Rožňava dohrávala bez zranenej Šimkuľákovej

Otázny štart. Po zranení Kataríny Šimkuľákovej v Šamoríne je jej štart v druhom zápase otázny. (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|23. mar 2012 o 00:00

Po vyrovnanom prvom polčase sa po prestávke začali viac presadzovať hráčky domáceho Šamorína.

K definitívnemu zlomu v ich prospech pomohlo aj zranenie rožňavskej hráčky Šimkuľákovej na začiatku poslednej štvrtiny. Prvý zápas play-off basketbalovej extraligy žien sa tak stal korisťou Šamorína.

ROŽŇAVA. „V prvom polčase sme hrali presne to, na čom sme sa dohodli. Bol som spokojný, ako sme takticky na oboch stranách ihriska plnili pokyny,“ začal tréner MBK Región Rožňava Jozef Lovík.

V bodovom vyjadrení to znamenalo, že Rožňavčanky vyhrali prvú štvrtinu o bod a polčas prehrali o jediný bod.

Po dlhšom čase sa Rožňava predstavila v plnej zostave, aj keď sa na priebehu zápasu odzrkadlilo to, že viaceré hráčky mali po zraneniach či chorobách tréningové výpadky.

Možno aj to prispelo k zmene obrazu hry po prestávke. Hoci ešte v polovici tretej štvrtiny Rožňavčanky viedli, miska váh sa postupne preklápala na stranu domácich.

„Druhý polčas bol presným opakom prvého,“ poznamenal J. Lovík a pokračoval: „Hrali sme nekoncentrovane a nervózne. Šamorín rotoval viac hráčok, čím sme mu nemohli konkurovať. Väčšia kvalita hráčok z lavičky bola rozhodujúca.“

Zranenie Šimkuľákovej

Zranenia, ktoré prenasledovali hráčky v ostatných kolách, si vybrali daň aj v tomto zápase. Na začiatku štvrtej štvrtiny bola v prieniku faulovaná Šimkuľáková. Výsledkom bol podvrtnutý členok, pre ktorý nemohla pokračovať v zápase.

To bola voda na mlyn domácich hráčok. Tie postupne desaťbodový náskok, ktorý získali v tretej štvrtine, natiahli až na konečných 71:45. Navyše sa závere ešte zranila Van Dalen.

Druhý zápas série je na programe v Rožňave v nedeľu podvečer o 16.00 hod. Hoci play-off sa hrá na víťazstvá a nie rozdiel skóre, pozícia MBK Región nie je jednoduchá.

„Veľa bude závisieť od zdravotného stavu oboch zranených hráčok. Po jeho prehodnotení uvidíme, čo ďalej. Od toho sa bude odvíjať aj príprava na nedeľňajší zápas,“ uviedol J. Lovík.

„Prvý zápas nám ukázal, že ak hráme koncentrovane a hlavne disciplinovane, v obrane dokážeme pokryť hráčky súpera. Ak si potom správne posúvame loptu v útoku, dokážeme aj favorizovaný Šamorín potrápiť.“