Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo putovalo do Krh. Podhradia

V rámci letnej prestávky usporiadal Obecný úrad v spolupráci s TJ Družstevník Gem. Poloma tradičný futbalový turnaj O pohár starostu obce.

GEMERSKÁ POLOMA. Turnaj bol prakticky konfrontáciou síl mužstiev, ktoré od novej sezóny 2011/2012 budú zápoliť na piatoligových trávnikoch. Zúčastnili sa ho mužstvá Krh. Podhradia, Dobšinej, domáceho Družstevníka Gemerská Poloma a štvoricu doplnil FK Kráľ. Zvíťazili futbalisti FK Krh. Podhradie pred domácou Gemerskou Polomou, Dobšinou a Kráľom. V prestávke divákov zaujal zápas starých pánov Dobšinej proti bývalým hráčom Družstevníka.

Do finále Poloma a Podhradie

V úvodnom stretnutí medzi Gemerskou Polomou a Kráľom tempo hry diktovali domáci a už do polčasu viedli rozdielom triedy. Po prestávke nasúkali súperovi ďalšie štyri góly, pričom za hostí dokázal korigovať nelichotivý stav iba kapitán Šuda, ktorý dvakrát skóroval, z toho raz z penalty. Polomčania si tak po víťazstve vybojovali prvú finálovú miestenku. V druhom stretnutí zdolali futbalisti z Krh. Podhradia Dobšinú najtesnejším rozdielom, keď v závere prvého polčasu prekonal gólmana Dobšinej E. Tomi. Skúsenejší piatoligista sa tak stal druhým účastníkom finálového duelu.

Bronz vybojovali bratia Fabiánovci

V boji o pomyselný bronz nastúpili Dobšinčania, ktorí mali už v nohách piatkový zápas so Svitom proti futbalistom z Kráľa. Polčasové vedenie zabezpečil domácim P. Fabián, ale ďalšie šance už ostali nevyužité. V druhom polčase najprv F. Fabián poistil vedenie z nariadenej penalty a P. Fabián zvýšil na rozdiel triedy. Záver patril hosťom, ktorí dokázali zásluhou Šudu a Váradiho, ktorý premenil penaltu, znížiť až na kontaktný gól. Dobšinčanom sa tak ušla tretia priečka a Kráľ skončil posledný.

Vo finále padli dve červené karty

Na hru skúsenejšieho piatoligistu z Podhradia nenašli domáci vhodnú protizbraň prakticky počas celého stretnutia. V úvode síce Z. Greško vykresal nádej na skórovanie, ale hlavou bránu hostí minul. Následne mali ešte domáci niekoľko sľubných ťahov na bránu, ale tie nedokázali dotiahnuť do finálnej prihrávky. Hostia otvorili skóre po krížnej strele E. Tomiho a polčasové dvojgólové vedenie stanovil Bodnár. Po priamom kope a následnom teči od múra prekonal Mišinu v domácej bráne. Po prestávke zvýšil vedenie hostí Tomi a štvrtý gól pridal Mészner. Na opačnej strane mali domáci výhodu penalty, ale tú Z. Greško nepremenil, keďže gólman Szabó bol proti a nedoprial mu ani čestný gól. Následne došlo ku konfliktu medzi Erdöfalvim a Z. Greškom, do ktorého sa aktívne zapojil aj R. Greško. Arbiter Černický Erdöfalviho a R. Greška následne vylúčil. Emócie, ktoré pravdepodobne okrem páľavy zapríčinil aj iný faktor, nakoniec utíchli a dekorovanie víťazného mužstva sa uskutočnilo podľa plánu.

Starí páni

Pred semifinálovým stretnutím odohrali zápas starí páni. Domáci podľahli vyslúžilcom z Dobšinej 1:3, keď čestný úspech zaznamenal Murza. Za hostí skóroval Oravec, Krišák a Barnák.