Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Pre dorastencov HKM 98 mládeže Rožňava začala hokejová sezóna

V sezóne 2011/2012 sa v ľadovom hokeji súťažne predstaví opäť iba jediná zložka rožňavského mládežníckeho hokeja. V spoločnej kategórii dorast - juniori doplní trojicu hrajúcu II. dorasteneckú ligu riadenú VsZĽH.

Hokejistov Rožňavy budú zastupovať len dorastenci.Hokejistov Rožňavy budú zastupovať len dorastenci. (Zdroj: Karol Csobádi)

Táto kategória je už tradične obsadená mužstvami z klubov, HK Slovan Gelnica, HK Sabinov, HC 48 Bardejov a HKM 98 mládeže Rožňava. Bardejov tento rok mužstvo nepostavil, keďže sa prihlásil do extraligy.

ROŽŇAVA. Súťaž podobne ako po iné roky bude prebiehať trojkolovo a mužstvá sa postupne predstavia trikrát doma a trikrát na pôde súperov. Pri trojici účastníkov to však znamená, že jednotlivé mužstvá budú mať v priebehu sezóny po dvoch zápasoch stále týždeň voľna. Kategóriu dorast - juniori povedie v novej sezóne ako tréner Zoran Molčan, ktorý tak nahradí na tomto poste Cyrila Smoradu. Vedúcim mužstva ostáva Rastislav Griger. Káder sa oproti poslednej sezóne výraznejšie nezmenil. Juniori budú svoje domáce zápasy hrávať v nedeľu so začiatkom o 11.00 hod. Nesúťažne formou prípravných stretnutí sa predstavia muži a taktiež prípravka, ktorú naďalej bude trénovať J. Öszi.

Netradične od štvrtého kola

Kým sa súťaž vlani rozbehla až od piateho kola, tento rok to bolo o kolo skôr. Dôvod oneskoreného štartu je jednoduchý. Ľadové plochy v Rožňave a Sabinove boli prakticky uvedené do prevádzky neskôr, ako sa samotná súťaž začala. Výrazne to zasiahlo do priebehu súťaže a úvodné stretnutia sa tak budú dohrávať počas zimných či jarných prázdnin. Rožňavskí mládežníci budú trénovať trikrát týždenne vždy v utorok, stredu a piatok. V nedeľu sa odohralo prakticky prvé stretnutie tohtoročnej sezóny, v ktorom Gelnica hostila rovesníkov z Rožňavy.

Na úvod dvojciferný debakel

„Na úvodnú tretinu nastúpili naši bojovne naladení, akoby chceli nechať dušu na ľade. Päť minút pred koncom tretiny však chybili v obrane, čo domáci trestali gólom. Ten poistili tesne pred odchodom do šatní. V druhej tretine domáci v priebehu piatich minút pridali ďalšie tri góly a zápas bo prakticky rozhodnutý. V záverečnej časti nás už domáci prevýšili aj kondične, čo vyjadrili aj ďalšími piatimi gólmi. Mali sme niekoľko šancí, ale z troch samostatných nájazdov Benedik nedokázal rozvlniť sieť a taktiež presilovky jedenásť ku dvom ostali nevyužité. Čestný úspech za stavu 0:7 zaznamenal Máťuš. V domácom kádri sa predstavila aj jedna päťka, ktorá pen〜dluje za druhú ligu mužov a má tak oveľa väčšie skúsenosti,“ hodnotil zápas vedúci mužstva dorast - juniori HKM 98 mládeže Rožňava Rasťo Griger. V nedeľu hostia dorastenci HKM súpera zo Sabinova.