizmom, no pridáva aj jedno ak. „Nebál by som sa jari, ak by sme na zápasy nastupovali v kompletnej zostave. Dôležité preto bude, aby sa nám vyhýbali zranenia a nenazbierali sme veľa kariet. Príchodzí hráči sú však určite posilami,“ uzavrel B. Kuzma, ktorý na zápas aj napriek tomu, že nebude hrať, príde.
V aktuálnej tabuľke IV. ligy Juh patrí Rožňavčanom 12. priečka. Na konte majú 19 bodov, vďaka čomu majú bližšie k spodnej štvorici mužstiev, ako k súperom nad sebou. Na jedenáste Rudňany strácajú už päť bodov.