Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Strelci koncertovali pod Geravami, na Pači a v Brzotíne

Štvrté kolo vyznelo na trávnikoch II. triedy v prospech domácich mužstiev, keď iba rezerva Rožňavy dokázala naplno bodovať na pôde Ml. Brzotín. Gólové hody boli v Pači, Dedinkách, kde domáci nadelili súperom zhodne po deväť gólov.

Naopak Rožňava B nasúkala Brzotínčanom osmičku. Kečovčania po vylúčení Slovika takmer hodinu dohrávali o desiatich. Vlastencom sa prezentovali Džačár a Tököly z „béčka“ Rožňavy a Molnár z Kečova. Strelcom kola sa stal R. Kuzma z Rožňavy, ktorý päťkrát prekonal gólmana Ml. Brzotín.

ROŽŇAVA. Na čele sa stále drží rezerva Rožňavy, ale s jednogólovou stratou jej dýchajú na chrbát Dedinky a Pača. Na dne naďalej zotrváva Čoltovo s jedným a Jovice s dvoma bodmi.

Dedinky to mali jednoduchšie

Kým futbalisti Pače poľahky zdolali Čoltovo, keď už do prestávky viedli rozdielom triedy a po obrátke pridali ďalších šesť gólov, v Dedinkách mali domáci futbalisti takmer hodinovú presilovku. Už v 28. min. totiž Slovik z Kečova za úmyselné hranie rukou uvidel druhú a následne červenú kartu. Prevahu domáci korunovali do prestávky až ôsmimi gólmi po ktorých korigoval stav Rezeš. Následne si Molnár z Kečova dal aj vlastenca, keď zavesil loptu do šibenice vlastnej brány. Domáci Novák síce štyrikrát skóroval, ale dvakrát pritom zo značky jedenásťmetrového kopu.

Korigovali dvakrát vlastencami

Futbalistom Rožňavy B sa na pôde Ml. Brzotín darilo skórovať nielen do súperovej, ale dvakrát aj do vlastnej brány. Osemkrát totiž strelci rozvlnili správnu sieť, ale dva góly z troch domácich si pripísali na konto hosťujúci Džačár po teči a Tököly po hlavičke. Čestný gól dosiahol prakticky za domácich iba A. Polyák. Za hostí päťkrát skóroval R. Kuzma, čím sa stal aj strelcom kola. V malom susedskom derby medzi Honcami a Štítnikom B sa polčasový výsledok v prospech Honiec 3:1 zhodoval aj s konečným, nakoľko po prestávke gól už nepadol.

Rakovnica sa prebudila po obrátke

Nižnoslančania v stretnutí proti Joviciam trestuhodne do polčasu pozahadzovali všetko, čo sa dalo a z množstva šancí dokázali streliť iba jediný gól, pod ktorý sa podpísal Slovák. Po prestávke sa začalo dariť aj hosťom. Po hodine hry vyrovnali skóre Krágom, ktorý dosiahol vyrovnávajúci gól priamo po strele z rohového kopu. Po nerozhodnom polčase sa futbalistom Rakovnice podarilo po prestávke uskočiť na rozdiel troch gólov. Plešivčania už iba v závere korigovali stav Rusóm. Zápas však hostia rozohrali dobre, nakoľko sa v úvode ujali vedenia po góle R. Kovácsa.