Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Rožňava už je z kola von

Ak chceli basketbalisti ŠPD Rožňava zostať v hre o štvrtú postupovú priečku, museli vo víkendových zápasoch vyhrať.

Dva body delili Rožňavu od víťazstva.Dva body delili Rožňavu od víťazstva. (Zdroj: Peter Podolinský)

V súboji s Lučencom sa im to bez väčších problémov podarilo. Na víťazstvo siahali aj v zápase so Žiarom n/H. Vlastnými chybami, nepremieňaním príležitostí a trestných hodov sa však o neho pripravili. Dve neúspešné šestky Draganovského v závere to len podčiarkli. Ak sa nič mimoriadne nestane, v druhej časti súťaže ich čaká dolná osmička.

ROŽŇAVA. Stretnutie s posledným Lučencom bolo do veľkej miery povinným víťazstvom. Domáci tréner P. Ádám mal na pamäti hlavne to, že ťažším súperom je Žiar n/H, aj preto dal viac priestoru hráčom z lavičky, aby si základná päťka mohla ušetriť sily. To sa aj podarilo. Aj keď domáci nepredviedli práve oslnivú hru, vyhrali pomerne vysokým rozdielom 82:45.

Dobre sa pre hráčov ŠPD vyvíjal aj zápas so Žiarom n/H. Boli stále vo vedení, no na druhej strane sa nedokázali výraznejšie od súpera odpútať. Polčas tak skončil 46:39 v prospech Rožňavy. „Nebyť našich chýb, nepremenených príležitostí a zahodených šestiek mohli sme vyhrávať o dvadsať bodov. Súpera sme prevýšili po všetkých stránkach, a preto bolo škoda, že sme si v prvom polčase nevedeli urobiť rozhodujúci náskok, ktorý by už súper nevedel zvrátiť. Mrzia hlavne tie šestky, stálo nás veľa síl ich vybojovať a potom sme ich tak zahodili. V zápase sme vlastne nevedeli dať dva trestného hody za sebou,“ posťažoval sa tréner ŠPD Rožňava Peter Ádám.

O bod

Náskok Rožňavy sa však hneď v úvodných minútach tretej štvrtiny rozplynul. Hostia sa dostali na koňa a v 27. min. viedli 64:54. V závere štvrtiny však Čižmár dvoma trojkami korigoval na 60:68, aj tak Rožňavčania prehrali tretiu desaťminútovku 14:29. V poslednej časti hry domáci pridali. Zagresívnili obranu a darilo sa im ukrajovať z náskoku súpera. V polovici poslednej štvrtiny sa dostali do vedenia 72:71. To sa potom prelievalo z jednej strany na druhú. V týchto chvíľach vzal zodpovednosť na seba posila Demečko a hostia jeho vnikanie riešili faulami. Na trestných hodoch tak domáci zbierali bodíky a dve minúty pred koncom tak bol stav 82:79. „No vtedy sme dve šance spod koša vynechali, dvakrát nám odpískali kroky, stratili sme lopty. Boli to elementárne chyby, to sa v takýchto zápasoch nemôže stať a súper to aj potrestal,“ ozrejmil P. Ádám.

Nasledovala sedembodová šnúra a stav 82:86. Iskierku nádeje vykresal trojkou Kiss osem sekúnd pred koncom. V nich hoci nedali kôš, Draganovský bol faulovaný a už po uplynutí hracieho času hádzal dve šestky. Rozhodoval tak nielen o zápase, ale aj o osude Rožňavčanov v prvej časti súťaže. Nedal však ani jednu. „Bola to tak trochu lotéria. Nie je príjemné hádzať šestky pod takým tlakom. Zápas sme si však prehrali v prvom polčase,“ uzavrel P. Ádám.